Skocz do zawartości
Adam L

Athlon XP 1600+ czy Celeron 1.7 Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie. Co radzicie wybrać:

1. Athlon XP 1600+ i którą z płyt głównych pod niego: Soltek 75DRV5 ,

JetWay V333DA, lub jakaś Epox 8K3A+.

 

2. Celeron 1.7 i płyty główne pod niego: ECS P4S5A SiS 645, Microstar 645E MAX-C (MS-6547E).

 

Tylko nie zróbcie mi większego mętliku w głowie niż mam teraz. :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że Athlon XP 1600 !!!

Jak dobrze trafisz np. na serie AGOIA to go podkręcisz bez problemowo na Athlon XP 2100+

Co do płyty to Solteka DRV5 odradzam mimo że sam takiego mam !!! :)

Weż MSI KT3 Ultra na Kt333 lub tego Jetwaya !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Athlon XP 1600+ i którą z płyt głównych pod niego: Soltek 75DRV5 ,  

JetWay  V333DA, lub jakaś Epox 8K3A+.

2. Celeron 1.7 i płyty główne pod niego: ECS P4S5A SiS 645, Microstar 645E MAX-C (MS-6547E).

Witam

 

Dziwny problem.. Jesli tanio, i tylko do zabawy, to Celeron (brak cache`u wyklucza powazniejsze zastosowania) - czyli poz.1. Jesli zas do powazniejszych celow, to tylko poz.2. Z tym, ze nie wiem, czy jest dzis sens kupowania Athlona TB. Raczej tylko XP (>1800+) i plyta pod DDR. W ten sposob bedziesz mial tanio: gry i np. nauke, prace.

Albo P4 i j.w. - plyta na DDR, ale taki zestaw, choc rownowazny "moca" poz.2 z Twojego wykazu, bedzie ok. 2 razy drozszy, niestety.. (polityka Intela). Zalezy, ile chcesz wydac. Btw Celeron jest porownywalny jedynie z Duronem, nigdy z Athlonem. Nie ta klasa :(

--

Wsystkoego Dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Athlon XP 1600+ i którą z płyt głównych pod niego: Soltek 75DRV5 ,  

JetWay  V333DA, lub jakaś Epox 8K3A+.

2. Celeron 1.7 i płyty główne pod niego: ECS P4S5A SiS 645, Microstar 645E MAX-C (MS-6547E).

Witam

 

Dziwny problem.. Jesli tanio, i tylko do zabawy, to Celeron (brak cache`u wyklucza powazniejsze zastosowania) - czyli poz.1. Jesli zas do powazniejszych celow, to tylko poz.2. Z tym, ze nie wiem, czy jest dzis sens kupowania Athlona TB. Raczej tylko XP (>1800+) i plyta pod DDR. W ten sposob bedziesz mial tanio: gry i np. nauke, prace.

Albo P4 i j.w. - plyta na DDR, ale taki zestaw, choc rownowazny "moca" poz.2 z Twojego wykazu, bedzie ok. 2 razy drozszy, niestety.. (polityka Intela). Zalezy, ile chcesz wydac. Btw Celeron jest porownywalny jedynie z Duronem, nigdy z Athlonem. Nie ta klasa :(

--

Wsystkoego Dobrego

Z calym szacunkiem ale gdzie byla mowa w wyborze o TB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Athlon XP 1600+ i którą z płyt głównych pod niego: Soltek 75DRV5 ,  

JetWay  V333DA, lub jakaś Epox 8K3A+.

2. Celeron 1.7 i płyty główne pod niego: ECS P4S5A SiS 645, Microstar 645E MAX-C (MS-6547E).

Witam

 

Dziwny problem.. Jesli tanio, i tylko do zabawy, to Celeron (brak cache`u wyklucza powazniejsze zastosowania) - czyli poz.1. Jesli zas do powazniejszych celow, to tylko poz.2. Z tym, ze nie wiem, czy jest dzis sens kupowania Athlona TB. Raczej tylko XP (>1800+) i plyta pod DDR. W ten sposob bedziesz mial tanio: gry i np. nauke, prace.

Albo P4 i j.w. - plyta na DDR, ale taki zestaw, choc rownowazny "moca" poz.2 z Twojego wykazu, bedzie ok. 2 razy drozszy, niestety.. (polityka Intela). Zalezy, ile chcesz wydac. Btw Celeron jest porownywalny jedynie z Duronem, nigdy z Athlonem. Nie ta klasa :(

--

Wsystkoego Dobrego

Tylko cenowo Celeron 1,7 jest porównywalny z Athlonem Xp :lol: :lol: :lol:

A Duron jest prawie dwukrotnie tańszy !!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Athlon XP 1600+ i którą z płyt głównych pod niego: Soltek 75DRV5 ,  

JetWay  V333DA, lub jakaś Epox 8K3A+.

