Skocz do zawartości
baczko

300 watów i krecimy bartona 2500+ na abicie nf7-s

Rekomendowane odpowiedzi

mam dokladnie takiego kompa jak ty baczko... moglbys mi dac jakis link albo cos gdzie moge znalezc inf na temat krecenia wlasnie tego procka.... masz juz jakies doswiadczenie? odp. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu co tydzien prawie taki sam topic - jak podkrecic bartona na plycie .........

 

Podnies szyne zwiększ mnoznik i napięcie a będzie smigac az milo tylko kontroluj napiecia na +5V i 3.3 V bo jak za wysoko spadną to zadymi się z zasilki ( jak niema zabespieczenia to takze z reszty sprzętu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksze osiagi uzyskuje sie przez fsb, bo podnosie sie wydajnosc nie tylko proca. Jak bedziesz podkrecal i komp nie bedzie stabilny to sproboj napiecie zwiekszyc.

 

Ja mam pytanie: mam komp jak w podpisie z zasilaczem Rubikon ATX 2.03 P4 i na SpeedFanie mam napiecia:

+3,3V: 1,50V

+5V: 4,78V

+12V: 12,28V

-12V: 1,60V

-5V: 0,56V

Komp jest nie krecony, czy te napiecia takie sa na Epoxach czy jest cos nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksze osiagi uzyskuje sie przez fsb, bo podnosie sie wydajnosc nie tylko proca. Jak bedziesz podkrecal i komp nie bedzie stabilny to sproboj napiecie zwiekszyc.

 

Ja mam pytanie: mam komp jak w podpisie z zasilaczem Rubikon ATX 2.03 P4 i na SpeedFanie mam napiecia:

+3,3V: 1,50V

+5V: 4,78V

+12V: 12,28V

-12V: 1,60V

-5V: 0,56V

Komp jest nie krecony, czy te napiecia takie sa na Epoxach czy jest cos nie tak?

Miałem też Epoxa i sądze że masz nieprawidłowy odczyt napięc, mysle ze jedynie napięcia +12V i +5V masz prawidlowy odczytane. A sprawdzałes w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: dzisiaj kręciliśmy z kumplem mojego palomino (mnożnikiem) i na 1700+ i 1800+ idzie bez zmiany napiecia, ale na 1900+ trzeba było zwiekszyc. Najpierw dodałem 0,025 V, później 0,050 (moge maksymalnie w biosie do +0,100), ale bałem sie dać na +0,075 V ze wzgledu na zasiłke (Rubikon 300W :( ). Jak myślicie - wytrzyma +0,100V :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taq wolge to w bartonach seria ma jakiekolwiek znaczenie czy one sa wszystkie na jedno kopyto? zaniedlugo bede kupowac i wole wiedziec.

Aha a jesli ma znaczenie to niech ktos rzuci jakas dobra serią

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam krowe i nie wiem ile moge wydoic z niej mleka - ma 5 lat i 240kg wagi

 

ludzie - zadajecie wlasnie takie pytania - o co tu chodzi

 

zasilacze jak i wszystkie elementy elektroniczne maja rozrzut parametrow - jeden rubicon 300W spali sie na Vcore 1,8V a drugiego nie ruszy 2,0V - sprobuj i zobacz - jak bedzie cos piszczec w zasilce albo zwisy to znaczy ze nie wyrabia i wrocisz do porzednich ustawien.

 

Buzzy - a gdzie by tam seria miala znaczenie - przeciez procek to procek co nie - jak napisali ze 2500+ to 2500+ i ja nie wiem jak mozna w ogole go podkrecac jak producent go przystosowal do takiej predkosci. (przeczytaj moj opis, a zaraz po tym z ironii tej wypowiedzi sam odpowiedz sobie na postawione przez siebie pytanie, po czym uzyj wyszukiwarki na forum)

 

Moderatorzy mysle ze czas juz na ten topic... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze jeszcze pisze :wink:

Ale może by być tak, że zasilacz padnie od razu :?:

I jeszcze jedno: jak mam gniazdko z uziemieniem, to chroni to coś przed uszkodzeniem innych podzespołów w razie awarii zasiłki :?:

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uziemienie nie ma nic do rzeczy - jak sie bedzie mialo cos spalic to sie spali. Zasilacz raczej nie kleka od razu - najwyzej po jakims czasie dzialania - dlatego proponuje raczej wymiane na chociazby Chieftec'a 360W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksze osiagi uzyskuje sie przez fsb, bo podnosie sie wydajnosc nie tylko proca. Jak bedziesz podkrecal i komp nie bedzie stabilny to sproboj napiecie zwiekszyc.

 

Ja mam pytanie: mam komp jak w podpisie z zasilaczem Rubikon ATX 2.03 P4 i na SpeedFanie mam napiecia:

+3,3V: 1,50V

+5V: 4,78V

+12V: 12,28V

-12V: 1,60V

-5V: 0,56V

Komp jest nie krecony, czy te napiecia takie sa na Epoxach czy jest cos nie tak?

5v masz troche niskie jak na niekreconego proca

3.3v to zasilanie AGP ,masz karte agp4x to jest 1.5v

jak bys wlozyl agp2x to bys mial 3.3v (przy takim zasilaczu 3.2-3.25v :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...