Skocz do zawartości
jackkpl

zawody w superpi

Rekomendowane odpowiedzi

Duron puszczony na 10x133 osiąga 2M po 3m 45s

Oj coś czuję iż go poprawię na 1200.

 

Na 5x200,86 (teścik moja żona zrobiła :P , bo ja w pracy siedzę) mam

4 min 7sek.

 

Ale niestety porównując mój wynik do poniższego widzę iż z nforcem raczej małe szanse... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duron puszczony na 10x133 osiąga 2M po 3m 45s

Oj coś czuję iż go poprawię na 1200.

 

Na 5x200,86 (teścik moja żona zrobiła :P , bo ja w pracy siedzę) mam

4 min 7sek.

 

Ale niestety porównując mój wynik do poniższego widzę iż z nforcem raczej małe szanse... :cry:

ten wynik nie jest z nforca!!!

to jeszcze ze starego Shuttle AK31 rev. 3.1 :wink:

a na Abicie (10x133) jest 2m 48s...

 

update: 1395MHz(9x155) - 2m 41s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt:

1700+@2,6GHz (208x12,5) (niezbyt stabilnie - nie przechodzi Prime)

Możesz rozwinąć kwestię ?? Co to znaczy przechodzi Prime ?? I jak z tą stabilnością ??

Eee tam czepiasz się słówek ;) "Nie przechodzi" Prime znaczy, że dość szybko się wiesza/restartuje. Jakieś tam testy robiłem (CCR, Sandra, Aida) i chodził. To pewnie wina za małego vcore (ustawione 2,03 - speedfan pokazuje 1,97). Nie miałem czasu popróbować więcej. Ale myślę, że spoko będzie chodził na 2,6GHz (Nukleon rox ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt:

1700+@2,6GHz (208x12,5) (niezbyt stabilnie - nie przechodzi Prime)

Możesz rozwinąć kwestię ?? Co to znaczy przechodzi Prime ?? I jak z tą stabilnością ??

Eee tam czepiasz się słówek ;) "Nie przechodzi" Prime znaczy, że dość szybko się wiesza/restartuje. Jakieś tam testy robiłem (CCR, Sandra, Aida) i chodził. To pewnie wina za małego vcore (ustawione 2,03 - speedfan pokazuje 1,97). Nie miałem czasu popróbować więcej. Ale myślę, że spoko będzie chodził na 2,6GHz (Nukleon rox ;) )

Eee tam - d**a. Puściłem wiatraki na 12V, napięcie 2,125V, procek 208x12,5 i... ledwo do windy weszło 8O (wczoraj zupełnie inaczej!). Po chwili się wyłaczył i d**a. Ten mój procek to chyba nie będzie chciał powyżej 2V chodzić :(

 

PS sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2M

 

proc:

133x14 - 2`18 sek

133x17 - 2`01 sek

150x14 - 2`02 sek

widać tu poraz kolejny ze liczy się przede wszystkim wysokie FSB, niestety na moim gó.wnianym mobo nie wskakuje dzielnik 1/5

:( pozostaje na szczęście DRUT-MOD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wynik nie jest z nforca!!!

to jeszcze ze starego Shuttle AK31 rev. 3.1  :wink:  

a na Abicie (10x133) jest 2m 48s...

 

update: 1395MHz(9x155) -  2m 41s

Miało być powyższy :oops: - chodziło mi o to:

 

sprzet z podpisu, tylko proc 10*100

 

1m => 1:44

2m => 3:52 Więc jak puści procka na 1200 będę bez szans :cry:

 

 

A u mnei wczoraj porobiłem testy i sytuacja nie wygląda najlepiej:

 

5x200,86 - 4:07

6x185,86 (pamiątki max i chipset na fast) - 3:42

6x198,86 (pamięci 2-2-5-3-2, chipset normal ) - 3,35

7x170,86 (pamięci max, chipset fast) - 3:33

 

Szybciej po prostu się nie da :oops: (no może przy chłodzie do 3:30 bym zszedł)...

 

I nie jest u mnie ważne czy proc jest 6x199 czy 7x170 bowiem przy 200 muszę pamieci mieć na 2-2-5-3-2 i chipset na normal a przy 170 (max 186) mam chipset na fast a pamięci na 2-2-5-2-1. Generalnie wychodzi na to samo - różnice w granicach błędu - 1-2 sekundy.

