Skocz do zawartości
Adam L

Athlon XP 1600+ czy Celeron 1.7 Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

kupsobie Athlona XP 1600+ moj idzie na 1740mhz czyli 2100+!!! FSB 165 i zaden Celek mu niepodskoczy nawet niektore Pentium 4A Northwood moga miec z nim problemy. Plytke to nie kupuj Solteka nie osiagniesz FSB 150mhz i w gore to nie mozliwe na Solteku. Kup Epoxa a jesli nie masz duzo kasy to DFI robi bardzo fajne plytki.

Tylko przez ta magistrale celek jest wolniejszy od tego athlona.

To, ze go podkreciles na 2100+ to masz niesamowite szczescie i nie jest regula, ze koles jak kupi identycznego (nawet seria) to tez bedzie tak kolorowo.

Ja mam takiego jak Tristan i jest też cool podkręcalny !!! Co ??? Przez magistrale ??? Przez wszystko od cache'u do fsb !!! Athlon Xp nie dość że ma 384KB cache to jeszcze w trybie exclusive co w praktyce daje osiągi takie jakby miał powyżej 512 KB cache !!! 8)
Jakis nowy egzemplarz athlona XP masz - 384 cache ??? :roll:
Każdy Athlon tyle ma !!! :lol: :lol: :lol:

w L1 128Kb

w L2 256Kb

 

i co ??? głupio Ci ??? :P

i w dodatku pracuje w trybie exclusive czyli jest duuużo wydajniejszy !!! Np. Athlon ma 384 KB a w wydajności sprawuje się tak jakby miął więcej !!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeras widze ze jestes fanatykiem celkow :-] ,tak jak napisal kolega wyzej i ja zreshta tez ,L1 w rodzinie athlonow wynosi 128Kb.

Celerony na rdzeniu Tualatin sa swietnymi prockami ,256Kb cachu ,swietna podkrecalnosc, dobra architektura, prawda jest taka ze celek 1.4 bije celki 1.7 i 1.8 tam gdzie nie jest najwazniejsza przepustowosc ramu :-[ ,TE CELKI SA TRAGICZNE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhm szkoda, ze nie ma jeszcze cache L3 bo tez byscie dodali.

Patrzymy na L2.

Chyba patrzymy na wydajnosc a tam liczy sie L1 L2 fsb itd..

Ps. Gdyby bylo L3 to tez by sie liczylo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhm szkoda, ze nie ma jeszcze cache L3 bo tez byscie dodali.

Patrzymy na L2.

No to w takim razie ma 256 Kb cache !!! I tak moj Athlon jest szybszy od P4 2 GHz !!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupsobie Athlona XP 1600+ moj idzie na 1740mhz czyli 2100+!!! FSB 165 i zaden Celek mu niepodskoczy nawet niektore Pentium 4A Northwood moga miec z nim problemy. Plytke to nie kupuj Solteka nie osiagniesz FSB 150mhz i w gore to nie mozliwe na Solteku. Kup Epoxa a jesli nie masz duzo kasy to DFI robi bardzo fajne plytki.

Tylko przez ta magistrale celek jest wolniejszy od tego athlona.

To, ze go podkreciles na 2100+ to masz niesamowite szczescie i nie jest regula, ze koles jak kupi identycznego (nawet seria) to tez bedzie tak kolorowo.

Nawet niepodkrecony AXP 1600+ jest duuuuuuuuuuuuuuzo wydajnieszy niz celek 1,7Ghz podkreconego na 2100+ FSB 166 mozna porownywac do P4A 2200mhz lub 2400mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój AthlonXp1600 @ 1900 jest szybszy niz jakikolwiek z celków i w dodatku tańszy od celka 1,7 8) Ten mój Antek nakopie nawet P4 2 GHz o ile nawet nie szybszemu :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie tego celka bo zasluzyl sobie na takie traktowanie jakie mu gotujecie, ale nie mowcie koledze, ze jezeli Wasze 1600+ chodza na 2100+ to musi to byc regula. Kupi tego 1600+, do tego bedzie musial poszukac wypasionych ddr-kow i sie rozczaruje bo nie pojdzie na FSB 150 - bedzie mial pretensje do Was.

Wiec jeszcze raz (patrz moj pierwszy post w tym topicu).

