Skocz do zawartości
YoSHi

Plyty glowne na Nforce Ultra z SoundStorm

Rekomendowane odpowiedzi

O soundstormie bylo ale nie na Nforcach Ultra - wiec mam pytanie i prosbe

 

Najpierw pytanie - jak poznac definitywnie czy plyta ma soundstorm - bo w Nforcach zwyklych bylo to oznaczenie MCP2-T ale teraz takiego nie ma i jest MCP lub MCP-T - czy jezeli plyta na Ultra ma dzwiek na realteku ALC650 i ma MCP-T to oznacza ze to na bank jest soundstorm? Czy na MCP tez jest soundstorm i wystarczy tylko to ze jest na realteku ALC650? Z gory dzieki za odpowiedz.

 

A prosba to prosze wypisac wszystkie plyty na ultra z SS. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mówić o Pełnym SoundStormie płyta oprócz MPC-T musi posiadać komplet wyjści audio 5.1 i wyjście cyfrowe (bez tego nie ma mowy o dolby digital). Wyjścia te mają być samodzielne a nie że zmieniamy funkcjonalność gniazd LIN IN, i MIC.

 

przykład Abit NF7-s

 

daltego np. 8RDA+ ma SoundStorma tylko nie oficialnie i dopki nie wyposażymy go w komplet wyjść (epox sprzedaje odpowiedni bracket) to niby mamy SS a niby go nie mamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mówić o Pełnym SoundStormie płyta oprócz MPC-T musi posiadać komplet wyjści audio 5.1 i wyjście cyfrowe (bez tego nie ma mowy o dolby digital). Wyjścia te mają być samodzielne a nie że zmieniamy funkcjonalność gniazd LIN IN, i MIC.

 

przykład Abit NF7-s

 

daltego np. 8RDA+ ma SoundStorma tylko nie oficialnie i dopki nie wyposażymy go w komplet wyjść (epox sprzedaje odpowiedni bracket) to niby mamy SS a niby go nie mamy

Gleboka teoria, to znaczy ze jak dokupimy sledzia do 8rda+ czy tez fic`a to wtedy mozemy powiedziec ze mamy napewno soundstorm`a, a nie tak jak wczesniej mimo ze dzialal niby go niemielismy a niby go mielismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mówić o Pełnym SoundStormie płyta oprócz MPC-T musi posiadać komplet wyjści audio 5.1 i wyjście cyfrowe (bez tego nie ma mowy o dolby digital). Wyjścia te mają być samodzielne a nie że zmieniamy funkcjonalność gniazd LIN IN, i MIC.

 

przykład Abit NF7-s

 

daltego np. 8RDA+ ma SoundStorma tylko nie oficialnie i dopki nie wyposażymy go w komplet wyjść (epox sprzedaje odpowiedni bracket) to niby mamy SS a niby go nie mamy

Gleboka teoria, to znaczy ze jak dokupimy sledzia do 8rda+ czy tez fic`a to wtedy mozemy powiedziec ze mamy napewno soundstorm`a, a nie tak jak wczesniej mimo ze dzialal niby go niemielismy a niby go mielismy.

jak bez wyjscia cyfrowego dzialal to tylko prad zarl i zadnego efektu nie dawal

jak podlacza sie glosniki przez jack'a to syglal jest zamieniany na analogowy i nie wazne czy masz wtedy SS czy AC97 jak i tak dziwiek na glosnikach wytwarza np. ALC650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp - bo do czego daze - mialem kiedys SB Live 5.1 ale awaria chlodzenia wodnego na grafice spowodowala ze karta ta odeszla do krainy wiecznych lowow i od jakiegos czasu jade na AC97. Przeczytalem ze plyty na Nforcie maja jakosc dzwieku porownywalna z SB Audigy 2 tylko za bardzo nie wiem o co chodzi - bo z tego co czytalem to SS to dekodowanie Dolby Digital - czy to nie o to chodzi?

