Skocz do zawartości
artois

Athlon 2000Xp+[0.13]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak pewmnie widzicie jestem tu nowy.... i niezbyt zorientowany w temacie podkręcania.

Na dniach odbieram swój zestawik Abit Nf7-s[2.0], 2*256Mb Kingston 333, Obudowa Modecom Enjoy zasilacz Huny Key 300 Watt i na końcu procek jak w temacie athlon 2000xp... Chciałem zakupic athlona 1700 lecz wszędzie mówiono mi że już w praktyce nie ma ich w hurtowniach.

 

I tu miałbym pytanie czy i w jakim stopniu na wyżej wspomnianym zestawie jest możliwe podkręcenie procka /do jakich wartości/ czy lepiej zakupić procesor o wyższych parametrach??? Jak to wszystko sensownie poustawiać ???? Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

 

PS Jeśli chodzi o chłodzenie to bedzie jakis prosty wiatrak za 60 złotych

 

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podkrecanie to napewno nie na prostym wiatraku za 60zl , odpada. Poczytaj najpierw o podkrecaniu , oco w tym chodzi i tak dalej...

A co do zestawu to nigdy nic nie wiadomo jak sie bedzie krecil...wszystko trzeba sprawdzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój się kręci do 2140 na nawe 2200 MHZ na 1.8v a to już trochę obciąża zasilacz ale jakoś mój codeen 300 W wydola proc ogóleni spoko ale byle jaka seria nie będzie się kręcić dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP2000 grzeje się bardziej niż XP1700- wentyl, który wystarczy do podkręcania XP1700 może okazać się niewystarczający do podkręcania XP2000.

 

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz jeszcze XP1700- np. allegro, sklepy netowe. Warto poszukać- zwłaszcza DLT3C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem ale mój nie grzeje sie tak strasznie wszyscy mnie straszyli ana defgault 1667MHZ i 1.6v ledwo w full stess było 42 stopnie a to jaszcze w lecie jak było 30 stopni w pokoju a radiator to jakiś syf za 50 zeta aluminiowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim skopales z pamieciami - nforce na PC333 to porazka - tak bys ustawil FSB 200 albo wiecej w synchro i gitara, a tak... Poza tym Kingston to gowno w porownaniu do pamieci za praktycznie ta sama cene - TwinMOS. Zasilacz zdecydowanie za slaby jak na wieksze porywy O/C - kup chieftec'a 420W DF - bym dolozyl do tych dwoch rzeczy, a 1700+ chodza bardzo dobre serie na allegro za ok 250zl - tanszy i wiecej wycisniesz MHz niz z 2000+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim skopales z pamieciami - nforce na PC333 to porazka - tak bys ustawil FSB 200 albo wiecej w synchro i gitara, a tak... Poza tym Kingston to gowno w porownaniu do pamieci za praktycznie ta sama cene - TwinMOS. Zasilacz zdecydowanie za slaby jak na wieksze porywy O/C - kup chieftec'a 420W DF - bym dolozyl do tych dwoch rzeczy, a 1700+ chodza bardzo dobre serie na allegro za ok 250zl - tanszy i wiecej wycisniesz MHz niz z 2000+.

może uda sie je ustawic na 400 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :D

Zestawik już jest; tylko procesorek to 1800 Xp+,/na zielonym laminacie seria JIXHB/ Bo facet powiedział że dobrze sie kręcą :lol: a 2000Xp+ był na brązowym i facet mówił że te to już nie za bardzo////// Podkręciłem go na 12.5*166 bez zmiany napięcia 1.5V---/2.09 GHz/ i wszystko było oki. Wziąłem sie za testy przy gierkach, 3dmarku 2001 wszystko spokko temp nie przekraczała 47 ^C myślę obciąże go bardziej i zapuściłem rendering w Adobe Premiere i to najbardziej wymagający tzn do mpg2 /w filmie było dużo efektów, przejść itp/.... Proc szedł jak szalony do czasu... Po jakichś 6 minutach zwiecha /proc przez te 6 minut był na 100% użycia. Co ciekawe temperatura nie przekroczyła 47^C /mam zwykłego Titana za 60 zeta/ myśle podniose napięcie na 1,6V, powtórzyłem ten rendering i wszystko oki tylko temperaturka mi podskoczyła bez stresu mam min 32^C ale już podczas grania nawet 52-55 czy myślicie że można tak go zostawić czy lepiej zjechać coś niecoś póki co jest super stabilnie?????

 

 

Pozdrawiam Artois

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podkrecanie to napewno nie na prostym wiatraku za 60zl odpada.

no jak sie chcę wycisnąć ponad 2,2 GHz , a jak nie to myśle że spire falcon rock II styknie sam mam i nie narzekam, a co do tych 55*C to nie jest aż tak źle powinien spokojnie wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem antki 2000 sie strasznie slabo kreca.... paru moich qmpli ma takiego antka i max co z niego wyciagneli to 2100+ !! ale to chyba trafili na najgorsza serie na jaka sie dalo ( bo plyty maja epoxy 8rda3g ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak czy siak procek jest nieoplacalny.... 1700 rulez... ja na swoim mam 220 x 10 ... a na abicie nf7-s bede chcial go puscic 11 x 230.... ciekawe jak to bedzie... ja mam jiuhb 0302 wiec nei jest tak dobrze ale.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...