Skocz do zawartości
frstjob

Co z DirectX 9.0

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki-odpaliłem już.Jak to możliwe, że mam tylko 4439 3d-marków przy konfiguracji:

-Athlon XP 2000+(266)

-GeForceTi4200 Prolink 64MB

-Asus A7V8X-X

-256 DDR (400)

-HDD Segate 40GB 5200 obr.

 

I co? Wina detonatorów?(najnowsze), może to Segate jest "wąskim gardłem" - ale wątpię :( Please Help somebody :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 9126 - nowe sterowniki do płyty i sterowniki z karty "fabryczne". Zwiększyłem mnożnik z 12.5 do 13 procka - nic mu się nie stanie? Nie mam żadnych bajerów chłodzących - sam standard.Z 1666 Mhz do 1730.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 9126 - nowe sterowniki do płyty i sterowniki z karty "fabryczne". Zwiększyłem mnożnik z 12.5 do 13 procka - nic mu się nie stanie? Nie mam żadnych bajerów chłodzących - sam standard.Z 1666 Mhz do 1730.

No ten wynik jest już bardziej na miejscu, chociaż powinno być jeszcze lepiej - powyżej 10 000 pkt. Co do procka to nic mu nie będzie (sprawdzaj jego temperaturę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że powinno być ponad 10k, ale co zrobić? Bez podkręcania proca 8953 3d mark-ów a powinien szarpnąć ponad dyszkę . Nie wiem, może jeszcze innych wersji sterowników "popróbować", ale z drugiej strony nie wiem czy to ma sens. Please Help Me Somebody :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 43.45, najnowsze stery do płyty, odpaliłem 3d Mark-a na świeżym, "gołym" systemie, procek podkręcony do 1,73 Ghz i co? 9128 punktów!(sic!) Ja już nic nie wiem. Za miesiąc, lub dwa dokupuję następne 256 - może coś wtedy pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 43.45, najnowsze stery do płyty, odpaliłem 3d Mark-a na świeżym, "gołym" systemie, procek podkręcony do 1,73 Ghz i co? 9128 punktów!(sic!) Ja już nic nie wiem. Za miesiąc, lub dwa dokupuję następne 256 - może coś wtedy pomoże?

Musisz mieć cos w biosie namieszane ustaw sobie prace pamieci na 2-6-2-2.Dokupienie 256MB RAM nic ci nieda jezeli chodzi o 3dmark'a, ja mam 256MB i mam powyzej 10k w marku 01 bze krecenia proca i grafy, jak napisałem wyzej ustaw tak parametry pracy pamieci w biosie, przestaw ich prace tez na FAST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra- w 3D Mark-u w System Info w sekcji Memory Info jest:

Installed & Enabled Size: 256 MB

Form Factor: DIMM

Frequency: 0 Hz

Slot: DDR 3

 

Dlaczego pokazuje 0 Hz? (nic nie kombinowałem w bios-ie - default-owe ustawienia) Aha-dzięki Lukasrz,ale u mnie na płycie nie ma takich ustawień o jakich napisałes mi w mail-u.Jak ktoś ma płytę A7V8X-X i chce mu się pisać - to niech napisze jak zrobic na niej ustawienia Ram-u 2-6-2-2. Z góry dziękuję za odpowiedź :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra- w 3D Mark-u w System Info w sekcji Memory Info jest: 

Installed & Enabled Size: 256 MB

Form Factor:  DIMM

Frequency:  0 Hz

Slot: DDR 3

 

Dlaczego pokazuje 0 Hz? (nic nie kombinowałem w bios-ie - default-owe ustawienia) Aha-dzięki Lukasrz,ale u mnie na płycie nie ma takich ustawień o jakich napisałes mi w mail-u.Jak ktoś ma płytę A7V8X-X i chce mu się pisać - to niech napisze jak zrobic na niej ustawienia Ram-u 2-6-2-2. Z góry dziękuję za odpowiedź :wink:

Olej to że ci pokazuje 0Hz praktycznie kazdemu pokazyje w tym miejscu bzdury , u mnie jest chyba też 0Hz albo 66Mhz - juz niepamietam ale to że tak podaje to wina 3dmarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz o ile zwiększałeś napięcie zmnieniając częstotliwość? Nie mam pojęcia do ilu mogę podkręcić, żeby nie przedobrzyć :wink:

Ale o co ci chodzi o podkręcanie procesora?? Mój procek niejest podkręcany.

 

Jeżeli chodiz ci o grafę to niezmieniałem wcale napięć na AGP, kręciłem tylko częstotliwością, niemasz o co się bać w tym wypadku nieda się przedobrzyć poprostu zwiększaj stopniowo taktowanie GPU i pamięci o 10Mhz i odpalaj 3dmarka jezeli przejdzie go bez zwisu to kręć dalej aż do momentu kiedy komp ci sie zawiesi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i oddałem- w 3d Mark-u prawie ten sam wynik co przy 256!(sic!).Dalej nie wiem co jest przyczyną takiego wyniku(mniej niż 9000 punktów)bez podkręcania:(

Zobacz czy przypadkiem we własciwosciach sterwonika niemasz właczonego filtrowania anizotropowego !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz pewnie że mam wyłączone :( Nie wiem, ehh.. A tak na marginesie to gdzie kupujesz sprzęt w L-nie ja kupiłem kompa w Rekomie(koło serwisu Return-a na Fabrycznej).Może oni mnie "przewalili" i dali jakiś feler? Nowy sklep z resztą nie odwalałby na samym początku takich motywów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz pewnie że mam wyłączone :( Nie wiem, ehh.. A tak na marginesie to gdzie kupujesz sprzęt w L-nie ja kupiłem kompa w Rekomie(koło serwisu Return-a na Fabrycznej).Może oni mnie "przewalili" i dali jakiś feler? Nowy sklep z resztą nie odwalałby na samym początku takich motywów.

Sprzęt kupuje gdzie sie da ,płyta,nagrywara,pamiątki w VICO , procek i wnetyl w RETURNIE, grafa w www.sklepwgk.pl ale przeważnie VICO i RETURN -chyba najlepsze sklepy w Lublinie no i jeszcze Comp.

 

A co do twojego problemu to mozesz mieć wolne pamieci trzeba by było zobaczyć na inncyh pamięciach te wyjąc i na próbe włozyć jakieś inne ,twoje mogą mieć np. czas dostępu 8ns i [gluteus maximus] i one mogą być wąskim gardłem twojego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki mam elixir-a. A jaki jest czas dostępu to nie wiem. Aha- sprawdź ceny Rekom-u www.rekom.lublin.pl Zgodzili się "bez szemrania" wymienić Ti4200 na Radeona 9600 (Saphire-599 zł,a za Ti dałem 449,więc troszkę dopłacę i mogę grać z wykorzystaniem DX9.0 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...