Skocz do zawartości
Morgan

Dziwny 3D Mark 2001 SE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprzet jak w podpisie. No i wlasnie chodzi o to ze majac tak podkreconego procka (na 2400+) zwiekszylem profilaktycznie napiecie rdzenia procesora z 1,5V na 1,55V. Wszystko chodzi oki, temperatura procka waha sie miedzy 40-45 stopni, w stresie 50. Ale czasami jak na koniec pracy z kompem zapuszcze 3D Marka 2001 SE to potrafi po kilku testach wyjsc na pulpit. Nie wiem dlaczego? Co dziwne jak po tym wyjsciu zapuszcze test od nowa to robi go do konca i wszystko jest oki. Moze ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam ty mówisz o problemie haha

mi to sie 3dmark wiesza w połowie i jusz tyko reset zostaje

też nie wiem dlaczego bo tak sięzdarza raz na 10 no ale sie zdarza

na procu mam 45 ' C na grafie stary radiator od jakiegoś amd ( nawet spory ) i pod nim zawieszony wentyl 80 na 80 na pamięciach nic nie montowałem bo chłodne są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 2k1 tez sie ciekawie zachowuje; jak mialem (jeszcze wczoraj hahaha) ASUSa A7M266 to na 160x13 mialem np. w nature 20 fpsow wiecej, za to teraz (202x11) mam w pierwszym tescie ok. 50 fps wiecej

 

dziwne, nie?

 

UPDATE: ale to bez sensu brzmi :) poprawiam sie

 

test - roznica

1. +50

2. -50

3.+50

4. -20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprzet jak w podpisie. No i wlasnie chodzi o to ze majac tak podkreconego procka (na 2400+) zwiekszylem profilaktycznie napiecie rdzenia procesora z 1,5V na 1,55V. Wszystko chodzi oki, temperatura procka waha sie miedzy 40-45 stopni, w stresie 50. Ale czasami jak na koniec pracy z kompem zapuszcze 3D Marka 2001 SE to potrafi po kilku testach wyjsc na pulpit. Nie wiem dlaczego? Co dziwne jak po tym wyjsciu zapuszcze test od nowa to robi go do konca i wszystko jest oki. Moze ktos ma jakis pomysl?

u mnie tak sie dzialo jak ram dostawal za malo napiecia albo byl za wysoko podkrecony ;)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co za pytanie - oczywiście że za małe napięcie na procu. Chciałeś sobie z 1700+ zrobić 2400+ kosztem 0,5v :!: To takie są skutki. Podbij napięcie do 1,6-1,65 i wtedy będzie looz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co za pytanie - oczywiście że za małe napięcie na procu. Chciałeś sobie z 1700+ zrobić 2400+ kosztem 0,5v  :!:  To takie są skutki. Podbij napięcie do 1,6-1,65 i wtedy będzie looz  :lol:

moj 1.7dlt3c bez zmiany napiecia jest stabilny na 2600+

a wracajac do tematu to byc moze pamiec jest kopnieta.miałem tak samo raz przechodził 3dm a raz nie.okazało sie ze to wadliwa pamiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co za pytanie - oczywiście że za małe napięcie na procu. Chciałeś sobie z 1700+ zrobić 2400+ kosztem 0,5v  :!:  To takie są skutki. Podbij napięcie do 1,6-1,65 i wtedy będzie looz  :lol:

moj 1.7dlt3c bez zmiany napiecia jest stabilny na 2600+

a wracajac do tematu to byc moze pamiec jest kopnieta.miałem tak samo raz przechodził 3dm a raz nie.okazało sie ze to wadliwa pamiec

Taaaa, tylko w podpisie masz 1,575 tak jest stabilny... Zresztą kolegi wyżej też jest stabilny, ale do czasu jak go nie zacznie katować :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co za pytanie - oczywiście że za małe napięcie na procu. Chciałeś sobie z 1700+ zrobić 2400+ kosztem 0,5v  :!:  To takie są skutki. Podbij napięcie do 1,6-1,65 i wtedy będzie looz  :lol:

moj 1.7dlt3c bez zmiany napiecia jest stabilny na 2600+

a wracajac do tematu to byc moze pamiec jest kopnieta.miałem tak samo raz przechodził 3dm a raz nie.okazało sie ze to wadliwa pamiec

Taaaa, tylko w podpisie masz 1,575 tak jest stabilny... Zresztą kolegi wyżej też jest stabilny, ale do czasu jak go nie zacznie katować :twisted:
17 godz prime w tym samym czasie liczył ud---jesli to nie jest katowanie to ja nie wiem co ty ze swoim procem wyczyniasz :D teraz chodzi na 2240mhz z napieciem 1.6v stabilnie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 3dmarka do pulpitu to ja stawiam na pamiec. Przekrecona lub niedovoltowana pamieci tak sie wlasnie zachowuje. Proponuje memtest86 zapuscic i sprawdzic, czy po 2 godzinach pokazuje 0 bledow. jesli tak to mozna sie brac za mobo i procka. ALe stawiam na 99% ze jesli przy tym ustawieniu 3dmark do pulpitu wskakuje to memtest86 bledy pokaze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te| mam problem z 3D Markiem 2001. W te[cie Nature zawsze pokazuje sie biaBy ekran i kilka ikonek z pulpitu. Nie wiem czym to jest spowodowane. Mam Radka 9500@9700. Ale w innych benchmarkch nie ma artefaktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...