Skocz do zawartości
DoThAn

AMD ATHLON ale ile Mhz?? kto to wie.................

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do uzytkowników Amd . Niedawno kupiłem procesor marki AMD ATHLON ale nie jest to wersja XP dalem za niego 30 zł kupiłem go w ciemno i nie wiem dokladnie ile ma fabrycznie MHZ niewiem jaki ma mnoznik i magistrale mostki L1 ma połączone wygląda to tak jak by były połączone fabrycznie jest super pieknie mnoznik moge sobie przestawiac i magistrale tez dzialal mi na 900 Mhz (9x100) | na 1000 Mhz(10x100) |na 1000Mhz (7,5x133) i na 1200Mhz (12x100) wiecej nie prubowalem niechcialem go popsuc bo niewiem dokladnie ile on ma tak na serio

 

z rdzenia spisałem oznaczenia moze ktos z was zna sie na tym albo posiada informacje na ten temat:

 

Amd ATHLON

A1333 AMS 3C

AYHJA 0129 TPIW

966 3364 0062

1999 AMD

plosie o pomoc :)

 

pozdrawiam DoThAn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd ATHLON

A1333 AMS 3C

AYHJA 0129 TPIW

966 3364 0062

1999 AMD

plosie o pomoc :)

 

pozdrawiam DoThAn

Według mnie to jest AMD Athlon 1333Mhz. w O/C stoi tak na poziomi esrednim, kolega pojechał z nim na 1500mhz, więcej nie próbował, jednak to było 2 lata temu, nie wiem jak teraz, pewnie sprzedał.

 

Co więcej:

AMS 3C:

A - Package type: PGA

M - napięcie: 1,75V

S - Case temp.: 95*C

3 - 256KB L2 Cache

C - pracuje z fsb 266MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allen wyjaśnił wszystko :D . mówiąc prościej jest to Athlon Thunderbird i nie podkręcają się tak rewelacyjnie jak XP ale jest OK. jest to jeden z wyższych modeli thunderbirdów ale na ok 1500 pójdzie, pewnie wyżej też ale napięcie trzeba podnieść, chłodzenie dobre kupić itp itd. najlepiej ustaw wszystko tak, żeby chodziło synchronicznie z prockiem i żebyś przy okazji podkręcił trochę pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allen wyjaśnił wszystko :D . mówiąc prościej jest to Athlon Thunderbird i nie podkręcają się tak rewelacyjnie jak XP ale jest OK. jest to jeden z wyższych modeli thunderbirdów ale na ok 1500 pójdzie, pewnie wyżej też ale napięcie trzeba podnieść, chłodzenie dobre kupić itp itd. najlepiej ustaw wszystko tak, żeby chodziło synchronicznie z prockiem i żebyś przy okazji podkręcił trochę pamięć.

Z tego co pamiętam, kolega osiągnął 1500MHz na Coolerze, jednak nie wiem na jakim, w każdym razie jakimś standardowym, przypuszczam, że jakiś Titan, choć głowy nie dam. Mimo wszystko było to dobry model do kręcenia. Niestety mój 1,4TB, ostatni z TB, chyba został zrobiony na wyrost, aby tylko te 67MHz dołożyć. na Win 98 i Me wchodził do widnowsa bez zmiany napięcia spokojnie przy 1567MHz, teraz na XP nie chce wejść nawet na 1550MHz :( A konfiguracji nie zmieniałem) pamięci pracują na ostrych taimingach, heh zbliża się zima, niestety, ale to dobry czas do testowania, muszę nad tym popracować, albo zmienić sprzęt, co by było korzystniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za POMOC teraz jestem zadowolony :) a kupilem go od kolegi chcial mi oddac za darmo bo sam niewiedzial co to jest a ze mialem 30 zł i wiedzialem ze dziala na 900 Mhz wiec dalem mu te 3 dychy :) dzieki raz jeszcze :))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...