Skocz do zawartości
Witchhunter

zgubiona partycja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Baracude V podpieta pod kontroler ATA100 na ASUSie A7V133 i mam problem z partycja 70GB na tym dysku sie znajdujaca, mianowicie z nieznanych mi przyczyn (prawdopodobnie BootMagic namieszal) winxp jej nie wykrywa, tzn pokazuje "Unknown Partition" i z poziomu Disk Menagement moge sobie ja conajwyzej skasowac. Partition Magic 8 natomiast twierdzi, ze partycja jest ukryta, pierwotnie byla to partycja NTFS, sprobowalem ja "odkryc" PM8, ale nic sie nie zmienilo, przekonwertowalem na FAT32 i znowu sprobowalem odkryc, nic sie nie zmienilo. Na partycji mam wazne dane i MAM do niej dostep poprzez PM8 i wbudowanego tam exploratora, stymze nie mam gdzie tych danych przeniesc. EasyRecovery 6 Professional nie ma z tego co widze zadnych opcji, ktore wplywaja na tablice partycji, jedynie moze odzyskiwac dane (chyba ze o czyms nie wiem).

Probowalem tez Drive Rescue, ale on nie moze znalezc tej partycji, po ustawieniu recznie zeby szukal po pierwszych ilustam sektorach znajduja pelna jakichs dziwnych dyskow logicznych na ktorych sa ciekawe dane, ale nie te o ktore chodzi bynajmniej :)

 

Uprzejmie prosze wszelkie osoby ktore zaproponuja mi format c: o niewypowiadanie sie w tym topicu :?

 

Slowem caly problem sprowadza sie do tego, jak zrobic, zeby winxp "widzial" w/w partycje normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie czytamy uwaznie co panowie?

 

moge przegrac pliki, nie ma z tym najmniejszego problemu, poza tym, ze nie mam gdzie :P Potrzebuje program, ktory mi zmieni wpis w tablicy partycji zeby mogl z niej normalnie korzystac  :?

jak chcesz cos zmienic w partycjach a PM jest mądrzejszy od ciebie i wie lepiej to ranish.com nim zmienisz co chcesz, zobaczysz wszystko (bez panienek ;) )

 

jezeli partycja jest mocno skopana to ja usun (ranish tylko usuwa wpis, dane zostaja) i utworz na jej miejscu (enter) nowa, o tych samych parametrach i dokladnie w tym samym miejscu. moze masz wiecej niz 4 partycje glowne ? jak nie, to i tak mozesz sprobowac wywalic/zmienic niepotrzebne na ukryte :)

 

aha, przed jakimkolwiek kombinowaniem wydrukuj sobie liste partycji:

ranish /l czy jakos tak, sprawdz /? ;)

 

NIE PONOSZE ODPOWIEDZIALNOSCI... blah..blah :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie wazne, poprawilem wlasnie pieknym ranishem, pm8 to gowno przerazliwej masci, ale przynajmniej resizowac w miare normalnie mozna i wykonywac inne w miare prymitywne operacje. Partycja nie bylo wogole uszkodzone, po prostu cos zmienilo wpis na Hidden, co po poprawieniu w/w programem zaowocowalo powrotem moich wspanialych danych :D

 

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mozliwosci tego programiku mnie bardzo mile zaskoczyly, zawieral wlasnie to co potrzebowalem, wiec kazdemu nastepnemu meczennikowi ze zniknieta partycja go szczerze polecam. phranzee, strzal w dziesiatke  :wink:

programik naprawde jest niezly :) umie wszystko procz resize, ale tego akurat i tak sie boje uzywac ostatnio :P polecam sie na przyszlosc 8) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...