Skocz do zawartości
dubelek

Podkręcanie P4 na ASUS P4P800 Deluxe

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu jakie kolwiek próby podkręcenia procka (Pentium 4, 2.8 GHz, FSB 800) kończą się tym że 3DMarki się wysypują wywalając komunikat (za każdym razem inny) że jakiś plik jest nieprawidłowy... pomóżcie, liczyłem na to że procek się ładnie będzie kręcić. Ps. Po wrzuceniu defaulta jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala tylko 3DMarki, czy ogólnie nie daje się podkręcać? Może to nie wina proca, tylko zbyt podkreconej grafy (wartości masz dość wysokie). Sprawdź też pamięci - może to ich wina. Wyciągnij je i próbuj po jednej. Ewentualnie zmniejsz im timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie sprawdzałem tylko 3d Marki.... podkręcić się da, zwiększam FSB do 220 i w POST pokazuje mi 3,09... nie widziałem w biosie zmiany ustawień timingów, tylko taktowanie pamięci. TO nie ich wina, Kingstony HyperX nowiutkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw dram speed na 320 mhz (czyli dzielnik 4:5 dla fsb 200mhz i wyzej). Spokojnie powinno pojsc. Moj proc kreci sie na 3.5 ghz, ale niestety memorki wymiekaja, a dzielnik 2:3 nie pomaga. Jak ustawisz dram speed na 320 mhz to pojedizesz spokojnie do 250 mhz fsb =3.5 ghz na prockiu (chyba ze masz slaba sztuke to 240 fsb ). Zdaj relacje czy pomoglo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o zestawienie możliwości kręcenia P4 2.4c vs 2.8c, z tego co czytałem na forum to niby 2.8 sie słabiej kręci bo osiągaliście chyba 3.24 Ghz, a z 2.4 też osiąaliście od 3.14-3.2, jak to jest naprade z tym kręcienie tych dwóch egzemlaży? dubelek na początku wspomiałeś, że jakakolwiek próba podkręcenia tego proca (2.8c) powoduje wysypawanie sie na benchmarku, ale teraz widze z podpisu, że dociągnąłeś go do 3.4 GHz co juz dla mnie troche dużo znaczy ;) i mam taką prośbe jakbyś mógł powiedzieć czy przestał się benchmark sypać, oraz oraz jak tak, to co było tego przyczyną... z góry dzięki za odpowiedź

 

P.S. na zagranicznych forum piszą kolesie, że 2.8c powinien bez problemu kręcić się do 3.5Ghz na Zalmanie CNPS7000Cu (bo dalej przydałoby sie lepsze chłodzenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...