Skocz do zawartości
pablo163

Sklądka na tweak.pl ???

czy zaplacil bys 1 zl na tweak.pl  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. czy zaplacil bys 1 zl na tweak.pl

    • Tak
      33
    • Nie
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak sobie z nudow troszke pomyslalem :P I wymyslilem cus takeigo nie wiem czy to bylo jesli tak usunac prosze! Mianowicie chodzi mi os kladke na tweak.pl jak widac po roznych grupach for kazdy chce cos wiedziec jak cos sie sprawuje itd . mozna by bylo zlozyc sie kazdy nawet po tej 1 zl i by sie kasy uzbieralo . Bylo by na czesci do kompa i ich testowanie w jednych tych samych warunkach itd. Pomyslcie o tym . W sumei nie ja o tym zadecyduje ale pomysl jest :P

pozdro

ps kasa nie tylko mogla by byc na pc ale i an potrzeby forum np nie wiem co tam potrzebene ale by zawsze cos sie znalazlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt go nie bedzie bral bedzie (jezeli to wyplai) stal u kogos pewnego i zauyfanego a przedewszstkim u kogos kto ma czasu troszke na zbyciu zeby sie tym zajacnikt go nie bedzie bral bedzie (jezeli to wyplai) stal u kogos pewnego i zauyfanego a przedewszstkim u kogos kto ma czasu troszke na zbyciu zeby sie tym zajac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mi tam moge sie szarpnac ;) jest 8235 userow jak by karzdy dal 1zl to na spoko kompa by starczylo

tez to wiem ale jak pzregladalem ile ma postow to bylem na 40 stronie i qrdze pc mi sie wichana wrrrr czyli jzu jakies ponad 2000 odpada :cry:

A może klikanie w baner, zamiast SMS`ów  Wtedy wszyscy byli by szczęśliwi

Tzn?? na jakiej to zasadz kliknij a kto za to zaplaci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Nie i jeszcze raz Nie.

i to nie dlatego ze jestem skompiradlo albo cos w tym stylu poprostu tweak z takiego sms za 1 zloty przy dobrych ukladach mialby z tego na czysto 40groszy (reszte zabierze operator), a przelewem sie nie oplaca bo koszty przelewu beda wieksze niz sama kwota :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Nie i jeszcze raz Nie.

i to nie dlatego ze jestem skompiradlo albo cos w tym stylu poprostu tweak z takiego sms za 1 zloty przy dobrych ukladach mialby z tego na czysto 40groszy (reszte zabierze operator), a przelewem sie nie oplaca bo koszty przelewu beda wieksze niz sama kwota :lol:

Niestety masz racje... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banerek?? Chyba allegro płaci za klikanie na banerek...

 

A co robić ze sprzętem?? Sprzedawać, żeby był kaska na kolejne testy

 

Koszty przelewów... Kto ma konto elektroniczne to zwykle nie płaci. Ja mam "stacjonarne" konto i też przelewy za free ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek innego - na pewno sie znajda jakies firmy, ktore chetnie umieszcza banner na forum. W ogole dziwie sie, ze jest tylko jeden banner na gorze. Powinno byc ich w sumie gdzies z 6. :) no coz... takie prawa biznesu. I niech mnie nikt nie wyzywa od burzujow i kapitalistow. OVER

 

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciiiiicho.

Marco sam przyznaje, że od dawna szuka sposobów na zaimplementowanie mikropłatności ;]]]

Oj, doczekacie Wy się...

 

A tak poważnie, to niegłupim pomysłem byłyby opłaty via SMS za np. możliwść posiadania większego awatara, za każdą zmianę awatara, etc...napewno wielu userów by na to poszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze oplata bylaby fajna gdyby za nia cos bylo

np. 999 kB na grafike czy cokolwiek wraz z jakims apletkiem do klejenia wlasnych wymyslow na forum i mozliwoscia ladowania danych only na potrzeby forum tweak

wielu uzytkownikow ma problem bo jak to pisza: nie maja, nie potrafia, nie wiedza itd

wtedy sklonny jestem zaplacic jakies nawet wiekszejsza kwote i to nawet niejednokrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję comiesięczną składkę na pensje dla moderatorów... :>

 

A do tego jeszcze kary pieniężne za napisanie głupiego posta (opłata za usunięcie).

