Skocz do zawartości
mak777

Nowy Duron@pełnowartościowy Athlon XP!!

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, tak sobie chodząc po necie znalazłem dość ciekawego niusa :wink: Mam nadzieję że jesszcze tego tu nie było (jeśli było to można usunąć :P)

 

Oto cytat

 

Z Durona do Athlona XP ?

Rosyjski serwis OverClockers.ru udowadnia, że tak!  

 

Rosyjski serwis OverClockers.ru  po raz kolejny zadziwia świat. Po przeróbce Radeona 9500 w R9700 przyszedł czas na przeróbkę nowych Duronów  w pełnoprawne Athlony XP.

 

Otóż jak można było przypuszczać nowe Durony to nic innego jak Athlony, ale z zablokowaną połową L2 cache. Zablokowaną jednak dość prymitywnie, bo poprzez dokładnie jeden mostek L2.

 

Dołączona grafika

 

 

Po drobnej modyfikacji możemy cieszyć się posiadaniem 256 KB L2 cache. Okazuje się, że Durony te zbudowane są na tym samym jądrze Thoroughbred rev. B, co Athlony XP. Niestety wiele procesorów nie wytrzymuje takiej przeróbki i po prostu zawiesza komputer. Cóź, łatwo się domyślić, że wiele Duronów to po prostu odrzuty z mniej udanych Athlonów, gdzie np. cześć L2 cache jest uszkodzona. Nie ma jednak wątpliwości, że zdarzają się też w pełni sprawne CPU, co udowodnili koledzy z serwisu OverClockers.ru.  

 

 

Najciekawszą sprawą jednak pozostaje kwestia procesora AMD Athlon XP “Thorton”, który to ma być Bartonem ze zmniejszoną ilością cache L2. Eksperyment z Duronem może świadczyć o tym, że Thorton również może w ten sposób okazać się podatny na odblokowanie połowy L2 cache.

Zapraszam do dyskusji :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak troche OT....

 

 

 

masz 2.3 ghz na 1.7V????? ja mam ledwie 2.1 ghz na 1,8V (200 x 10,5)

 

jaki masz fsb i jaki mnoznik ????

Taaa... Spokojniutko leci na 2368mhz... Z tym że pewnie na jeszcze mniejszym idzie, ja dałem odrazu 1,7V bo nie miałem czasu sprawdzać, ale coś mi się wydaje że jest jeszcze zapas... A co do mnożnika to mam 14x169mhz... Niestety fsb tylko 169 (coś mam nie tak z mobo, bo na każdych pamięciach tak idzie)... A jak wiadomo mnożnikiem się mniej wyciąga, ale niedługo zmienię pamięci i wymienię mobo i będzie gut :twisted: Ale osiągi są zależne od procka!! Dzisiaj jak znajdę chwilę sprawdze czy pójdzie na niższym napięciu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no stary

 

 

ja 1700+ JIUHB0308MPMW!!!!!!!!!!!

 

 

Ta seria powinna smigac na 2,5 ghz!!!!

 

 

jaki masz cooling i jaka serie proca ???

 

 

Tylko temperaturami moge sie pochwalic - w stresie 44 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no stary

 

 

ja 1700+ JIUHB0308MPMW!!!!!!!!!!!

 

 

Ta seria powinna smigac na 2,5 ghz!!!!

 

 

jaki masz cooling i jaka serie proca ???

 

 

Tylko temperaturami moge sie pochwalic - w stresie 44 stopnie

Hehe, ja mam max 43*C ;) (w te największe upałi) Pasta Artic Ceramique... A to i tak przez to że mam gorąco w budzie (niby mam WC, ale i tak za ciepło jest w budzie co ujemnie wpływa na wszystko)... Procek nie pamiętam ;) Wiem że z 3 tygodnia i 1,5 default v-core... Na takim jak Ty (identycznym wyciskałem max 2250mhz)...

 

DOBRA ALE KONIEC OT, WRÓĆMY DO TEMATU PRZEWODNIEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego Durona, czym oni łączyli mostki :?: Srebrnym lakierem :?:

Ciekawe czy można uruchomić MP, ale jako Duron MP, a nie Athlon, jeśli cache jest częściowo walnięty.

 

Od początku wiedziałem, że nowy Duron musi być blokowanym Athlonem.

Wystarczy spojrzeć na cpu.

 

AMD zrezygnowało z produkcji Durona Appaloosa, ze względu na duży koszt utrzymania dwóch linii produkcyjnych. Skupili się tylko na Athlonach.

A teraz wyszła lekko walnięta seria Athlonów T-bred albo może już Thortonów. Szkoda było wyrzucać, więc sprzedają je jako nowe Durony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAA SCREWWWWW IT

 

 

Daj mi swojego maila na magya@poczta.fm to pgadamy. TEraz jestem w robocie ale jak wroce to dam mu na 1,85V 12 x 200 zobaczymy co bedzie

 

 

Nie chce niskiego fsb bo wydajnosc calego systemu spada... na 200 x 10,5 chodzi duuuzo duuuuzo lepiej niz na 166 x 12,5

 

ale 2.4 ghz to by bylo cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he AMD to potrafi robic przerobkowe procesory :D , szkoda ze intel nie wpadl na taki "pomysl" - oczyma wyobrazni widze jak zapaleni komputerowcy robia z nedznej celiny 2,4 (fsb100mhz) pelnowartosciowego pedraqka z ht i fsb 200mhz ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no stary

 

 

ja 1700+ JIUHB0308MPMW!!!!!!!!!!!

 

 

Ta seria powinna smigac na 2,5 ghz!!!!

 

 

jaki masz cooling i jaka serie proca ???

 

 

Tylko temperaturami moge sie pochwalic - w stresie 44 stopnie

Nie tak do końca - mój (świętej pamieci) chodził na 2433M-2466M przy 1.85V i max 2552 ale i tak wyzionął ducha przy 2400M@1.8V wiec to nie jest takie pewne 2.5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten duron ma zablokowana polowe pamieci L2 ??  

Na www.benchmark.pl jest test tego procka i pisze tam ze ma on 64kb pamieci L2 podczas gdy XP ma 256kb, ktos sie chyba pomylil

tu chodzi chyba o to, ze durony maja 128kB keszu L1 i 64kB keszu L2

a Athlony (prócz Bartonów ofkoz) 128kB + 256 kB czyli ogolnie dwa razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...