 

O co chodzi z tym dzwiekiem lepszym od audigy - czy dzwiek stereo tez jest porownywalny z audigy czy tylko ten na wyjsciu cyfrowym.

 

Nosze sie z zamiarem kupna plyty - najlepiej Gigabyte 7NNXP a jak nie wystarczy funduszy to 7N400 Pro - prosze o wytluszczenie mi czy te plyty maja dzwiek STEREO porownywalny z Audigy i o jakies rozwiniecie tematu bo nie qmam tego wszystkiego - APU SS ALC650 - za bardzo zagmatwane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp - bo do czego daze - mialem kiedys SB Live 5.1 ale awaria chlodzenia wodnego na grafice spowodowala ze karta ta odeszla do krainy wiecznych lowow i od jakiegos czasu jade na AC97. Przeczytalem ze plyty na Nforcie maja jakosc dzwieku porownywalna z SB Audigy 2 tylko za bardzo nie wiem o co chodzi - bo z tego co czytalem to SS to dekodowanie Dolby Digital - czy to nie o to chodzi?

 

O co chodzi z tym dzwiekiem lepszym od audigy - czy dzwiek stereo tez jest porownywalny z audigy czy tylko ten na wyjsciu cyfrowym.

 

Nosze sie z zamiarem kupna plyty - najlepiej Gigabyte 7NNXP a jak nie wystarczy funduszy to 7N400 Pro - prosze o wytluszczenie mi czy te plyty maja dzwiek STEREO porownywalny z Audigy i o jakies rozwiniecie tematu bo nie qmam tego wszystkiego - APU SS ALC650 - za bardzo zagmatwane :P

To co jest naprawdę fajnego w Sound Storm to Dolby Digital Encoding

ale jest to dostępne tylko na wyjściu cyfrowym konwertuje sprzetowo dzwięk do Dolby Digital 5.1

 

"System dźwięku Dolby Digital 5.1 pomimo iż nie jest aż tak wielką nowością, nadal sprawia producentom problem w kwestii mocy obliczeniowej, jaka jest wymagana do przekonwertowania strumieni dźwięku AC-3 na dźwięk Dolby Digital 5.1 NVIDIA jako pierwsza na świecie, do komputerów PC właśnie wraz z Sound Storm wprowadziła opracowany wraz z Dolby Laboratories procesor DICE. Jednostka DICE jest wyjątkowa dlatego, że potrafi pobrać z procesora głosowego każdy (dosłownie każdy) zestaw strumieni sześciu kanałów i w czasie rzeczywistym przekonwertować je na sygnał Dolby Digital 5.1, który od razu jest przesyłany do cyfrowego portu SPDIF bez żadnego pośrednictwa procesora (CPU)."

 

a jeżeli korzystamy z wyjść analogwych to tak jak napisał KGB dzwięk i tak jest konwertowany na analogowy przez Kodek AC`97. I wtedy no cóż jakość dziwęku zależy od zastosowanego kodeku. A producenci płyt głównych stosują różne.

 

Jak by nie patrzeć SoundStorm to świetne rozwiązanie, ale naprawdę pokazuje co potrafi z zestawami audio z cyfrowym wejściem SPDIF

 

odsyłam tutaj:

NVIDIA Sound Storm od A do Z

http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/154-107

 

wiec co do zachwycania się SoundStormem.

Jaki procent tych którzy mają ten układ na płycie korzysta ze zwykłych dwóch głośniczków, jaki procent używa anlogowego zestawu głośników 5.1. ?? a ilu tak naprawdę wykorzystuje możliwości SS wykorzystując wyjście cyfrowe i cyfrowy zestaw głośników do DolbyDigital.