 

A tak IMHO, to tylko nieliczna część użytkowników by chciała płacić i to pewnie tylko przez kilka miesiecy, a potem by im sie odniechciało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście uważam iż to pomysł bez sensu. Myslę iż tweak sam w sobie jest dochodowy (może minimalnie), gdyby było tak z kasą krucho to by w końcu upadł. A tak tyle odwiedzin jest, że to reklamodawcy muszą czekać "na swoją kolejkę", a nie tweak na nich. NIe wspomnę o tym iż czasem po testach część tańszego sprzętu jest "zostawiana" testującemu (np. Liskowi) który może to spokojnie sprzedać. MOwa tu np. o coolerach...

 

Więc zdecydowanie NIE!!!

 

ps. koszty przelewu w wielu bankach wynoszą 0 pln, więc jak byś sieprzypadkiem zdecydowali to tak byłoby najtaniej

 

Już lepiej byście zrobili składkę dla tych naprawdę potrzebujących...

Wstydźcie się . :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście uważam iż to pomysł bez sensu. Myslę iż tweak sam w sobie jest dochodowy (może minimalnie), gdyby było tak z kasą krucho to by w końcu upadł. A tak tyle odwiedzin jest, że to reklamodawcy muszą czekać "na swoją kolejkę", a nie tweak na nich.

No ty chyba już totalnie zwariowałeś. Zerknij na reklamy, kto nam płaci? MozillaPL.org, czyli niedochodowa organizacja? Trzymamy ich bannery, bo chcemy rozpowszechniać Mozillę. Chip, nic za to nie dostajemy - banner za banner, czyli wymiana. Wiesz kiedy był ostatni reklamodawca który wykupił reklamę? Z jakiś rok temu... No to jescze sklep, ostatnio dostaliśmy z niego kuuuupe kasy, czyli afair 170zl, z poprzedni miesiąc 50 czy jakoś tak... Może sie zdziwisz, ale Tweak.pl robią osoby bo LUBIĄ to robić, a nie dla pieniędzy.

 

NIe wspomnę o tym iż czasem po testach część tańszego sprzętu jest "zostawiana" testującemu (np. Liskowi) który może to spokojnie sprzedać. MOwa tu np. o coolerach...

Nie, no jasne... wszystko sprzedam i nie będe miał do czego porównywać. Twoje zachowanie wskazuje na to, że wszystko wiesz najlepiej, nawet wiesz tego, o czym nie masz zielonego pojęcia. Przystopuj troche z tym ocenianiem, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Lisku się nie ekscytuj tak...

 

Po drugie sam kiedyś przyznałeś iż część sprzętu testowego otrzymujesz na własność po zakończeniu testów (wówczas mowa była o coolerach).

 

Jeśli zamierzasz cały sprzęt testowy trzymać by później go sprawdzać to juz nie moja sprawa, ale już samo otrzymanie sprzętu można traktować jako dochód bowiem otrzymałeś sprzęt o pewnej wartości.

 

Po trzecie czemu sam chyba nie możesz zaprzeczyć, np firma Barwkomp w zamian za umieszczenie sklepu oferuje jakieś korzyści, niekoniecznie czysto majątkowe...

 

Zapewne też chociaż część pozostałych reklamodawców (nie piszę iż wszystkie, bowiem np. o Mizilla.org szczerze się nawet nei zastanawiałem), chociaż jakieś symboliczne korzyści. W przypadku Chipa musisz sam przyznać iż możliwość umieszczenia banera taka właśnie była, bowiem zgadując (tu brak wiedzy z mojej strony oczywiście) nie każdy ot tak sobe może umieścić u nich baner...

 

Więc stwierdzanie, żę robisz to tylko bo lubisz nie do końca pozostaje zgodne z rzeczywistością ...

 

A jeśli naprawdę "dochody" (mowa nie tylko o pieniądzach) sąbardzo symboliczne świadczy to o fakcie iż w niewielkim stopniu wykorzystujecie Wy jako właściciele forum - potencjał tkwiacy w takiej dużej ilości użytkowników, odwiedzajacych...

 

ps. napij się melisy bo się jakoś nerwowy ostatnio zrobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwowy się zrobiłem, bo mnie ostatnio denerwujesz. Powiedz zatem co mam z coolerów które trzymam w domu? Bo ja tutaj nie widze żadnego przychodu. Korzysci z bannerów są takie, że rośnie oglądalność i tyle. Na razie Tweak.pl nie jest komercyjny, ale już niedługo sprawdzimy co z tego mogłoby być.

