Skocz do zawartości
Gość

czaty,gg a linux

Rekomendowane odpowiedzi

witam... wczoraj zachecony opiniami znajomych zainstalowalem sobie linuxa mandrake'a 9.1 i mam pewne problemy (sorry ale ten temat jest dla mnie magiczny)

 

chcialem sobie odpalic czata na wirtualnej polsce i wyskoczyl blad ze jakies paczki nie posiadam (skad mam je ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> - mam wersje 7 plytowa tej dystrybucji linuxa)

 

oraz 2 problem

 

chcialbym miec gadu gadu (kadu) i mam tez problem bo nie mam (chyba dobrze nazwe) zadnego kompilatora i nie chce sie zainstalowac...

 

skad ja mam wzisac te paczki (z plyt instalacjynych) ??

 

jeszcze raz sorki ale lama ze mnie wielka... nigdy sie tematem linuxa nie interesowalem a od wczoraj zaczynam grzebac w tym

 

pomozcie mi jakos (ja ciagle probuje cos z tym zrobic)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lama z ciebie wielka to poszukaj na googlu i forum oraz w kataloku u siebie /usr/doc/

Te tematy byly tu juz poruszane i nie bede robil ctrl +c /+v . tak trudno wpiszac na jakiejs przegladarce "java linux" "gadu gadu linux" tak sie tu szuka soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieki za wyczerpujaca informacje mysle ze twoje sugestie bardzo mi pomoga... (juz sobie zalatwilem pomoc w tej sprawie)

 

a co do tematu korzystania z wyszukiwarek i z opcji szukaj to wiem jak sie z nich korzysta

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z gg juz wykonany - sam doszedlem do tego :-) ale z Java problem pozostal... ogolnie wyskakuje blad "brak pliku wykonawczego Java ............" i co mam z tym zrobic ... sciagnac jakas paczka czy wystarczy cos przelaczyc w ustawieniach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość netkafejas

do lan rozmowek polecam LANCzata i jeszcze dzis znalazlem RivalCzata ale nie testowalem!

co do javy to musisz w konfiguracji kde (kde control center) podac sciezke do plikow javy w dziale network

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...