Skocz do zawartości
wilk100

Czy macie jescze VOODOO ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam voodoo i pamietam Turok'a. Do dzisiaj zadna gierka pod wzgedem grafiki nie zrobila na mnie wiekszego wrazenia niz wtedy gdy odpalilem Turoka. A scena ktora najbardziej mi utkwila w pamieci to niesamowita woda :o (no i te rozmyte textury, zero pixelizacji jak na N64 :D )

No i ten dopal, mialem wtedy p133 i powoli stawal sie trupem a 3dfx go reanimowal. A pozniej vodoo2, dwukrotnie drozsza i dwukrotny przyrost mocy, dzisaj dwukrotnie drozsza karta graficznie to max 50% szybciej :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jeszcze mam V2 12 mb od diamonda w drugim kompie, ta to byly karty :D W polaczeniu z P200 to byl kiedys potwor wydajnosci. Ta karta robila wrazenie jeszcze kiedy lezala w pudelku ;) Btw, wiecie czy da sie polaczyc w SLI karte 12 i 8 mb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panie xor. Tekstury 256x256 vs 2048x2048 raczej zle wypadaly.

Wystarczy sobie odpalic Unreal 1 i zrozumiesz o czym mowie :D

Moze kolorki byluy glebsze i takie miales wrazenie.

Wlasnie chodzi przede wszystkim o kolorki

 

Niestety, akurat przyklad Unreal-a podales nietrafny - wlasnie Unreal na Voodoo 1 wyglada ZNACZNIE ladniej niz na gf2mx - i tutaj akurat wielkosc uzywanych textur nie ma najmniejszego znaczenia, bo Unreal byl optymalizowany pod voodoo, i wieksze textury nie sa tam po prostu uzywane :) Co nie przeszkadza grze wygladac swietnie nawet jak na dzisiejsze standardy :)

Voodoo 3 2000

Dołączona grafika

 

Riva TNT

Dołączona grafika

 

I podobnie jest z tekturami w unreal 1.

Ale to w niektorych momentach.

Porownanie bylo kiedys w Secret service i byly screeny na 2048x2048 z rivy i 256x256 z voodoo w grze unreal (jakis napis byl pokazany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu miałem karte voodoo3 2000 która z moim pentium3 przewyższała starą Rive w wydajności we wszystkich grach i jak na tamte czasy gierki extra na niej śmiagały a i jakość obrazu 2D była też bardzo dobra i czasem nie dorównuje dzisiejszym kartom. Jedynie jej wadą było to że nieobsługiwała koloru 32 bitowego, dlatego podejrzewam że dzisiejsze gry nie uruchamiały by się na niej. Oczywiste też jest że wolniej by chodziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem breloczek ze spalonego Voodoo2 (juz od 2lat trup) a jak bede przy kasie (tzn wymieni mobo procka i ram) to otworze the VooDoo museum :D i bede kombinowal w 3dmarku z roznymi VooDoo w sli (wiem ze vd2 morzna bylo tak podlonczyc a inne? )

Dobra to juz widze ze mam wspolnika do muzeum. :)

 

UMARŁ KROL NIECH ZYJE KROL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem breloczek ze spalonego Voodoo2 (juz od 2lat trup) a jak bede przy kasie (tzn wymieni mobo procka i ram) to otworze the VooDoo museum :D i bede kombinowal w 3dmarku z roznymi VooDoo w sli (wiem ze vd2 morzna bylo tak podlonczyc a inne? )

Dobra to juz widze ze mam wspolnika do muzeum. :)

 

UMARŁ KROL NIECH ZYJE KROL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pełnego obrazu sytuacji zgłaszam się jako posiadacz Voodoo5 5500 AGP :D

 

Ładnie chodzi wszystko, co nie wymaga sprzętowego T&L i PS, czyli coraz mniej. :?

Ale nie oddam tej karty po dobroci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panie xor. Tekstury 256x256 vs 1024x1024 raczej zle wypadaly.

Wystarczy sobie odpalic Unreal 1 i zrozumiesz o czym mowie :D

Moze kolorki byluy glebsze i takie miales wrazenie.

