Skocz do zawartości
tomasir

Sony Ericson T300 vs T310

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu iż ERA ustawiła mnie bambuko - napiszę o tym później jak. Przechodzę to idei. Zastanawiam się nad tymi 2 telefonami. Każdy z nich ma podobne parametry. Ale czy ten t310 wart jest dopłaty ok. 60 pln (przy abonamencie z 30 min) - odpowiednio 85 pln dopłaty przy najtańszym abonamencie?

 

Jakie są podstawowe różnice między tymi telefonami, bowiem podstawowe parametry mają takie same - proszę o wyrozumiałość bowiem mam dostęp dp netu jedynie na 1 h na dzień i muszę nie dość iż to forum czytać to jeszcze na jednym innym robić porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

T310 jest subiektywnie ładniejszy od T300. Niestety menu nie jest szybsze niż w T300. a główna różnica między nimi to taka że w T310 zastosowano 32-głosową polifonię (T300 -24głosowa)

 

sumując. T310 jest nowszym i ładniejszym troszkę lepszym telefonem. lekkie zmiany wyszły w sumie na plus więc polecam T310.

 

testy

t300

1. =4092]http://telefonia.wp.pl/articles/index.html...IN[art_id]=4092

2. http://www.gsmonline.pl/tests/?link=show_d...ails.php?id=110

 

t310

1. =4952]http://telefonia.wp.pl/articles/index.html...IN[art_id]=4952

2. http://www.gsmonline.pl/tests/?link=show_d...ails.php?id=123

 

 

a użytkownikom SonyEricssonów zdradzę sztuczkę. Podepnijcie Kamerkę/aparat i w menu CommuniCam wpiszcie *#*# (wersja oprogramowania kamerki) lub *##* (menu ustwienia ubarwień, subiektywnie im większa liczba tym zdjęcia wydają się być ostrzejsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie osobiscie nie podoba zaden z tych telefonow... ot mydelniczki. Nie lepiej 6610? :)

 

Do tematu: z tych dwoch to T310, ma lepsza polifonie, gry w Morphun (T300 chyba nie ma, ale nie daje glowy), ladniejszy jest i ma IMHO troche wyrazniejszy wyswietlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie osobiscie nie podoba zaden z tych telefonow... ot mydelniczki. Nie lepiej 6610? :)

 

Do tematu: z tych dwoch to T310, ma lepsza polifonie, gry w Morphun (T300 chyba nie ma, ale nie daje glowy), ladniejszy jest i ma IMHO troche wyrazniejszy wyswietlacz

masz rację nie dawaj głowy.

1. nie Morphun tylko Mophun

2. Mophun to firma a platforma to Synergenix i jest to lepsze niż java bo bardziej integruje gry z telefonem m.in. możliwość wykorzystania wibry.

3. T310 też to posiada wieć można ściągać gierki

 

i powiadasz "wyraźniejszy wyświetlacz" to ciekawe bo jest to dokładnie ten sam wyświetlacz co w T68m T68i, T300. wiesz w telefonach jest coś takiego jak kontrast wyświetlania - czasami warto użyć :wink:

 

A o różnicach już wyżej napisano 32 głosowa polifonia w T310 (t300 24 głosowa) bije na głowę tą Noki 7650 i jest nawet lepsza od samsunga (który do tej pory nie miał sobie równych)

 

Pozatym to już drugi wątek tomasir'a odnosnie wyboru telefonu i wtedy jakoś twoje propozycje (6510 :lol: i 6610) nie przypadły mu do gustu.

 

 

Właśnie tomasir powiedz co Ci namieszali w Erze, przecież miałeś brać tam sagema :?: [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon T 310 jest super bo mój _____ polecam 8)

ale jeszcze nie sprawdzilem jakości zdjęć na kompie więc jeżeli ktoś ma to ja z chęcią bym takie jedno poprusił albo jakąś opinie bo na wyświetlaczu zdjęcia raczej nie wyglądją :? darcon13@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz t68i - ja go nabylem w idei 30 i jestem zajebiscie zadowolony

a aparat mozna dokupic

ponaddto bluetooth i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly polecam

hehe trafilem na promocje przez pol roku mam 30 dodatkowych minut czyli 60 w sumie:P

idea ROXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefon T 310 jest super  bo mój _____ polecam  8) 

ale jeszcze nie sprawdzilem jakości zdjęć na kompie więc jeżeli ktoś ma to ja z chęcią bym takie jedno poprusił albo jakąś opinie bo na wyświetlaczu zdjęcia raczej nie wyglądją  :? darcon13@wp.pl

tu masz robione przeze mnie zdjęcia (T68i + MCA25) niestety robione w pomieszczeniach, na wolnym powietrzu MCA-25 radzi sobie lepiej.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=284...&highlight=stan

 

te fotki z dużą ziarnistością to już robione przy bardzo słabym swietle żeby pokazać jak świecą wentylatory i diody :wink:

 

ale przeciez to tylko małe pudełeczko doczepiane do telefonu, wieć nie ma co oczekiwać po nim cudów i nie można porównywać do jakiejś SLR, czy poważniejszych cyfrówek. Ale jako dodatek do komórki radzi sobie w miarę dobrze.

 

a tu parę fotek z wycieczki rowerowej za miasto. robione w trakcie jazdy (wolnej)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyświetlacze to oba są kiepskie w odzwierciedlaniu kolorów mój kolega wysłał sobie na t310 przez kabel ilyde (standardowa tapeta w win xp )tylko dopasował ja do wyświetlacza. i zamiast np. zielonej trawy byla żólto - pomarańczowa. t310 ma jeszcze funkcje notatek i kalendarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

T310 jest subiektywnie ładniejszy od T300. Niestety menu nie jest szybsze niż w T300. a główna różnica między nimi to taka że w T310 zastosowano 32-głosową polifonię (T300 -24głosowa)

 

sumując. T310 jest nowszym i ładniejszym troszkę lepszym telefonem. lekkie zmiany wyszły w sumie na plus więc polecam T310.