 

A może by tak porównać wszystkie 3 durony np. jednym testem przy 1100 i takiej samej magistrali? A potem sprawdzić jak różnią się wyniki w zależności od płyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A może by tak porównać wszystkie 3 durony np. jednym testem przy 1100 i takiej samej magistrali? A potem sprawdzić jak różnią się wyniki w zależności od płyt...

jestem za :) tylko w czasie zakladania wody zmazalem grafit z procka i nie moge zmieniac mnoznika a na 10*133 proc nie jest stabilny :/

 

proponuje ustawienie 10*100 i pamieci 5-2-2-2, tak chyba bedzie najuczciwiej.

 

Proc na 1200 chodzi na standardowym napieciu, ale nie teraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj co znaczą te twoje 5-2-2-2 przy pamieciach bo u mnie na abicie jest trochę więcej tych ustawień :wink:

U mnie jak ustawiam 2-2-5-2-1 to kolejne oznacza to:

CL, potem różne timingi , a na koniec command.

 

Wszystkie inne ustawienia co do pamieci dajemy mam rozumieć na max: u mnie mowa to np. o 4-way interleave, o dram acces i tam jeszcze paru innych.

 

Więc chcesz by pamięci były na 2 command :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A może by tak porównać wszystkie 3 durony np. jednym testem przy 1100 i takiej samej magistrali? A potem sprawdzić jak różnią się wyniki w zależności od płyt...

jestem za :) tylko w czasie zakladania wody zmazalem grafit z procka i nie moge zmieniac mnoznika a na 10*133 proc nie jest stabilny :/

 

proponuje ustawienie 10*100 i pamieci 5-2-2-2, tak chyba bedzie najuczciwiej.

 

Proc na 1200 chodzi na standardowym napieciu, ale nie teraz :(

OK jestem za. jak znajde chwilę zrobię underclocking :wink: i teścik na 10*100 5-2-2-2

 

a tym czasem jest 200x7 8) i czas 2m 32s (doganiam bartony :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A może by tak porównać wszystkie 3 durony np. jednym testem przy 1100 i takiej samej magistrali? A potem sprawdzić jak różnią się wyniki w zależności od płyt...

jestem za :) tylko w czasie zakladania wody zmazalem grafit z procka i nie moge zmieniac mnoznika a na 10*133 proc nie jest stabilny :/

 

proponuje ustawienie 10*100 i pamieci 5-2-2-2, tak chyba bedzie najuczciwiej.

 

Proc na 1200 chodzi na standardowym napieciu, ale nie teraz :(

OK jestem za. jak znajde chwilę zrobię underclocking :wink: i teścik na 10*100 5-2-2-2

 

a tym czasem jest 200x7 8) i czas 2m 32s (doganiam bartony :twisted: )

jak zmienisz mnoznik na 15 przy tej magistrali to mysle ze te bartony nawet wyprzedzisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa to ustawienia podawane przez cpu-z

cas 2

ras to cas 2

ras precharge 2

Tras 5

 

 

a reszta ile fabryka dala :)

na szynie 100 to moje pamieci pociagna wszystkie ustawienia poza cl 1,5 :)

NO dobra ustawienia pamięci takie jak podałeś. Oprócz tego 1 command decode, 4 way interleave, 2t ram acces, i inne na max. ChIpset na ultra

Magistrali dokładnie wg wcpuid 100,41

Czy duron 1004,1

 

Czas 4:26

 

Sprawdziłem dla pewności kilka razy i zawsze jak w mordę szczelił ten sam czas. Czekam na Wasze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe schował tylko ich nie dał. PO prostu tcośtam czego nei możesz zmieniać masz standardowo na 3 dane. Jak z raptorem sprawdzaliśmy pamięci które od niego kupowałem wyszło iż u niego na max. chodziły a u mnie przy tej samej magistrali musiałem dawać trcd na 3, bo inaczej tysiące błędów. Całkowicie na max. te pamięci przy 2.9 V biegają na 186

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRCD moge zmienic i byl on na 2. zmieniac nie moge Tcmd, bank interlative i pare innych tam bylo na 8k9a mozliwych do zmiany, a na 8rda nie ma takiej omcji :/

 

Roznica miedzy nforcem a kt333 jest duza, a pamieci mam w single channel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...