Skocz do zawartości
-Yamroz-

Problem z podkrecaniem GF3Ti200 Prolinka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie moja karta pracuje na ustawieniach 215/520 i dalej nie chce sie podkrecic. Widzac wasze wyniki troche to dziwne...

Objawy sa takie ze testy artifact testera itp przechodzi karta nawet na 240/550 tylko ze podczas grania itp karta przerywa na moment: obraz staje i po kilkunastu sekundach rusza dalej, probowalem grac i to samo jest (gralem z 3 godziny i przerywalo co 5-10 min na chwilke wiec chyba jakby sie przegrzala to by sie zresetowal komp chyba nie?). Zasilacz jest dobry bo chieftec 360W (dzisiaj go dostalem:)). Czy podniesienie napiecie o jeden stopien w gore podniesie efekty i czy istnieje ryzyko (jezeli tak czy duze - ktos ma doswiadczenia?) spalenia karty?

 

Dzieki z gory za odpowiedz...

 

 

Aha, karta ma stanndardowe chlodzenie na pamiatkach i radiator orginalny na GPU (tyle ze ten maly wentyl zastapilem wentylem boxowym od Athlona XP (ktory owiewa tez przy okazji pamieci)) Radiatory sa chlodne w dotyku (wierzch karty raczej mocno cieply (ale GPU sie grzeja przeciez bardzo...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

objawy masz dziwne bo mowisz ze nie sypie artefaktami jednak kiedys tak bylo ze prolink stosowal takie pamieci na swoich kartach zeby nie mozna bylo ich podkrecic ani o 10mhz. Nie wiem czy dalej tak jest ale moim zdaniem to wina pamieci.

PS. zwiekszenie napiecia na agp o 0.1v nie powinno uszkodzic karty a moze da jakis rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt wiecej sie nie orientuje jak napiecie AGP wplywa na karte (wszedzie odradza sie ale sa to raczej poradniki typu - nie podnos napiecie na procku wiecej niz 0.1V bo tez sie spali. Wiec chcialbym jakies rady potwierdzone badaniami z wlasnego doswiadczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam GF4mx440 64DDR 4ns ,która fabrycznie miała 270/405 MHz .

Ma ona pamięci HYNIX'a , po moim podkręceniu udało mi sie wycisnąć z

niej (przy zupełnie stabilnej pracy) 355/540 MHz . dalej nie próbowałem

choć myśle że jeszcze coś z niej wycisne.

Całego PC mam chłodzonego przez watercooler 16db z blokami

wodnymi na AGP i CPU ,chipset AGP ani sie nie grzeje, a na pamięciach

karty mam założone radiatorki z aluminium.

 

wynik w 3dMark 1024/768 to ok 6500pkt, a z włączonym 4krotnym

antyaliasingiem (4#AA) wynik miałem następujący ---3100pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...