Skocz do zawartości
Czarnuch

Czy spalilem proca???

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem debilem i przy probie zmiany napiecie i odblokowania mnoznika za ktoryms razem zdejmowania radiatora na duronie 700 zapomnialem go zamontowac z powrotem i wlaczylem kompa nawet sie nie wlaczyl nie bylo zadnego dymu nie smierdzialo spalenizna tylko czarny ekran i taki dzwiek rownomierne pikanie takie pik pik pik i sie nie konczy ciagle pika dysk cos tam kreci wylaczylem go gora po 10 sec zalozylem radiator z wiatrakiem ale dalej jest tak samo

 

Czy spalilem proca???????

 

A jest opcja ze padła tez plyta glowna?????

 

Nie wiecie czy do Chaintecha CT-7aja wejdzie athlon 1200 bo w instrukcji mam napisane 900 MHZ max ale mnoznik moge przelaczac poprzez dipy az do 12.5 uzywam magistrali fsb 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc poszedl z dymem na 90%

 

jesli twoja plyta jest na kt133 to probuj wsadzic XP 0.13 ,jak sie nie da lub nie masz tyle forsy to duron 1200 i Athlon 1200 wejdzie na 100% ,tylko nowy bios wrzuc

i uwazaj bo Athlon 1200 najczesciej byl na fsb133 ,tego na 100 ciezko znalezc

takiemu na fsb133 to bedziesz musial odblokowac mnoznik

jak by ci poszedl XP 0.13 to mozesz przez drut moda ustawic go na 2000-2200MHz (patrz podpis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre płyty/biosy mają zabezpieczenie polegające na natychmiastowym wyłączeniu kompa w przypadku stwierdzenia braku obrotów wentyla na CPU. Może to się stało i reset biosa/odłączenie zasilania coś pomoże...

Choć wątpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na procku wcale nie musi być widocznyh śladuw wystarczy że się ścieszki "spaliły" w jadże. Ale 10sek. bez radjatora hodzby samego to za dużo na Durona.

MOże bedziesz mjał szczęscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przysluchaj sie dzwiekowi wentylatora z procka - jezeli proc jest spalony najprawdopodobniej (mialem juz tak z duronem kiedys jak skladalem kompy w sklepie - zalozylem radiator i sie oparl na socketcie wiec nie przylegal - po 10 sec pracy ciemnosc) wentylator bedzie sie szybciej i glosniej krecil - jak tak masz to masz wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a  na socket A wejdzie XP 1700+???

udam ze tego nie przeczytalem...

 

A co do chipsetu to masz KT133 czy KT133A bo to dosc duza roznica - niech ktos kto zna sie na starych plytach sie wypowie czy drut modem na tych plytach mozna wyciagnac wieksze mnozniki bo ja tego nie wiem - ale raczej sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie 133 czy 133A ??

Bo to spora roznica

mialem kiedys abita kt7a (133A)i z tego co pamietam to mial najwyzszy mnoznik above x12.5

w w dzialaniu z athlonem byl to mnoznik x13. a fsb mozna bylo ustawic na 155.

13 x 155 = 2015 a to juz cos

 

A kto wie moze drut mod by zadzialal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam za bardzo na athlonach co to jest ten drut mode???

to sie da czy nie wlozyc tego athlona 1700+ i w jakiej cenie on bedzie???

nie przygladalem sie za bardzo czy to kt 133 czy 133a ale raczej zwykle KT 133 bo ta plyta jest raczej stara bo z 2000 roku chyba. Napisze dokladnie kolo 6 bo pisze ze szkoly i nie moge zobaczyc jaka ta plyta jest naprawde , DZIEKI wszystkim za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam za bardzo na athlonach co to jest ten drut mode???

to sie da czy nie wlozyc tego athlona 1700+ i w jakiej cenie on bedzie???

nie przygladalem sie za bardzo czy to kt 133 czy 133a ale raczej zwykle KT 133 bo ta plyta jest raczej stara bo z 2000 roku chyba. Napisze dokladnie kolo 6 bo pisze ze szkoly i nie moge zobaczyc jaka ta plyta jest naprawde , DZIEKI wszystkim za rady

Popatrzyl bys po tematach na pierwszej stronie :evil:

Poza tym http://forum.purepc.pl/search.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co to drut mode robi sie dziury w sockecie ta???

NIE masz racji.

Jak chcesz poprawnie zrobić drutmoda to porzebujesz:

dwa kawałki drutu 3-cm o średnicy nie mniejszej niż 0,5 mm, oraz kawałek sznurka.

Robisz z tych kawałków "U". potem łączysz je ze sobą sznurkiem. A następnie wbijasz w oczy (UWAGA nie pomyliłem się trzeba wbić w oczy). Dzięki takim działaniom będziesz miał coś a la lornetkę która umożliwi Ci dojrzenie metody drutowania w Athlonach. Jeśli będziesz "widział" nieostro to kręć tymi drutami w oczasz by wyregulować ostrość...

 

Po prostu brak mi juz słów :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasir: czytales co gosc zrobil z durniem, moze po prostu lubi takie hardcorowe zagrania :)

Dlatego poleciłem mu niezawodną metodę...

Działa na 100 %!!! SPRAWDZONE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smiejcie sie z biednego czlowieka w stresie jak moi starzy sie dowiedza ze spalilem proca to mnie za jaja powiesza narazie im powiedzialem ze win padl dlatego w jak najkrotszym czasie musze miec jak najlepszy procesor (do 300 zl) ktory mi wejdzie na ta plyte ma chipset via kt133+686b ,socket A wejdzie tam athlon 1700xp+???

mnoznik mam 12,5 max nie dalo by sie dac po prostu dac mnoznika 11x i magistrali fsb 133 co by dalo 1463 MHZ czyli czestotliwosc athlona 1700xp+ bez zadnego mazania olowkiem i drut moda ja sie nie znam na tym dlatego pytam jak bym sie znal to bym nie pytal tylko sam kupowal

POMOCY!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnuch:

Nie denerwuj się tylko na spokojnie przejrzyj forum

Za 300z spoko kupisz Xp1700+ 0,13 i jeszcze ci zostanie kasy żeby się zalać w trupa :lol: .

Drut mod to coś takiego żeby na starszych płytach wymusić wysokie mnożniki dla procesora, tbred ma odblokowany mnożnik fabrycznie. I nie nie trzeba wbijać w socet'a :D poczytaj dokładnie o tym na forum, topic o drutowaniu jest nawet przyklejony.

 

PS możesz podziękowac kolegom że zamiast dac ci konkretną odpowiedź śmiecą postami typu wsadzanie sobie drucików do oczu lub gdzieś indziej................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc sie wcale nie spalil hehehhe nie wiem jak ale wszystko dziala duzo osob go juz pogrzebalo na tym poscie ale on zyje zmartwychstal poszedlem z calym kompem do sklepu zeby sprawdzili co najwiecej wejdzie wlozyli do niego durona 1100 i nie poszedl bez zadnego dzwieku trup myslalem juz ze plyta poszla potem powiedzialem zeby wlozyl spalona 700 bo tam przynajmiej pikalo cos on wlozyl i dzialalo normalnie potem wlozyl tego samego durona 1100 i tez poszedl niestety duron 1300 juz nie poszedl ale to wina tego ze nie chciala plyta uruchomic magistrali 133 a i jeszcze co najlepsze przyszedlem do sklepu bez pamieci i oni wlozyli swoja i zapomnieli tej kosci wyciagnac i w ten sposob zarobilem 133 sdramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...