Skocz do zawartości
marc16

podczas podkrecania komp nie chce się załączyc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płyte epox 8rda3 i athlon 1800.

Podkręcanie procka zaczołem od zmiany napiecia z 1,6 na 1,8

a potem zwiększyłem fsb do 140 i właczyłem kompa wszystko super chodziło a potem zwiekszyłem fsb do 150 i komp nie załaczył sie i zaczeło piszczec z płyty dzwiek ten przypomina dzwiek syreny policyjnej wyciągnołem baterie i odpaliłem kompa na wyciagnietej i nadal piszczało potem włożyłem baterie i też był ten dzwiek potem podociskałem ramy i graficzna tez nie pomogło zrestartowałem biosa zworkami na fsb 133 max i też nie pomogło.

Powiedzcie co robić pomocy pisze od kumpla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ... nie wiem po co podkręcać taki proces, no ale ...

 

miałem podobny przypadek u sąsiada, ale wyczyściłem bios i wszystko chulało jak trzeba. sygnał, który wydaje komputer w postaci syreny jest spowodowny tym, że kostki ramu nie są dobrze włożone, z tym też się spotkałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... zresetuj bios. I NAJPIERW zwiększaj FSB a dopiero jak sie wiesza/nie chce włączyć DELIKATNIE podoś napięcie. I bios nie przez wyjmowanie baterii, ale przez przestawienie zworki lub przytrzymanie klawisza Insert podczas właczania PC (albo resetu, sorki ale nie pamiętam ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh...zacząłeś od końca - napięcie podnośi się gdy już się nic nie da zrobić...najpierw jedziesz z FSB tyle ile się da. Jeśli nie spaliłeś procka(mało prawdopodobne) to reset biosu(przy wyłączonym kompie wyjmujesz baterię, przestawiasz zworkę, czekasz kilka s i przywracasz zworkę i baterię na swe miejsce) powinien cofnąc zmiany i umożliwić odpalenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wyjmowac baterie a potem zwore.

Po to jest zwora zeby nie ruszać baterii, odcina napięcie na kostke biosu.

Wystarczy przy wyłaczonym kompie przełożyć odpowiednią zwore

( CLEAR CMOS ). Bios powinien powrócic do ustawien fabrycznych.

To chyba tyle.

 

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij grafe oraz ram i przeczysc spirytem zlacza i wyczysc paleczka do uszu sloty - wiem ze to sie nie trzyma kupy ale kiedys qmpel tez po podkrecaniu nie mogl odpalic, a ja mu to zrobilem i smiga.

A co do podnoszenia napiecia o ponad 10% przed podkrecaniem to jak juz wczesniej ci mowili wiec ja no comment...

 

PS - tak sobie mysle ze pamieci mogly sie zjarac od podniesienia FSB na 150 - male prawdopodobienstwo ale wypadki chodza po ludziach :) - procek na bank sie nie zjaral - wystarczy spojrzec w moj opis.

 

Update - procek jednak mogl sie spalic ze wzgledu na duzy pobor mocy z zasilki ktora mogla dostac na lep jak jest gowniana (nie wiem co masz) i podac jakies dziwne napiecia co moglo uszkodzic np przetwornice na plycie. - wyjmij procka i ram i idz do qmpla sprawdzic - jest nikla szansa ze uszkodzony procek lub ram uszkodzi plyte wiec qmpel nie musi sie bac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...