2. Celeron 1.7 i płyty główne pod niego: ECS P4S5A SiS 645, Microstar 645E MAX-C (MS-6547E).

Z tym, ze nie wiem, czy jest dzis sens kupowania Athlona TB. Raczej tylko XP (>1800+) i plyta pod DDR. W ten sposob bedziesz mial tanio: gry i np. nauke, prace.

 

przecierz 1600+ to nie TB a wlasnie Xp:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem ale gdzie byla mowa w wyborze o TB ?

Witaj

Przepraszam - zasugerowalem sie zegarem (1600), i pogalopowalem. Chodzilo mi przede wszystkim o dziwne zestawienie Athlon-Celeron - to jakby Ford Fiesta kontra PF-126 :) . Fakt, nie pomyslalem o wymianie w przyszlosci, o czym piszesz. Ale, ile Kolega na tym pieniedzy straci? Kto kupi Celerona "po przejsciach"? Co tydzien obserwuje takich, ktorzy prubuja bezskutecznie sprzedac "podwedzone" pol-procesory (i ukruszone Durony tez :-) ).

--

Wszystkiego Dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem ale gdzie byla mowa w wyborze o TB ?

Witaj

Przepraszam - zasugerowalem sie zegarem (1600), i pogalopowalem. Chodzilo mi przede wszystkim o dziwne zestawienie Athlon-Celeron - to jakby Ford Fiesta kontra PF-126 :) . Fakt, nie pomyslalem o wymianie w przyszlosci, o czym piszesz. Ale, ile Kolega na tym pieniedzy straci? Kto kupi Celerona "po przejsciach"? Co tydzien obserwuje takich, ktorzy prubuja bezskutecznie sprzedac "podwedzone" pol-procesory (i ukruszone Durony tez :-) ).

--

Wszystkiego Dobrego

Cenowo też różnica klas - Athlon jest tańszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon, Athlon i tylko Athlon !! Wydajnoscia bije na glowe tego celka !!

A jak go podkrecisz to juz wogole !! A jesli juz INTEL to chyba lepiej P41,6A jesli jeszcze jest dostepny :wink: A co do MoBo to Epox albo moge polecic tez Gigabyte GA-7VRXP - z doswiadczenia wiem ze dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupsobie Athlona XP 1600+ moj idzie na 1740mhz czyli 2100+!!! FSB 165 i zaden Celek mu niepodskoczy nawet niektore Pentium 4A Northwood moga miec z nim problemy. Plytke to nie kupuj Solteka nie osiagniesz FSB 150mhz i w gore to nie mozliwe na Solteku. Kup Epoxa a jesli nie masz duzo kasy to DFI robi bardzo fajne plytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie ma nad czym zastanawiac , spojrz ,przedstawie ci to graficznie

//

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1622&p=9

//

Wiec oczywiste jest ze Athlon ,a co do plytki to bierz Epoxa MSI albo Solteka jesli nie masz zamiaru dawac ekstremalnych FSB.

I jak to Soltek nie wyciaga 150? U mnie idzie na 152 :-]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Tu sie nie ma nad czym zastanawiac , spojrz ,przedstawie ci to graficznie

//

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1622&p=9

//

Wiec oczywiste jest ze Athlon ,a co do plytki to bierz Epoxa MSI albo Solteka jesli nie masz zamiaru dawac ekstremalnych FSB.

I jak to Soltek nie wyciaga 150? U mnie idzie na 152 :-]]

Coś mi to zalatuje na artykuł sponsorowany przez AMD bo różnice są za duże. ( Sam mam Athlona XP ale z tego co czytałem do tej pory to nie było aż takich różnic i to we wszystkich testach, a podobno w Comanche szybszy jest PIV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupsobie Athlona XP 1600+ moj idzie na 1740mhz czyli 2100+!!! FSB 165 i zaden Celek mu niepodskoczy nawet niektore Pentium 4A Northwood moga miec z nim problemy. Plytke to nie kupuj Solteka nie osiagniesz FSB 150mhz i w gore to nie mozliwe na Solteku. Kup Epoxa a jesli nie masz duzo kasy to DFI robi bardzo fajne plytki.

Tylko przez ta magistrale celek jest wolniejszy od tego athlona.

To, ze go podkreciles na 2100+ to masz niesamowite szczescie i nie jest regula, ze koles jak kupi identycznego (nawet seria) to tez bedzie tak kolorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupsobie Athlona XP 1600+ moj idzie na 1740mhz czyli 2100+!!! FSB 165 i zaden Celek mu niepodskoczy nawet niektore Pentium 4A Northwood moga miec z nim problemy. Plytke to nie kupuj Solteka nie osiagniesz FSB 150mhz i w gore to nie mozliwe na Solteku. Kup Epoxa a jesli nie masz duzo kasy to DFI robi bardzo fajne plytki.

