Skocz do zawartości
m_o_d

epox 8RDA3+, CMi9739 i GF4 TI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zaczne moze od tego ze pod windowsem wszystko działa oki :P, ale pod linuxem sa dorbne problemy:

 

Dzwiek:

z stronki Cmedia zassałem patcha na kernel, nastepnie skompilowalem kernel no i o dziwo mam dzwiek, ale z drobny problemami:

mpg123 piosenka - raz dziala raz nie

mpg123 piosenka - niby jest programik do obslugi 6.1 ale albo graja przednie albo tylnie

mpg123 piosenka - trzaski jakies swirgoty czy jak to nazwac

GF:

Po skompilowaniu wszystkie(dzwiek, karta sieciowa, latki itd.) i odpaleniu sterownikow nvidi do grafiki(chyba 43cos tam) a nastepnym odpaleniu X komp sie wiesza(zero konkatku nawet lampki na klawiaturce sie nei swieca).

 

Wydajnosc:

Wczesniej posiadalem ECS K7S5A i moge powiedziec ze pod linuxem lepiej mi to działało, gdy kompiluje na nowej plycie kernela to na komputerze nie daje sie kompletnie pracowac.

 

Czy ktos mogłby mi powiedziec jak to odpalic i czy sie daje odpalic gf z nforce 2 400 ult.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam:

1 - nowy kernel 2.4.22, kompilacja z wywaleniem zbednego stuff`u (u mnie pomaga na slaba wydajnosc hdd)

2 - potem alsa do dzwiekowki (chyba twoja tez obsluguje)

3 - poinstaluj i modprobe`nij wszystkie moduly dla nforca i gf (najlepiej z nvidia) e/w dri.sf.net jak chcesz sie pobawic (u mnie na radku spadek wydajnosci, uzywam tych od ati)

4 - poprawna konfiguracja XF86Config / XF86Config-4

 

jest jeszcze jedna alternatywa 2.6.0-test4 u mnie chodzilo stable :)

PS jakiego distro masz i na jakim kernelu ?? Mozesz tez dac logi z bledami to cos wiecej bedzie sie wiedzialo.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Distro to debian

Na kernelu 2.4.22 wszystko robie od poczatku

Teraz nakładam łatke AC na kerenel(AC2) jak bedzie chodzilo stabilnie to sprubuje odpalic GF z akceleracja, bo na sterach od xfree86 4.2.x kjest slaba wydajnosc, co do dzwieku to jeszcze duzo nie kombinowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do alsy to patrzylem na ich stronie i nie ma wsparcia dla chipsetu cmi 9739 sa dl jakis 8xxx ale te karty chyba kompatybilne nie sa

 

Ale bawilem sie jadren i naprzyklad dzwiek (chyba z 4 glosnikow) mam przy module i810_audio, jednka(zawsze jest jakeis jednak) nie mam regulacji glosnosci :(

 

A chcialem powiedziec ze USB 2.0 na tym epoxie dziala bez problemu :P i kernel 2.4.22 + patch AC2 dziala swietnie, wsparcie dla nforce 2 dziala poprawnie i zaraz bede sprawdzal sterowniki do gf bu nvidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...