Skocz do zawartości
..::SNAP::..

Druzyna Purepc.pl W Seti

Rekomendowane odpowiedzi

NIe wiem co jest, po pierwsze nie mogę znaleźć drużyny tweak'a .

Po drugie skad zassać graficzną nakładkę bo tekstowo to nie kumam nic a nic ( 0 znajomosci angielskiego)

Po trzecie za każdym razem zawiesza mi kompa na 12x200 :(

w czym problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile zauwazylem to moja jednostka co mi teraz tak wolno idzie byla wielkosci ok 400K (KB). Nie wiem czy to duzo czy malo, ale i tak jestem zaskoczony ze tak wolno idzie na procku axp2600+. No nic poczekam i zobacze nastepne jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile zauwazylem to moja jednostka co mi teraz tak wolno idzie byla wielkosci ok 400K (KB). Nie wiem czy to duzo czy malo, ale i tak jestem zaskoczony ze tak wolno idzie na procku axp2600+. No nic poczekam i zobacze nastepne jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dobrze, ale jesli nie mam rownoczesnie z SETI wlaczonego innego mocno

obciazajacego procesor zadania, to klient pozera cala dostepna moc, nie tak

jest? :> :?

Tak, tzn faktycznie uzycie procka wtedy jest duze, ale priorytet procesu jest Idle, wiec kompletnie nie przeszkadza to w robieniu czegokolwiek.

Nie rozumiem do czego zmierzasz.. przeszkadza Ci to w czyms?

Gdy tylko jakis inny proces (o wyzszym priorytecie, czyli praktycznie kazdy) zazyczy sobie troche mocy proca.. dostanie ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno spostrzezenie: jesli seti jest zminimalizowane w trayu przerabia jednostke o wiele szybciej niz jak jest w aktywnym oknie. Przez 2,5h poszlo 9% a jak zminimalizowalem do tray'a to ruszylo 10% w 30min. A jak to u Was wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dobrze, ale jesli nie mam rownoczesnie z SETI wlaczonego innego mocno

obciazajacego procesor zadania, to klient pozera cala dostepna moc, nie tak

jest? :> :?

Tak, tzn faktycznie uzycie procka wtedy jest duze, ale priorytet procesu jest Idle, wiec kompletnie nie przeszkadza to w robieniu czegokolwiek.

Nie rozumiem do czego zmierzasz.. przeszkadza Ci to w czyms?

Gdy tylko jakis inny proces (o wyzszym priorytecie, czyli praktycznie kazdy) zazyczy sobie troche mocy proca.. dostanie ja.

W niczym, gdyby mi przeszkadzalo to bym nie liczył. ;)

 

Chodzi mi o to, ze mozliwa jest taka sytuacja, ze seti w pojedynke pochlania

calą moc procesora, jesli zadne inne zadanie mu w tym "nie przeszkodzi". :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - ja się nie 'join'e' bo jestem w innej drużynie

po drugie - wszyscy którzy mają klienta graficznego - wypier..ielić go !! textowy klient jest około 4 x szybszy ....

po trzecie - jedna z najlepszych nakładek na klienta to setispy - http://cox-internet.com/setispy/ - wszystko staje się jasne i przejrzyste

po czwarte - mi jednostka liczy się średnio 3,1 h jeśli jest duża (ponad 4 teraFLOPy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - ja się nie 'join'e' bo jestem w innej drużynie  

po drugie - wszyscy którzy mają klienta graficznego - wypier..ielić go !! textowy klient jest około 4 x szybszy ....

po trzecie - jedna z najlepszych nakładek na klienta to setispy - http://cox-internet.com/setispy/ - wszystko staje się jasne i przejrzyste

po czwarte - mi jednostka liczy się średnio 3,1 h jeśli jest duża (ponad 4 teraFLOPy)

yeeeeeee :) wypas :)

http://cox-internet.com/setispy/SetiSpy.zip bez wchodzenia na strone :) mozecie zasysac

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety sie nie przylacze bo podobnie jak LOBO jestem w innym Teamie...

co do jednostek praktycznie sa takie ktore maja od 3,3-4,1 TeraFLOP'a

wiadomo im mniej teraflopow do przeliczenia tym szybciej liczy ;)

moj rekord to przeliczenie 3,312 teraflopa w 1,955h :) na bartonie 2,5 GHz

 

2003-08-24 17:29:02 15ja00aa.11512.31729.204810.11 10.718 -0.650 16.617 3.312 1.955 100.00% 11 24.043 0 0.000 0 0.814 0 0.000

 

takze jezeli macie mozliwosc to kasujcie jednostki ktore maja powiedzmy powyzej 3,7 TFlopa i jak sie uda to liczcie te ponizej :D