Tylko przez ta magistrale celek jest wolniejszy od tego athlona.

To, ze go podkreciles na 2100+ to masz niesamowite szczescie i nie jest regula, ze koles jak kupi identycznego (nawet seria) to tez bedzie tak kolorowo.

Ja mam takiego jak Tristan i jest też cool podkręcalny !!! Co ??? Przez magistrale ??? Przez wszystko od cache'u do fsb !!! Athlon Xp nie dość że ma 384KB cache to jeszcze w trybie exclusive co w praktyce daje osiągi takie jakby miał powyżej 512 KB cache !!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Tu sie nie ma nad czym zastanawiac , spojrz ,przedstawie ci to graficznie

//

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1622&p=9

//

Wiec oczywiste jest ze Athlon ,a co do plytki to bierz Epoxa MSI albo Solteka jesli nie masz zamiaru dawac ekstremalnych FSB.

I jak to Soltek nie wyciaga 150? U mnie idzie na 152 :-]]

Wogole swietny link. Nie ma co, jaki test :lol:

Najbardziej to chcialo mi sie smiac z testu comanche 4. P4 2.0 Ghz 34 fps (nie cale) - haha. Kto to robil te testy ?

To ja mam na swoim 28 fps w default (800x600x32). Zaznaczyc trzeba, za tam jest karta gf4Ti4600!!! Ja mam gf2mx - sparkle. Wiec dajcie se na wstrzymanie i nie podniecajcie sie takim dziwnym wyssanym z palca testem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupsobie Athlona XP 1600+ moj idzie na 1740mhz czyli 2100+!!! FSB 165 i zaden Celek mu niepodskoczy nawet niektore Pentium 4A Northwood moga miec z nim problemy. Plytke to nie kupuj Solteka nie osiagniesz FSB 150mhz i w gore to nie mozliwe na Solteku. Kup Epoxa a jesli nie masz duzo kasy to DFI robi bardzo fajne plytki.

Tylko przez ta magistrale celek jest wolniejszy od tego athlona.

To, ze go podkreciles na 2100+ to masz niesamowite szczescie i nie jest regula, ze koles jak kupi identycznego (nawet seria) to tez bedzie tak kolorowo.

Ja mam takiego jak Tristan i jest też cool podkręcalny !!! Co ??? Przez magistrale ??? Przez wszystko od cache'u do fsb !!! Athlon Xp nie dość że ma 384KB cache to jeszcze w trybie exclusive co w praktyce daje osiągi takie jakby miał powyżej 512 KB cache !!! 8)
Jakis nowy egzemplarz athlona XP masz - 384 cache ??? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeczytajcie caly test a nie tylko ten link ,chodzilo mi o wykazanie nieudolnosci nofego balerona ,prawda jest smutna ale nadaje sie tylko do biura, natomiast to P4 bylo na rdzeniu williamette ,a tamto P4 bylo porazka ,remember? Do northwooda nic nie mam ,ale obciete williamete to tragedia ,P4 ma za duze wymagania do podsystemu pamieci zeby zdzierzyc 128 kilo cachu, nowy celeron ma mniej cachu od durona lacznie ,mimo ze L2 wieksze to L1 dusho mniejsze L1 w Athlonach i Duronacj wynosi lacznie 128Kb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupsobie Athlona XP 1600+ moj idzie na 1740mhz czyli 2100+!!! FSB 165 i zaden Celek mu niepodskoczy nawet niektore Pentium 4A Northwood moga miec z nim problemy. Plytke to nie kupuj Solteka nie osiagniesz FSB 150mhz i w gore to nie mozliwe na Solteku. Kup Epoxa a jesli nie masz duzo kasy to DFI robi bardzo fajne plytki.

Tylko przez ta magistrale celek jest wolniejszy od tego athlona.

To, ze go podkreciles na 2100+ to masz niesamowite szczescie i nie jest regula, ze koles jak kupi identycznego (nawet seria) to tez bedzie tak kolorowo.

Ja mam takiego jak Tristan i jest też cool podkręcalny !!! Co ??? Przez magistrale ??? Przez wszystko od cache'u do fsb !!! Athlon Xp nie dość że ma 384KB cache to jeszcze w trybie exclusive co w praktyce daje osiągi takie jakby miał powyżej 512 KB cache !!! 8)
Jakis nowy egzemplarz athlona XP masz - 384 cache ??? :roll:
Każdy Athlon tyle ma !!! :lol: :lol: :lol:

w L1 128Kb

w L2 256Kb

 

i co ??? głupio Ci ??? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Athlon tyle ma !!!  :lol:  :lol:  :lol: 

w L1 128Kb

w L2 256Kb 

 

i co ??? głupio Ci ???  :P

Boshhh ilez agresji w tym poscie... Popatrz 2 posty wyzej przekazalem to samo a jak delikatnie :lol: Peace man 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...