Skocz do zawartości
forest kila zbila

wyciszanie kompa korkiem...

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Uparlem sie troche by wyciszyc mojego kompa

zmienilem wczoraj wiatraki z kulkowych na slizgacze sporo to dalo jednak nie wyeliminowalo jednej wady...

 

boczki mojej budy pomimo ze z solidnej blachy ( enlight ) wpadaja w lekkie wibracje, jak sprawdzilem wyibracje te pochodza z wiatraka na procku (wszystkie wiatraki w moim kompie, poza org radka, to 80mm

wymyslilem wiec by ten wibrujacy bok za prockiem okleic mata korkowa

na lewym boczku chcial bym nakleic >10cm pas z korka tylkopo to by usztywnic go lekko nie tracac powierzchni ktora jak by nie bylo odbiera cieplo. ocencie te pomysly bom bladze lekko w ciemnosci ;-)

wzw mam kilka pytan ->

1. czy korek wyeliminuje wibracje i czy to ma sens? swistania wiatrakow or smth prawie nie slychac

2. jaka mate wybrac i skad sie to to bierze ;-) i ile to to powinno kosztowac?

3. na co przykleic taka mate? -> myslalem o tasmie dwustronnej

4. czy oklejenie w srodku, nie calej budy, wplynie znaczoco na wzrost temp?

 

i oczywiscie wszelkie sugestie itp mile widziane :-)

 

poza szukaj ;-) - szukalem :-) - temat nie jest wyczerpany :roll:

 

 

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzylem w kolejnosci od sciany bocznej do srodka kompa:

 

korek (3mm) , karimata, gabki uzywane do pakowania sprzetu komputerowego gr okolo 5 mm

 

temp wzrosla o okolo 3* lecz bylo ciszej, dlaczego rozne materialy? bo rozne dzwieki maja rozne czestotliwosc i rozne materialy roznie je pochlaniaja... wyciszenie jednym typem materialu NIC nie da...

 

 

tyle z praktyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

spox wychodzi centymetr...

u mnie prolem polega na wpadajacym w wibracje boku budy ... wydaje mi sie ze powiniennem po prostu usztywnic dodatkowo boki

co jeszcze mi do glowy przyszlo -> na dwustronna tasme przykleil bym cienka drewniana listewke w poprzek boczku-> uszytwnila by bok powinien przestac drgac, te wibracje najbardziej sa odczuwalne wlasnie ~okolo srodka boku

po wierzchu natomiast uzyl bym dodatkowo korka

 

moj problem nie tkwi w swistajacych wiatrakach czy innych genertorach szumow -> przy slizgaczach ktore zalozylem zajglosniejszymi elementami kompa sa dysk twardy i zasilacz ktory po rozgrzaniu wentyluje sie 2000obr minuta, ze wzgl na gware jego nie dotykam, co do mojego moda musi byc on wlasnie przeprowadzony z mozliwoscia cofniecia wszystkiego do stanu wyjsciowego -> z tad pomysl z tasma ktora jest usuwalna i calkiem, jak mi sie wydaje, wlasciwa...

 

Czekam na wiecej info i komenty :-)

 

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez jakies podkladki/przekladki silokonowo-gumowe zapodac na laczeniach elementow, tak by scisle byly docisniete a jednak przedzielone elastyczna przekladka w celu likwidacji wibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metoda jest LOPATOLOGICZNA!

 

przkrecasz w kompie wsio na maxa! i wlaczasz niech pochodzi jak zacznie wpadac w wirbacje znaczy ze cos nie dociska... i stuka o siebie to szukasz np dociskajac rozne prawdopodobne elementy palcem jesli przestanie stukac to masz juz miejsce gdzie jest luz...

 

proste no nie? lecz nei wyeliminujesz tak wszytkich rzeczy... kwestia pomyslunku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...