Jeśli te co wymieniłeś to są główne zmiany w telefonie to chyba jednak pozostanę przy t300. PO pierwsze bardziej mi się podoba, po drugie, co jest niezmiernie dla mnie ważne jest o 85 pln tańszy, co w połączeniu z faktem iż rozmawiam niewiele sprawia iż ta kwota ma niebagatelne znaczenie (zawsze lepiej dołożyć w komputer ją :wink: ). Bo te bajery jak 32 bit. dzwonki w zasadzie nie mają dla mnie znaczenia. Liczy się fakt iż oba posiadają tą samą baterię i oba posiadają cyfrówkę...

 

A więc co do Ery. Zgodziłem się przedłużyć z nimi umowę na następujących warunkach:

przez rok abonament 50 %, nowy telefon Sagem my x-6 - w moja 40 miał kosztować 120 pln, utrzymanie dotychczasowego numeru, itp.

 

Rozmowa 1 miała miejsce bodajrze ~20 sierpnia, a druga w której potwierdzałem ustalenia 28-29 sierpnia. MOja mama (wciąż na nią jest telefon bo Era za cesję sobie 100 pln życzyła :lol: )zjawiła się w poniedziałem w Erze i wówczas Pani mówi iż telefon który wybrałem będzie kosztował 250 pln (w moja 40) :? :? :?

Ja na to iż ustalenia były inne, a jak Państwo chcieli bym dalej był w sieci zaproponowali mi ten telefon za 120 pln. A na to Pani z centrali iz zmieniły się promocje. Ładne promocje - cena tel. x2 :!: No to ja Pani wprost powiedziałem iż jeśli nie otrzymam telefonu na warunkach proponowanych - na których zgodziłem się przedłużyć umowę - wówczas natychmiastowo rezygnuję z ich usług. Już nie pierwszy raz Era mnie niemiło zaskoczyła - przy cesji też twierdzili iż będzie za darmo a jak wreszcie zjawiłem się w biurze wraz z mamą, co dodam jest dla mnie sporym problemem bo mieszkam i pracuję w Krakowie, a rodzice w Częstochowie, to Pan z radością oświadczył ... 100 pln :? , u nich bezpłatnie jedynie jest z męża na żonę :evil: A jeszcze dodam iż może moja rachunki nie były wysokie bo średnio ok. 50 pln na miesiąc, ale myślałem iż każdy klient się liczy - po raz kolejny niemiło mnie Polska zaskoczyła....

 

Oczywiście moje stwierdzenie iż zrezygnuję nie zrobiło na Pani żadnego wrażenia i z radością teraz wypriubuję Ideę - może później przyjdzie czas na plusa, ale teraz idea bowiem moja żona i część rodziny ją ma. abonament jest dla mnie korzystny - przez rok połowa - potem normalnie i niezły telefon nawet przy tak niskim abonamencie.

 

ps. Czy plus przy zmianie sieci też daje przez rok 50 % abonamentu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasir powiem tak. Wczoraj w robocie bylem tak zmolony ze nie zapoznawalem sie ze wszystkimi promocjami.

Promocja nazywalaby sie "Kameleon"

 

Jezeli chodzi o koszty polaczen sa takie same ze wszystkimi sieciami - plaska stawka

Cesja kosztuje 25seta

Minuty przechodza przez 3 miesiace i pierwsze schodza najstarsze.

Jak masz pytania to wal smialo.

O 10 zaczynam wiec jak co to poszukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam t300 i najwazniejsza zaleta - bateria mi trzyma podczas normalnego uzytkowania tydzien teraz jak w wakacje zadko uzywalem phona to trzymala 12 dni rekord to 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marasek ozesz powiedziec jak przesylasz zdjecia z telefonu na kompa i y jak to z czasem. Bo juz niemoge sie doczekac jak sam bede robil zdjecia

do T68i mam kabelek szeregowy, ale akurat tutaj SE mnie trochę wkurzyło ponieważ po kabelku do telefonu można przerzucić wszystko, ale w drugą stronę już tak różowo nie jest (ale to też nie problem)

 

Zdjęcia z telefonu do PCeta możesz przesłać poprzez mail, bluetootha lub Irda, no i jeszcze MMS. Ja korzystam z IrDa. tutaj też jest mały problem, ponieważ gdy masz podłączoną kamerkę do telefonu to Irda jest nieaktywna (nie można jej włączyć) - wieć najpierw kopujesz zdjęcia z kamerki do telefonu, potem odpinasz kamerkę i przesyłasz zdjęcia podczerwienią Irda do komputera. Fakt trwałoby to szybciej z bluetootem, ale i tak nie jest to jakoś szczególnie czasochłonne. Przesłanie zdjęcia z T68i do PC poprzez Irda to kilka sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodac, ze przez kabelek bez sztuczek NIE DA sie przegrac zdjec z telefonu do komputera.

A co do IRdy - najlepiej kupic na allegro czy na gieldzie odbiorniczek podpinany do plyty za jakies 20-30 zlotych. Pod XP wtedy nie trzeba instalowac nic - komputer sam wykrywa telefon i odpala transmisje w obie strony. Mozna nawet z telefonu zrobic mala dyskietke zamieniajac tylko rozszerzenie dowolonego pliku na GIF lub JPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...