Wlasnie chodzi przede wszystkim o kolorki

 

Niestety, akurat przyklad Unreal-a podales nietrafny - wlasnie Unreal na Voodoo 1 wyglada ZNACZNIE ladniej niz na gf2mx - i tutaj akurat wielkosc uzywanych textur nie ma najmniejszego znaczenia, bo Unreal byl optymalizowany pod voodoo, i wieksze textury nie sa tam po prostu uzywane :) Co nie przeszkadza grze wygladac swietnie nawet jak na dzisiejsze standardy :)

Voodoo 3 2000

Dołączona grafika

 

Riva TNT

Dołączona grafika

 

I podobnie jest z tekturami w unreal 1.

Ale to w niektorych momentach.

Porownanie bylo kiedys w Secret service i byly screeny na 1024x1024 z rivy i 256x256 z voodoo w grze unreal (jakis napis byl pokazany).

odpal sobie UT na V3 i na TNT/2/ATI/Matrox oraz na S3S4

kolorki wlasnie tworza caly swiat w takiej kolejnosci jakosci

1.Savage4

2.V3

3.cala reszta smiecia

rozmiar textur jest niewazny bo i tak tego nie widac w grze ,czego dowodem jest taka sama jakosc (2048x2048)miedzy TNT2 i Savage4

a jednak Savage4 bije reszte pod wzgledem wygladu (dzieki odpowiedniej kolorystyce)

duzo gier na V3 wyglada lepiej lub tak samo dobrze co na TNT2 (np.CS)

i tu wlasnie widac cala magie V3 ,ze nie daje sobie w kasze dmuchac pod wzgledem wygladu na 16-bit 256x256 gdy riva pracuje na 32-bit 2048x2048 (no troche przesadzilem :P ,ale w przypadku gier optymalizowanych pod voodoo tak wlasnie jest np.UT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem !!!

Mam voodoo w domu przeciez :)

Jest to jednak fakt godny odnotowania i nikt niech nie mowi, ze ladniej jest na voodoo w 256x256 i 16 bitowych teksturach niz na 2048x2048 i 32 bitowych w kazdej rivie.

A kolorki to se mozna ladnie podpasowac. Wystarczy troszke cierpliwosci.

Ilu juz moich kolegow sie pytalo co mam za karte w kompie jak zobaczyli chocby glupi pulpit. A to tylko trick z ladnymi kolorkami.

 

A dlatego nie widac tak wielkiej roznicy w unreal 1 bo po prostu wieksza czesc gry i jej textur jest w malych rozmiarach.

 

Dla lepszego uzmyslownienia sobie o czym pisze zobaczcie gre Max Payne na byle jakim NV a potem na voodoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pełnego obrazu sytuacji zgłaszam się jako posiadacz Voodoo5 5500 AGP  :D 

 

Ładnie chodzi wszystko, co nie wymaga sprzętowego T&L i PS, czyli coraz mniej.  :? 

Ale nie oddam tej karty po dobroci  :)

a jaka byla by cena tej dobroci? :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam voodoo 1, i nawet on obraz generuje znacznie ladniejszy od gf2mx - porownywalem w Homeworld, Unreal, DeusEx.

Eh, jeszcze kilka miesiecy temu intensywnie uzywalem mojego potwora, ale teraz mam karte 2d ATI, a ona pod winXP nie wspolpracuje z akceleratorami... :( Wiec biedaczysko lezy w pudle... :(

Dopiero teraz zajarzyłem - chodziło ci z jakąś kartą VooDoo1 pod XP? Skąd miałeś stery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I podobnie jest z tekturami w unreal 1.

Ale to w niektorych momentach.

Porownanie bylo kiedys w Secret service i byly screeny na 1024x1024 z rivy i 256x256 z voodoo w grze unreal (jakis napis byl pokazany).

No dobra, pokazales roznice w jakosci pomiedzy texturami 256x256 a 1024x1024, co jest oczywiste i nic sie nie ma do naszej dyskusji.

Kwestia byl Unreal. Jak pisalem - gralem w Unreala gdzies w okolicy kwietnia tego roku, i tak sie skladalo, ze znajomy z pokoju obok rowniez - ja na voodoo1, on na gf2mx. I u mnie gra wygladala WYRAZNIE lepiej :!:

 

Piszesz, ze gdzies w SS dawali porownanie w Unrealu - nie pamietam, choc ss kupowalem od poczatku do czasu, az Emil L. rozpoczal dzielo zabicia i tego pisemka (jak to zrobil z TS, a potem probowal z Resetem, ale go wywalili :D). Ale byc moze po prostu zapomnialem - poszukam. Moze tez pojawily sie jakies patche podmieniajace textury 256x256 na 1024x1024, ktorych ja nie mialem. Zreszta wlasnie dzisiaj odbiore plytke z Unrealem 1 od znajomego - i potestuje jakosc obrazu jeszcze raz :)

Pozdrawiam

Dopiero teraz zajarzyłem - chodziło ci z jakąś kartą VooDoo1 pod XP? Skąd miałeś stery?