Brac athXP1600+, a jezeli bedzie chcial miec w przyszlosci jeszcze wydajniejsza maszyne to kupi do celka dobra plyte i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój AthlonXp1600 @ 1900 jest szybszy niz jakikolwiek z celków i w dodatku tańszy od celka 1,7  8) Ten mój Antek nakopie nawet P4 2 GHz o ile nawet nie szybszemu  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Oczywiscie mowisz o Willamate - mam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój AthlonXp1600 @ 1900 jest szybszy niz jakikolwiek z celków i w dodatku tańszy od celka 1,7  8) Ten mój Antek nakopie nawet P4 2 GHz o ile nawet nie szybszemu  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Oczywiscie mowisz o Willamate - mam nadzieje.
Nie o Northwoodzie :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Wiecie co? Ta cala "wojna" jest juz nie do zniesienia. Co Wy w tym widzicie? Celowo nie podaje swojej konfiguracji, bo mam teraz jedno i drugie. Nie lubie tylko CPU klasy Celeron-Duron, bo po co kupowac niepelne produkty? W uzywaniu ZADEN z wciaz walkowanych tutaj "argumentow"sie nie sprawdzil - AMD nie wymaga zadnych "service packow" (i jest stabilne jak glaz), a P4 wcale nie jest taki wolny, jak to pisza niektorzy z Was. Oba procesory maja swoje plusy i minusy. Ale nic (poza cena moze) nie uzasadnia "wojen" i zacietrzewiania sie. Czy to siie kiedys wreszcie skonczy? Marze o tym..

--

Wszystkiego Dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie tego celka bo zasluzyl sobie na takie traktowanie jakie mu gotujecie, ale nie mowcie koledze, ze jezeli Wasze 1600+ chodza na 2100+ to musi to byc regula. Kupi tego 1600+, do tego bedzie musial poszukac wypasionych ddr-kow i sie rozczaruje bo nie pojdzie na FSB 150 - bedzie mial pretensje do Was.

Wiec jeszcze raz (patrz moj pierwszy post w tym topicu).

Brac athXP1600+, a jezeli bedzie chcial miec w przyszlosci jeszcze wydajniejsza maszyne to kupi do celka dobra plyte i po sprawie.

ta i sie okaze ze jeszcze intel zmieni socketa a tak pewno bedzie i walek!!! A jesli chce miec pozadna maszyne to niech kupi pozniej Bartona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:):):)

Koniec dyskusji - hehehe :) N1 :)

:) :) :) Masz racje !!! I tak wszyscy wiedzą że Athlon Xp jest szybszy od P4 Nortwood !!! :) :) :) Dobra pokój ! :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś brakuje Cachu, to niech kupi Athlona Classic (640 KB !!! hehehe!!!) .

Co do tematu dyskusji, to wydajnościowo Athlon przewyższa Celerona. Cenowo XP 1600+ jest tańszy.

Jednakże wszystko zależy jak szybko właściciel będzie zmieniał ę platformę. Jeżeli np: planuje dokupić coś nowego za powiedzmy 6 miesięcy, to chyba, niech lepiej kupi dobrą płytę pod P4 i za pół roku zmieni sam procesor na znacznie lepszy.

Nie każdy jest specem od podkrecania, więc jeżeli ten zestaw ma wystarczyć na dłużej, to niech lepiej kupi Athlona, a dopiero podkręca go kiedy już 1600+ będzie minimum. Jak na razie, dopiero ludziom na Duronach 650 może brakować mocy, a XP sprawuje się świetnie niezależnie czy 1600+ czy 2100+....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś brakuje Cachu, to niech kupi Athlona Classic (640 KB !!! hehehe!!!) . 

Co do tematu dyskusji, to wydajnościowo Athlon przewyższa Celerona. Cenowo XP 1600+ jest tańszy. 

Jednakże wszystko zależy jak szybko właściciel będzie zmieniał ę platformę. Jeżeli np: planuje dokupić coś nowego za powiedzmy 6 miesięcy, to chyba, niech lepiej kupi dobrą płytę pod P4 i za pół roku zmieni sam procesor na znacznie lepszy. 

Nie każdy jest specem od podkrecania, więc jeżeli ten zestaw ma wystarczyć na dłużej, to niech lepiej kupi Athlona, a dopiero podkręca go kiedy już 1600+ będzie minimum. Jak na razie, dopiero ludziom na Duronach 650 może brakować mocy, a XP sprawuje się świetnie niezależnie czy 1600+ czy 2100+....

