Skocz do zawartości
nomad

Neo+ i router d-link 604

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie pytanie: czy przy obecnie dostarczanej Neo+ na USB jest mozliwosc skorzystania z tego routera w celu dzielenia lacza. Jestem w tych sprawach jeszcze troche zielony, wiec slowo od doswiadczonych userow byloby bardzo cenne.

 

Pozdrawiam

 

nomad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, niema takiej mozliwosci, router ten ma tylko zlacze WAN w postaci rj 45 czyli do karty sieciowej, niema do USB. Szukaj routera ktory bedzie mial port WAN w postaci zlacza USB. Lub zamsiat sameg routera mozesz kupic modem+router jako jedno urzadzenie(wtedy tego SAgema od tpsy nie podlaczasz w ogole) , cos takieog np http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7836

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja. Istnieje przejscowka USB<>RJ-tka, produkowana zreszta przez D-Link'a, ale zastanawiam sie czy to zadziala. Czy ktos juz skorzystal z takiego rozwiazania. Prosze o komentarz.

Pozdrawiam

nomad

NIE zadziałą - jest to raczej karta sieciowa podłączna pod usb - w przypadku Sagema potrzebne jest coś, co działa "odwrotnie" - o ile mi wiadomo, taka przejściówka nie istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że zaczyna się "szaleństwo neostradowe", chyba związane z nową promocją... Cóóóóżżżż też mnie to interesuje i też planuję rozdzielić neo routerem. Dzisiaj w sklepie (bino w krakowie) gość zaproponował mi router Planet ADE-4000. Ma modem (odpada 200zl dla tepsy) i 4 portowy switch. Tu macie więcej o nim

 

Napiszcie co myślicie. Aaaaa 400zl koszuje

 

Update:

Więcej informacji

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujace, tym bardziej, ze owo urzadzonko posiada jeszcze switcha 4-portowego. Chyba zamiast brac od TPsa tego Sagema lepiej skorzystac z tej opcji albo............

poczekac az TPsa zacznie rozprowadzac kolejne modemy na interfejsie innym niz USB - ponownie ethernet. Wtedy D-lik 604 zalatwilby sprawe.

 

Pozdrawiam

 

nomad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem krok od kupienia ade-4000 i przejścia z SDI na NEO. Całkowity koszt 400zł za ade-4000 + 1.07zł za aktywacje. Dodatkowo abonament za cały pażdziernik mam za 1zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem krok od kupienia ade-4000 i przejścia z SDI na NEO. Całkowity koszt 400zł za ade-4000 + 1.07zł za aktywacje. Dodatkowo abonament za cały pażdziernik mam za 1zł.

ciekawy jestem tylko na ile ten routerek jest stabilny... :/ tez sie wacham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,  

tez planuje zakup routera poniewaz chce dzielic lacze na 2 kompy. Zaproponujcie mi cos dobrego (do 250zł) [moze na allegro?] do ktorego bedzie mozna podlaczyc tego sagema pod usb

brak. jedyny router to vigor, ale on jest po 600zl i nie wspolpracuje z sagemem :( musisz postawic serwa, albo kupic modem z routerem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wałek. A co sadzicie o tym : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8047 ! Jak kupilbym ten sprzet to juz zadnego huba nie musze miec chyba??? (sory za takie pytania ale laikiem w tej dziedzinie jestem) ! centalnie pod ten kombajn podłaczam kompy??? aha a kompy musze wyposazyc w sieciowki ? I jakim kablem sie je podlacza do tego d-linka?

 

Aha jeszcze jedno, a jak przchodze z tej promocji zlotowkowej na normalna cene to musze zaplacic im 200 zł ? A oni w tym mi daja tego sagema? moge zarzadac lucenta? albo nie wziac nic ( jak nic nie wezme to sianko tez musze im zaplacic?)

 

Moze macie inna propozycje, troche tanszą to walcie! z gory dzia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj dokladnie opisy

zastępuje modem USB w usł. Neostrada i zapewnia współdzielenie dostępu do Internetu

co oznacza, ze nie potrzebujesz nic wiecej.... po za tym mo 4 porty na wyjscie tzn mozesz podpiac 4 kompy pod niego.

tak kompy musza byc wyposarzone w sieciowki (to pytanie mnie zabilo) i musza byc polaczone skretka (to tez bylo zabojcze)....

 

a co do oplat to wal na infolinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem krok od kupienia ade-4000 i przejścia z SDI na NEO. Całkowity koszt 400zł za ade-4000 + 1.07zł za aktywacje. Dodatkowo abonament za cały pażdziernik mam za 1zł.

przestrzegam dokladnym czytaniem regulaminow tepsy przed pisaniem tego typu postow. Przeciez tepsa nie sprzedaje samej mozliwosci_podpiecia_do_netu , dorzuca do niej sagema za 199... chyba ze ( o czym nie slyszalem/nie wiem ) ten "ade-4000" to alternatywa sagema rowniez od tepsy.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem krok od kupienia ade-4000 i przejścia z SDI na NEO. Całkowity koszt 400zł za ade-4000 + 1.07zł za aktywacje. Dodatkowo abonament za cały pażdziernik mam za 1zł.

przestrzegam dokladnym czytaniem regulaminow tepsy przed pisaniem tego typu postow. Przeciez tepsa nie sprzedaje samej mozliwosci_podpiecia_do_netu , dorzuca do niej sagema za 199... chyba ze ( o czym nie slyszalem/nie wiem ) ten "ade-4000" to alternatywa sagema rowniez od tepsy.

 

pzdr.