 

I nie dziw się, że się wkurzam bo nie lubię jak ktoś mówi o rzeczach o których nie ma pojęcia... zwłaszcza jak to tyczy się mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIdzę iż melisa podziałała :P

 

A więc co do dochodów. Nie zawsze dochód musi być związany z pieniędzmy. Niektóre jednostki, co nawet teraz w Polsce się zdaża, mogą otrzymywać wynagrodzenie w naturze (nie mylić z sexem :wink: ), czyli po prostu w produktach. Więc można by te nieszczęsne coolery do tego zakwalifikować...

 

A jakie masz niby z nich korzyści???:

1) Nie musisz sobie kupować chłodzenia - oszczędność kasy

2) Możesz też je przekazać do innych komputerów, czyli po prostu sprzedać lub dać znajomym, rodzinie - czyli dla nich oszczędność kasy, lub Twój zysk

3) Masz gotowe produkty do przeprowadzania testów - nie musisz ich kupować - zatem oszczędność kasy,

4) Możesz robić testy, dzięki którym rośnie atrakcyjność strony/forum skutkiem czego pośrednio stajesz się bogatszy - większe forum - więcej warte czyli coś a la udziały twoje stają się więcej warte

 

Można by jeszcze tak trochę powymieniać.

 

To że Tweak nie jest komercyjny wynika tylko i wyłącznie z Waszych decyzji, ja notomiast nieco na wyrost musze przyznać z góry założyłem iż racjonalnie wykorzystujecie potencjał zgromadzony w takie olbrzymiej liczbie ludzi, jednak niestety się zawiodłem :!: Sam jednak musisz przyznać iż nie powinno stanowić najmniejszego problemu by tweak stał się samowystarczalny (albo tym bardziej dochodwy) więc ogólne moje stwierdzenia o fakcie iż warto przeznaczyć ową skladkę na bardziej szczytny cel nie były do końca wyssane z palca...

 

A jeszcze twiedzę, iż to że ktoś wytyka jakieś sprawy związane bezpośrednio z Tobą, powinieneś się zastanowić czy choć trochę nie może on mieć racji, zamiast się denerwować i tym skracać swoje życie (ach ten stres... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem zeby moj topic byl powodem do klutni, poprostu zaproponowalem pewna mojm zdaniem sluszna sprawe.Juz nie chodzi o zaden sprzet ale chocby o szybszy serwer .tomasir- jesli jestes taki dobro duszny to powiedz kiedy sotrani raz zrobiles cos dla tych potrzebujacych i innych?? wszsystkie twoje podpunkty moim zdqaniem jeden cel uswiadomic innych ze Lisek zarabia na czesciach z co do testow dostanie. NAwet jesli to co w tym zlego jak ty cos dostaniesz to mozesz zrobic z tym co chesz .! Bo to twoje! Przecierz nie trzeba placic co miesiac mozan raz na rok .Placisz ok nie placisz twoja sprawa .decyzja i tak zostanei pojeta napewno nie przezemnie

pozdro NIe kluccie sie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem zeby moj topic byl powodem do klutni, poprostu zaproponowalem pewna mojm zdaniem sluszna sprawe.Juz nie chodzi o zaden sprzet ale chocby o szybszy serwer .tomasir- jesli jestes taki dobro duszny to powiedz kiedy sotrani raz zrobiles cos dla tych potrzebujacych i innych?? wszsystkie twoje podpunkty moim zdqaniem jeden cel uswiadomic innych ze Lisek zarabia na czesciach z co do testow dostanie. NAwet jesli to co w tym zlego jak ty cos dostaniesz to mozesz zrobic z tym co chesz .! Bo to twoje! Przecierz nie trzeba placic co miesiac mozan raz na rok .Placisz ok nie placisz twoja sprawa .decyzja i tak zostanei pojeta napewno nie przezemnie

pozdro NIe kluccie sie !Nie chcialem zeby moj topic byl powodem do klutni, poprostu zaproponowalem pewna mojm zdaniem sluszna sprawe.Juz nie chodzi o zaden sprzet ale chocby o szybszy serwer .tomasir- jesli jestes taki dobro duszny to powiedz kiedy sotrani raz zrobiles cos dla tych potrzebujacych i innych?? wszsystkie twoje podpunkty moim zdqaniem jeden cel uswiadomic innych ze Lisek zarabia na czesciach z co do testow dostanie. NAwet jesli to co w tym zlego jak ty cos dostaniesz to mozesz zrobic z tym co chesz .! Bo to twoje! Przecierz nie trzeba placic co miesiac mozan raz na rok .Placisz ok nie placisz twoja sprawa .decyzja i tak zostanei pojeta napewno nie przezemnie

pozdro NIe kluccie sie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...