W starym Antku cache pracował albo z 1/2 prędkości proca albo z 2/3 prędkości proca !!!

Za pól roku kupi sobie Antka Xp w technologii 0,13 um i będzie miąl super proca !!! :twisted:

Intel już coś marudzi o zmianie Socketa 478 na coś nowszego :lol: A AMD jak narazie nie zmienił podstawki od 3 lat 8O :D A Hammer wraz z nowy podstawkami to pojawią się za minimum 10 miesiacy o ile nie więcej :( :) Szczerze to mam mieszne uczucia co do tych Hammerów !!! Zegar tylko 800 MHz w pierwszej wersji - bez jaj !!! Intel tu już o 3 GHz śpiewa a AMD 0,8 Ghz ! Troche dziwne ale AMD mimo mniejszego zegara jest szybsze :twisted: 8) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś brakuje Cachu, to niech kupi Athlona Classic (640 KB !!! hehehe!!!) . 

Co do tematu dyskusji, to wydajnościowo Athlon przewyższa Celerona. Cenowo XP 1600+ jest tańszy. 

Jednakże wszystko zależy jak szybko właściciel będzie zmieniał ę platformę. Jeżeli np: planuje dokupić coś nowego za powiedzmy 6 miesięcy, to chyba, niech lepiej kupi dobrą płytę pod P4 i za pół roku zmieni sam procesor na znacznie lepszy. 

Nie każdy jest specem od podkrecania, więc jeżeli ten zestaw ma wystarczyć na dłużej, to niech lepiej kupi Athlona, a dopiero podkręca go kiedy już 1600+ będzie minimum. Jak na razie, dopiero ludziom na Duronach 650 może brakować mocy, a XP sprawuje się świetnie niezależnie czy 1600+ czy 2100+....

W starym Antku cache pracował albo z 1/2 prędkości proca albo z 2/3 prędkości proca !!!

Za pól roku kupi sobie Antka Xp w technologii 0,13 um i będzie miąl super proca !!! :twisted:

Intel już coś marudzi o zmianie Socketa 478 na coś nowszego :lol: A AMD jak narazie nie zmienił podstawki od 3 lat 8O :D A Hammer wraz z nowy podstawkami to pojawią się za minimum 10 miesiacy o ile nie więcej :( :) Szczerze to mam mieszne uczucia co do tych Hammerów !!! Zegar tylko 800 MHz w pierwszej wersji - bez jaj !!! Intel tu już o 3 GHz śpiewa a AMD 0,8 Ghz ! Troche dziwne ale AMD mimo mniejszego zegara jest szybsze :twisted: 8) :twisted:

hehehehehehehehehehheh 800mhz to miala wersja beta!. Pierwsyz bedzie 3400+ (nie wiem ile to mhz). Jakis procek beta intela yba Itanium mial 400mhz z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: to Socket A króluje od 2 lat. 1999 to czasy AMD Athlon Classic i Slot A.

Po drugie: Chodziło o żart. Kłóciliście się o ilość Cachu.

Po trzecie: 3400+ to będzie zaledwie 2600 Mhz. Wciąż mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o wentylatorze ! Ja polecam Titan D5TB jest bardzo tani -32 zł i wydajność ma dobrą ! Ja na takim pracuje na AXP1600@1900 i mam temp max 48* :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagorzały Intelofil mówie ci - ty kup P4, a jeżeloi to za drogo to.....

.....to kup tego aemdeka :? - bo na celku się zawiedziesz.... ....niestety muli jak....

 

(choć na pewno celek jest stabilniejszy :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagorzały Intelofil mówie ci - ty kup P4, a jeżeloi to za drogo to.....

.....to kup tego aemdeka  :?  - bo na celku się zawiedziesz....    ....niestety muli jak....

 

(choć na pewno celek jest stabilniejszy :twisted: )

Celek stabilniejszy ??? Co Ty bredzisz ??? :x :evil: :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagorzały Intelofil mówie ci - ty kup P4, a jeżeloi to za drogo to.....

.....to kup tego aemdeka  :?  - bo na celku się zawiedziesz....    ....niestety muli jak....

 

(choć na pewno celek jest stabilniejszy :twisted: )

Celek stabilniejszy ??? Co Ty bredzisz ??? :x :evil: :x
dobry żart: celek stabilniejszy niż Athlon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...