Byłem osobiście w Telepunkcie i babka mi powiedziała że nie musze brać od nich modemu, wystarczy że zapłace złotówkę za migracje z sdi na neo :)

 

UPDate

 

dzwoniłem przed chwilką na infolinię. Powiedziano mi że musze wziąśc modem :(

 

Już nic w telepunktach nie załatwaim :evil:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem krok od kupienia ade-4000 i przejścia z SDI na NEO. Całkowity koszt 400zł za ade-4000 + 1.07zł za aktywacje. Dodatkowo abonament za cały pażdziernik mam za 1zł.

kupilem kilka dni temu asmax`a ar800c2, sprzet jest zajebisty, stabilny, latwy w konfiguracji, jedyne zastrzezenia mam do instrukcji (na drukowanych fotkach prawie nic nie widac :roll: ) ale wzorujac sie na instrukcji do Planet ade-4000-tej z netu ( identyczne menu prakwycznie) udalo sie wszystko ustawic. Po poczatkowych problemach z 1 kompem, teraz wszystko chodzi ok, ustawia sie tylko IP na auto, podlacza kompy i wszystko dziala, full automat :) To mi sie podoba 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wczoraj podpisałem umowę promocyjną z TPsa w telepunkcie i zrezygnowałem z ich modemu bez problemu, jedyne co to musiałem napisać oświadczenie że w razie problemów z neo+ spowodowanych modemem ich to nie obchodzi. Hehe a dziś prowadzę kabelki i podłanczam D-LINK ADSL Rourter dsl-504 wczoraj kupiony na giełdzie elektronicznej w wawie i zaczynam zabawę... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wczoraj podpisałem umowę promocyjną z TPsa w telepunkcie i zrezygnowałem z ich modemu bez problemu, jedyne co to musiałem napisać oświadczenie że w razie problemów z neo+ spowodowanych modemem ich to nie obchodzi.  Hehe a dziś prowadzę kabelki i podłanczam  D-LINK ADSL Rourter dsl-504 wczoraj kupiony na giełdzie elektronicznej w wawie i zaczynam zabawę... hehe

ehhhh... to widocznie jest to mozliwe, tak jak mówiłem, Pani w Telepunkcie mówiła mi że nie ma problemu z rezygnacją spzrzętu. Dzwoniąc na inflinie mówia żenia ma takiej możliwośći... eeehhh każdy mówi inaczej.

 

A jaksprawuje się D-LINK ADSL Rourter dsl-504 zastanawiam się cały czas nad ADE-4000, mogę go mnieć na pon za 362 zł :), ten pewnie cos koło 400 będzie stał.

Który modem się bardziej opłaca się ....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja dzis kupilem router ,switch i modem w jednym a modemu od tpsa nie bralem jest taka mozliwosc za 500 zł i jedyne co musze zrobic to sciagnac haslo i cos tam ( kumpel mi to zreobi ) podpiac ludzi i wszytko dzial dotego mam pelen dostep do routera dzielenie blokowanie itd polecam firma to Allied Telesyn podobno dobra ..wszytko wyglada ladnei estetychni ejesty male i leciutkie oczywisiec wszytko 10/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja dzis kupilem router ,switch i modem w jednym a modemu od tpsa nie bralem jest taka mozliwosc za 500 zł i jedyne co musze zrobic to sciagnac haslo i cos tam ( kumpel mi to zreobi ) podpiac ludzi i wszytko dzial dotego mam pelen dostep do routera dzielenie blokowanie itd polecam firma to Allied Telesyn podobno dobra ..wszytko wyglada ladnei estetychni ejesty male i leciutkie oczywisiec wszytko 10/100

zakladasz zabezpieczenia antyprzepieciowe na siec lan ? (z kazdej strony kabla -komp router), czy te po ~ 25zl z allegro sa cos warte? Czesc kabla mam puszczone na zewnatrz budynku, po scianie, podczas burzy moze byc nieciekawie... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja dzis kupilem router ,switch i modem w jednym a modemu od tpsa nie bralem jest taka mozliwosc za 500 zł i jedyne co musze zrobic to sciagnac haslo i cos tam ( kumpel mi to zreobi ) podpiac ludzi i wszytko dzial dotego mam pelen dostep do routera dzielenie blokowanie itd polecam firma to Allied Telesyn podobno dobra ..wszytko wyglada ladnei estetychni ejesty male i leciutkie oczywisiec wszytko 10/100

zakladasz zabezpieczenia antyprzepieciowe na siec lan ? (z kazdej strony kabla -komp router), czy te po ~ 25zl z allegro sa cos warte? Czesc kabla mam puszczone na zewnatrz budynku, po scianie, podczas burzy moze byc nieciekawie... :roll:

od roku mam siec miedzy budynkami i nie mam zazdnych zabezpieczen a burze u nas tz u mnie sa czesto i takie zajebiste ale jak narazie pdl tylko jeden slot w switchu kabel mam bez ekranu ale wszystko sie trzyma na drucie wiec automatycznie jest uziemione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od roku mam siec miedzy budynkami i nie mam zazdnych zabezpieczen a burze u nas tz u mnie sa czesto i takie zaje...dwabiste ale jak narazie pdl tylko jeden slot w switchu kabel mam bez ekranu ale wszystko sie trzyma na drucie wiec automatycznie jest uziemione

takie uzmiemienie to mozesz o kant d... roztrzaść. tez mam siec pomiedzy budynkami i tez wszystko bylo ok. az do czasu.

piorun strzelil w jeden blok, zszedl po piorunochronie i przeskoczyl na skretke. efekt - spalony switch, hub i dwa kompy (ci twardziele ktorzy nie wylaczyli w czasie burzy :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...