 

 

aha i najlpesza nakladka na clienta textowego to oczywiscie setispy ;)

 

UPDATE:

zrobilem kiedys maly test dla porownania

przeliczylem te sama jedostke na winxp i win98

win98 w miare swiezy

 

sprzet to duron 850@1000

1. win98 - 15h

2. winxp - 6h

 

zostawiam to bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - ja się nie 'join'e' bo jestem w innej drużynie  

po drugie - wszyscy którzy mają klienta graficznego - wypier..ielić go !! textowy klient jest około 4 x szybszy ....

po trzecie - jedna z najlepszych nakładek na klienta to setispy - http://cox-internet.com/setispy/ - wszystko staje się jasne i przejrzyste

po czwarte - mi jednostka liczy się średnio 3,1 h jeśli jest duża (ponad 4 teraFLOPy)

yeeeeeee :) wypas :)

http://cox-internet.com/setispy/SetiSpy.zip bez wchodzenia na strone :) mozecie zasysac

 

Dołączona grafika

Możesz mi wytłumaczyc co zrobic zeby ta wersja zaczeła liczyć, podrzucam pliczek state.sah ,program sie uruuchamia ale nie liczy!! Niewie mdokładnie jak go skonfigurowac zeby wystartowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - ja się nie 'join'e' bo jestem w innej drużynie  

po drugie - wszyscy którzy mają klienta graficznego - wypier..ielić go !! textowy klient jest około 4 x szybszy ....

po trzecie - jedna z najlepszych nakładek na klienta to setispy - http://cox-internet.com/setispy/ - wszystko staje się jasne i przejrzyste

po czwarte - mi jednostka liczy się średnio 3,1 h jeśli jest duża (ponad 4 teraFLOPy)

yeeeeeee :) wypas :)

http://cox-internet.com/setispy/SetiSpy.zip bez wchodzenia na strone :) mozecie zasysac

 

Dołączona grafika

Możesz mi wytłumaczyc co zrobic zeby ta wersja zaczeła liczyć, podrzucam pliczek state.sah ,program sie uruuchamia ale nie liczy!! Niewie mdokładnie jak go skonfigurowac zeby wystartowal

a probowales wrzucic te 4 pliki do katalogu gdzie zainstalowales seti@home np c:program filesseti@home ?

 

PS. Gdzie mozna znalezc wersje tekstowa, a nie graficzna set@home?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieczaje niedziała ,pokazuje tylko tyle % na ilu zatrzymałą sie poprzednia wersja programu i tyle. W opcjach są jakies usrtawienia client nietrzeba tam nic ustawiac?? Wybralem clienta jako wersje graficzna ale i kliknolem restart client to poprostu odpala wersje graficzna i graficzna wersja liczy a ta stoi i nieczaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tera t onieczaje myslelem ze to jest program, a to zwykla nakladka na tamta wersje i obie musząbyc uruchomione zeby to chodzilo ,to poco ona jest?? Przyspiesza prace tamtego?? A no i jest mozliwosc wyboru CPU ,niewiem czy dobrze mysle ake niech ktois sie jescze na ten tamat wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SetiSpy nie liczy probek :!: :!: :!: To tylko nakladka dajaca dostep do zaawansowanch informacji.

 

Optimalna kombinacja programow to:

Seti w trybie tekstowym ftp://alien.ssl.berkeley.edu/pub/setiatho...nnt-cmdline.exe,

SetiStash http://www.hereintown.net/~wink/programs/s...etistash2_1.zip Jak zostalo to juz wyzej napisane, zabezpiecza przed padami serwera seti pozwalajac trzymac na hdd wiecej niz jedna probke (od 1 do 10),

SetiSpy http://www.cox-internet.com/setispy/SetiSpy.zip jako dodatek informacyjny, do wygodnego i co wazniejsze efektywnego przeliczania probek wystarcza dwa pierwsze programy.

 

A teraz konfig. Tam gdzie bedziecie chcieli trzymac seti rozpakowujemy SetiStash, pozniej do tego samego katalogu klienta dosowego i spy-a. Teraz odpalamy klienta dosowego i w zaleznosci od tego czy mamy juz konto w seti wybieramy:

1. zakladamy tozsamosc - podajemy maila (wlasciwego), na niego przyjdzie haslo potrzebne np. do dolaczenia do druzyny tweak.pl,

2. podajemy adres mailowy, pod ktorym jestesmy w seti obecni,

programik sciaga sobie pierwsza probke i wtedy go zamykamy.Probek sie jeszcze naliczymy, a wazne jest, ze w naszym katalogu pojawil sie sie plik (przynajmniej powinien) user_info.sah. Nastepny etap to zmiana nazwy pliku tego dos-owego kliena na o wiele przyjazniejszy seti.exe. Teraz wchodzimy w opcje (setup) i tu powinnismy miec zaznaczone:

