Skocz do zawartości
lolek83

Dziwna identyfikacja radeona 8,5 k !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc all

 

Pisze w Imieniu mojego Kumpla ktory niestety nie ma neta ...

Pare dni temu zakupil

Karte radeon 8500 le Z barwkomp ...

 

sam instalowalem mu ta karte i nasza uwage zwrocil dziwny motyw

Po zainstalowaniu calej karty ... sterowniki najnowesze z www.hercules.com

We wlasciwosciach ekranu w zakladce KARTA ...

jest taka rubryka jak INFORMACJE O KARCIE

i tu ku zaskoczeniu !!!

 

TYP MIKROUKLADU : Mobility Radeon 9200 AGP (0x514c) - !!!

TYP KONWERTERA DAC (350MHZ) - !!!

 

Pozostale informacje wydaja sie byc OKEY

czyli rozmiar pamieci 128

ciag karty czyli Hercules 8500 zgadza sie ....

Bios rowniez wydaje sie okey ...

 

natomiast te dwa pierwsze Zupenie tego nie rozumiem ...

mikrouklad powinien byc 8500

a konwerter 400 mhz !!

Wiec co jest do CHoler ??

Probolwalismy sciagnac nawet sciagnac stery z orginalnej ATI ale dokladnie to samo !!

nawet 2 x stawiany system od zero TO samo ...

 

NA zakonczenie wnikajac glebiej w INFO o karcie ....

Wkasciwosi - Ogolne ...

Dowiadujemy sie ze karta jest ZLOKALIZOWANA na MAGISTRALI PCI 1

 

Co to wiec moze byc jakis Walek czy co ?> troche glupio sie teraz czuje bo sam koledze doradzilem ta karte :oops:

 

Prosze o wyjasnienie czym to moze byc spowodowane

Dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Raczej nie ma sie czym martwic poprostu cos pozmieniali w tych najnowszych sterownikach Herculesa, mam karte 3D Prophet 8500 128MB i typ ukladu wyswietla mi tak samo mobility 9200, we wczesniejszych bylo 8500, a DAC to zawsze wyswietlalo 350MHz.

 

Pozdrawiam Aciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie martw.Wszystko jest w porzadku.Jeszce nie slyszalem zeby na 9000vel9200 chocby nie wiem jak "pro" wyciagnac 11kilo...

no mi tez cos sie nie wydaje moze jakies detale niestandardowe wrzucil w 3d marku :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie martw.Wszystko jest w porzadku.Jeszce nie slyszalem zeby na 9000vel9200 chocby nie wiem jak "pro" wyciagnac 11kilo...

miałeś na myśli 8500vel 9200 ???? czy się mylę

Mylisz sie.8500 ma z 9200 jedynie tyle wspolnego ze oba sa Ati.9200 to kiszka za wysoka cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d marku 2001se

 

KArta ustawiona 275/275  

Procek antek xp 11x180 fsb  

 

Wynik lekko ponad 11 000  

 

w 2003 jeszcze nie testowalismy :(

11k na radku 8500le i procu 11x180?

Coś chyba pokręciłeś...

3D mark poszedł 1024x769x32bit etc, czyli default settings?

Bo coś mi się widzi, ze 800x600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego samego Hercules'a 8500LE 128MB i u mnie tez w sterownikach jest napisane tak samo DAC 350MHz i Mobility Radeon 9200 AGP (0x514c) wiec tak jak koledzy stwierdzili to jest blad sterownika.. aa i zarowno w Catalistach 3.6 ATi i sterach Herculesa 3.6 wyswietla tak samo, a jesli chodzi o wydajnosc to ja mam w 3Dmarku2001se na standardowych zegarach karty 250/250 wyniki 9450 a po podkreceniu na 275/275 10586 wszytko w rozdzielczosci 1024x768x32bit - default set. no i w zakladkach od karty graf. w dziale Direct3D w opcji ogolne ustawienia suwak jest w pozycji zrownowazone tak samo jest w OpenGL.. a po przestawieniu na wydajnosc jest ponad 2tys punktow wiecej na standardowych zegarach i po podkreceniu na 275/275...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Radek ma 128 mb :D a nie 64 8O

 

testy byly przeprowadzane na standardowych ustawieniach czyli 1024@768 reszte znacie ...

 

Kolega sprawdzal na maxa ile pojdzie

to 310/610 mhz - pojawiaja sie artefakty ale 3d marka przechodzi :D

 

ustawil procek 10 x 210 fsb (pozyczyl pamieci od kolegi )

karte ustawil 310/610 -612

 

I bylo 13 090 k

 

Sam nie moglem w to uwierzyc !! niestety koloes nie ma neta , ale jak bede to zrobie screena i wam pokaze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta napewno ok, swiadczy o tym wynik oraz to, że raczej rzaden 9200 nie pójdze na 275/275 (nie pro), pozatym nawet jakby był to 9200 nie mógł by być identyfikowany jako "Mobility". Jak macie jeszcze jakieś wątpliwości to można zerknąć AIDĄ lub RivaTunerem.

 

PS. Jaki by nie był to układ to i tak wynik ładny a i gry pewnie "chodzą" ładnie więc niech bedze to nawet Ati Rage :wink: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Herc ma CAS pamięci ustawiony na 1 (w rad editorze jest taka opcja) i stad na większości kart zaniżone taktowanie zegarów 240MHz zamiast 250. Wtedy 128MB pamięci, CAS 1, karta 300/600 mHz, przetaktowany proc i lecimy. A może to tylko te 128MHz. Kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej rzaden 9200 nie pójdze na 275/275 (nie pro), pozatym nawet P

heheh jak ja mialem r900 czyli to samo co 9200 to poszedl mi 327/262 wiec na tyle poszedlby ale wynikow takich by nie mial ... no nie powiem bardzo ladnie sie kreci ten herc .... ile za nigo dal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej rzaden 9200 nie pójdze na 275/275 (nie pro), pozatym nawet P

heheh jak ja mialem r900 czyli to samo co 9200 to poszedl mi 327/262 wiec na tyle poszedlby ale wynikow takich by nie mial ... no nie powiem bardzo ladnie sie kreci ten herc .... ile za nigo dal ?

Ale raczej z dodatkowym chłodzniem? Bo przecież standardowy z pudełka z samym radiatorkiem raczej na tyle nie pójdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...