 

Ja mimo że używam Liva5.1 to i tak wolę aby za przetwarzanie dzwięku odpowiedzialny był Procesor DSP dolby pro logic w moim TECHNICSie niż karta dzwiękowa (na podstawie własnych doświadczeń i próB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jedno - czy jak nie bede korzystal puki co z Dolby Digital przez wyjscie cyfrowe, tylko normalnie wzmachol i kolumny to czy bede mial dobry dzwiek? (chocby Live! ?) - glownie chodzi mi o zwykle stereo - chodzi o Realteka ALC650 - o te plyty GB co napisalem. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stary oglnie widze że wyjechałeś z nie tanią płytą :wink:

Gigabyte GA-7NNXP nForce2 przecież to kosztuje 885zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7329

 

to jest droższa nawet od bogato wyposażonego

Chaintech Zenith 7NJS - 711zł

http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/130-50

 

czy naprawdę nie starczy Ci Abit NF7-S (v2.0) za 569zł. :wink:

http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/132-38

 

 

tak Ci jest potrzebny ten Gigabitowy lan na gigabaycie :?:

A wracając do dzwięku, to już rzecz gustu jednym podoba się ten na live/audigi innym z SS i tak w jednym i drugim przypadku na wyjścia anlogowe leci on przez kodekAC97 (na kartach PCI też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze - licze UD i tam daja punkty za siec - za gigabitow sieciowke bedzie duzo - wiec bedzie duzo wiecej punktow za godzine - do tego mam druga karte - czesto sie przydaje bo qmpel przychodzi na nocke i ma dzieki temu net - ale to tam pikus

 

A tak w ogole to jakos polubilem GigaByta - moze za kolorki :)

 

Jezeli wiesz o co chodzi z DPS to wytlumacz - wiem ze jakies 6 fazowe zasilanie - lepsze podkrecanie i stabilnosc - ale nie znam szczegolow.

 

Generalnie zmieniam cos w kompie raz na ruski rok wiec czy to bedzie 530 czy 820 generalnie nie gra roli - ale jeszcze sie zastanowie :D bo do konca nie jestem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno pytanie Mam abita nf7, bez ss ale z spedif. Czy jakosc dzwieku będzie duzo lepsza po podłączeniu wzmacniacza własnie przez to wyjscie? Terz mi to nie robi, bo mam unitre/fonice pw9013. Ale zamierzam kupić cos swieższego i to mógł by być jeden z decydujących czynników przy zakupie( wejscie spedif ). POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz test m.in. tego gigabajta GA-7NNXP.

http://www.tomshardware.com/motherboard/20...0721/index.html

 

tak naprawdę wszystkie płyty na Nforce-2 mają bardzo zbliżoną zwydajność, są to praktycznie różnice błędu pomiarowych lub co najwyżej kilku punktów w jakimś teście co w realnym użytkowaniu komputera nic nie daje. różnicę są w wyposażeniu i np. możliwościach overlockingu

 

Co do 6 fazowego zasilania, no fajnie tylko co po nim jak np. zasilane to będzie jakimś lipnym codygenem. Nie lepiej kupić sporo tańszą płytę która i tak prezentuje ten sam poziom i do tego porządny firmowy zasilacz. Da to i tak lepsze efekty podkręcania. albo zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na dobre pamięci. Zresztą zobacz jakie płyty mają maniacy overclokingu na tym forum. Soltek75frn2-L, ABIT NF-7S, Epox 8rda+ itd (kolejność dowolna). sam masz teraz EPOXA zdaje się jeszcze na KT266 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[........] sam masz teraz EPOXA zdaje się jeszcze na KT266 :wink:

kt266a :twisted: To a to duzo :wink:

Yoshi - ja bym na twoim miejscu (jak masz do wydania ponad 800 zeta) kupil tego wlasnie Solteka (SL-75FRN2-L) oraz wymienil grafe na lepsza lub pamiec dolozyl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zasilanie 6-fazowe na GB to taka sciema ,ladny wiatraczek tam zamontowali co sie ladnie swieci i tyle

bez tego dodatkowego modulu plyta chodzi praktycznie tak samo ,a jakos nie chce mi sie wierzyc by zlacze stykowe "ala" ISA moglo przeniesc prad 60A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...