Start processing at startup - wiadomo o co chodzi,

Start minimized in system tray - to tez nie wymaga objesnien,

Auto-transfer complete WU's - no comment,

Verbose - nie mam pojecia co to jest, ale mam zaznaczone :D ,

Hide CLI window - czyli ukryj okno trybu dosowego,

 

Casches - to ilosc probek, ktore maja byc na dysku, ilosc wg. waszego uznania (ja mam 5),

 

I to w zasadzie wystarcza juz do dzialania. Seti dos-owy podlozony jest pod stash-a. Jezeli jednak chcemy jeszcze uzywac spy-a np. dla ciekawej opcji skymap pokazujacej z ktorego kawalka niebosklonu nagrano badana przez nas probke, to tez nie zostalo nam wiele pracy. Do kazdego katalogu run (run0, run1 itd.) - tu przechowywane sa probki - kopiujemy pliki spy-a. Robimy sobie skrot na pulpicie albo do kazdego katalogu osobny, albo bedziemy musieli zmieniac sciezke dostepu, za kazdym razem, gdy program zacznie liczyc probke z kolejnego katalogu. I to juz wsio. Odpalamy Setistash, transfer WU's i wszystkie casch-e powinny sie zapelnic - "new". Teraz "nadejszla wiekopomna chwila", Process WU's i juz szukamy zielonych (albo szarych) ludzikow :wink:

 

Zastrzegam sobie, ze cos moze nie dzialac, ale dzisiaj tlumaczyl mi to dopiero qmpel (thx Stary), wiec moglem sie pomylic w "lopatologii". U mnie jednak dziala i to dobrze - 1 probka ok. 3h 8)

 

Opcje SetiSpy-a pozostawiam do odkrycia (szczegolnie User- i TeamStats :) )

Pozdro

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie obczailem ze to taki dodatek, pokazuje wydajnosc cpu w Mflopach :) niby mój komp ma 170Mflops - to chyba całkiem całkiem w Mflopach sie nie orientuje , a mam takie pytanko jescze po co w tym clijencie jest wybór cpu ?? co to daje?? bo nieczaje tych opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie obczailem ze to taki dodatek, pokazuje wydajnosc cpu w Mflopach :) niby mój komp ma 170Mflops - to chyba całkiem całkiem w Mflopach sie nie orientuje , a mam takie pytanko jescze po co w tym clijencie jest wybór cpu ?? co to daje?? bo nieczaje tych opcji

Wydaje mi sie, ze to do wyboru procesora w systemach wieloprocesowrowych, ale to taki moj strzal w ciemno jest... Domyslnie jest 0 i tak dziala.

 

Pozdro

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie obczailem ze to taki dodatek, pokazuje wydajnosc cpu w Mflopach :) niby mój komp ma 170Mflops - to chyba całkiem całkiem w Mflopach sie nie orientuje , a mam takie pytanko jescze po co w tym clijencie jest wybór cpu ?? co to daje?? bo nieczaje tych opcji

.

8O 8O 8O "troche mało zwłaszcza ze mi wyswietla 333 MFlopy/s a raz mi wyspietloło ponad 700 MFlopw/s 8O :twisted: :twisted: Ciekawy ten ich przelicznik .No i jednak wrocilem do tekstowego i seti spy i szybciutko leci.Kurde jak by te wszystkie super podkrecone kompy z tweaka sie dolaczyly to by był power :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie obczailem ze to taki dodatek, pokazuje wydajnosc cpu w Mflopach :) niby mój komp ma 170Mflops - to chyba całkiem całkiem w Mflopach sie nie orientuje , a mam takie pytanko jescze po co w tym clijencie jest wybór cpu ?? co to daje?? bo nieczaje tych opcji

.

8O 8O 8O "troche mało zwłaszcza ze mi wyswietla 333 MFlopy/s a raz mi wyspietloło ponad 700 MFlopw/s 8O :twisted: :twisted: Ciekawy ten ich przelicznik .No i jednak wrocilem do tekstowego i seti spy i szybciutko leci.Kurde jak by te wszystkie super podkrecone kompy z tweaka sie dolaczyly to by był power :twisted:

Może mi źle pokazuje ale to dziwne , sygnał przelicza szybko 30% w 1:30min -ale to jeszcze zalezy od tego jaki mam sygnal bo raz leci szybciej raz troche wolniej.Niech inni użytkownicy sie wypowiedzą ile im program pokazuje wydajnoć w MFlopach (na 1 zakładce progress)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...