Chmm, gralem pod win98 - ale pod xp tez cos znalazlem. Do voodoo3 sa na pewno, do voodoo 2 prawie na pewno, problemem jest voodoo1. Ale chyba mam gdzies jakies beta drivery zrobione przez zapalencow. Wiem, ze szukalem googlem i kiedys cos znalazlem.

Przegladne dysk i jak znajde to dam Ci znac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sterowniki pod VooDoo 1 dla 2k i dla xp jak ktoś ma ochotę uruchomić tą kartę to mail do mnie. Są to jak ktoś już napisał sterowniki zrobione przez zapaleńców, więc niema napisu 3dfx przed uruchomieniem gry, ani panelu kontrolnego ale karta działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...) ss kupowalem od poczatku do czasu, az Emil L. rozpoczal dzielo zabicia i tego pisemka (...)

Sorry za OT ale to Pegaz zabil SS'a :evil:

Masz calkowita racje, ale na psy SS zaczal schodzic wlasnie od czasu Emila.

Nie wiem czy pamietacia, ale Emil mial taki badziewny program TV - sie to nazywalo chyba 'escape'. ROTF :lol:

 

xor dla Ciebie dzisiaj to znajde. Podam numer.  

Kupowalem rowniez od zawsze SS. Byc moze pomylilem gazetki ale poszukam i podam wiecej szczegolow.

Niestety, nici z tego porownani w Unrealu co je mialem dzisiaj przedstawic - zapomnialem ze moja ATI nie ruszy z voodoo... :( A co do SS, to sam mialem zamiar dzisiaj je przegladnac poszukac :) I przypomniec sobie te wspaniale czasy, jak jeszcze sie siedzialo na atarynce, i nie bylo ZADNYCH dyskusji nt textur :P, tylko sie dywagowalo nad wyzszoscia Atari 65xe nad Commodere C64 i odwrotnie, czy Amigi nad Atari ST :D

Pamieta ktos to :

"Pokochalem me Atari,

bylo z drewna i ze stali,

wegiel sypac nalezalo,

..."

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie C64 rulzzz

Taa, chcialbys 'Do .... z commodorem ! Do .... z commodorem ! ...' :wink:

Mialem na 65XE takie demko z digitalizowana mowa :P

 

ATARI 65XE - the king of 8bits

 

przepraszam za OT :P

 

------

 

Co do voodoo - to tez mam drivery pod win2k i xp - maja cos ponad 600KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co by sie stalo, gdyby 3dfx Rampaga zdazyl wypuscic... Ech, byl niedawno topic o voodoo, chyba na podkrecaniu. Podalem tam linki do serii 3 fajnych artykulow na witrynie www.sudhian.com o firmie 3dfx. Polecam poszukac - warto.

 

Wojna (znowu) :?:   :twisted:  :twisted:  

ATARI 65XE - the king of 8bits

chyba queen :P :P

 

C64 - the king of 8bits :twisted:

Jak to 'znowu' :?: A czy ta wojna zostala kiedykolwiek zakonczona :?: :twisted: :twisted:

 

C64 to kupa elektonicznego chlamu ! Atari jest krolem, C64 conajwyzej blaznem w jego krolestwie !

:wink: :wink: :wink: :wink:

tak na powaznie to oczywiscie nic nie mam do c64 :) Ale przypomnialy sie stare, dobre czasy... Ciekawe, jak potoczyloby sie moje zycie, gdyby nam (mi i bratu) ojciec zamiast Atari 65XE kupil C64...

 

Pewnie bylbym teraz istotnie glupszy... :twisted: :P :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D

Rzeczywiscie wojna sie nie zakonczyla, powiedzmy ze mamy 'zawieszenie broni' :)

Rowniez, nie mam nic do Atari, ale za robienie kompow to nie powinni sie oni zabierac :wink: :wink: :wink:

Peace :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale musze to napisac :

To MARTINEZ wbil noz w plecy SS'a.

A escape to byl wporzo program ;)

No i ponawiam pytanie : Nikt nie wie czy da sie polaczyc w SLI 12 i 8mb wesje V2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...