Skocz do zawartości
hrodgar

MSI GF 4 Ti 4200 a 3d Mark 2k1

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum nie trafiłem na ten problem dlatego pytam.

 

Otóż niedawno nabyłem tę grafe i na pierwszy ogień poszedl 3d mark 2k1. Wynik moim zdaniem spoko --> 9300 (chociaż moge się mylić :D). Zaznaczam że test odbył się pod Win Xp Prof. Pisze dlatego ponieważ test 3d mark przeprowadziłem także pod win 98 Se i wal --> ledwo ponad 6000. Co jest nie tak czy to możliwe że na tym samym konfigu wynik w różnych systemach spadł aż o 3000. :?

 

Config: A1900xp, Ecs K7vta 3 (kt333), 256 mb ddr (266), gf 4 Ti 4200 non o/c zwz. na zasiłke Codeshit'a, cdrw lg 24x10x40, hdd 40 gb

 

Stery --> 45.23

btw. czy zasiłka może powodować takie różnice lub/albo błędy w grach :?: :?:

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win98 jest jużtrochę stary i nie wszystko może dobrze obsłużyć. weź pod uwagę zmiany w ompach przez 5 lat (10 krotne przyspieszenie zegara procesorów + nowe instrukcje). to kupa czasu.

wynik masz spoko na XPerimentalu ale ja kchcesz go kręcić to zmień zasilacz bo pożegnasz się ze swoim nowym GF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Co do zasiłki to przymierzam sie do Chiefteca 420 W. Na Codegenie napięcia w biosie sa w granicy 5% odchylu. Wszystkie poza +12V gdzie mam aż 13.12V!!!!!!. Musze sprwadzić jeszcze miernikiem ale zasiłka idzie do wymiany na 100%

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win98 jest jużtrochę stary i nie wszystko może dobrze obsłużyć. weź pod uwagę zmiany w ompach przez 5 lat (10 krotne przyspieszenie zegara procesorów + nowe instrukcje). to kupa czasu.

wynik masz spoko na XPerimentalu ale ja kchcesz go kręcić to zmień zasilacz bo pożegnasz się ze swoim nowym GF4.

Rozumiem że może być różnica o 1-3% ale nie o 50% pomiędzy WIN98SE a WINXP. To jest raczej niemożliwe. Kilku moich kumpli przesiadało się na XP i u żadnego nie było takich różnic max co nam wyszło to 3% oczywiście na tak samo podkręconym sprzęcie, a kilku miało jeszcze KT266.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt266 to nie kt333, a może to wina sterowników ? pozostaje się cieszyć, że hrodgar ma xp a nie 98 na stałe bo by się chłopak załamał wynikami.

a tak wysoka wartość napięcia 12V jest IMO spowodowana przeciążeniem linii 5V bo wtedy 5V spada a 12V mocno leci w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zgodzę się, 98SE nie jest wcale dużo wolniejszy od XP, kilku punktowe różnice pomijam, a Ci którzy nie potrafią go dobrze skonfigurować będą mili gorsze wyniki od tych z 98.

2. To jest fakt, zasilacz najprawdopodobniej do wymiany. Ale nawet na zasilaczu 550W za 600-700zł wyniki będą takie same, jeżeli przechodzi 3DMark'a.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie teraz nad jeszcze jednym rozwiazaniem pod 98 power strip i riva tuner pokazywaly ze nie mam wlaczonego fast writa i sidebanda (pod xp sa) czy mozliwe jest aby to wlasnie one powodowaly taki spadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw instalowalem xp a potem 98 (oczywiscie nie na jednym dysku) no i wyniki mialem takie jakie mialem :( ale pod xp smiga. Teraz zauwazylem ze detki 44.03 jakos bardziej pasuja i wynik lepszy co prawda niewiele ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm taki wynik jak ty masz na gf4ti4200 to ja mam na gf3ti200 64mb wiec nadal uwazam ze masz cos nie tak nawet pod winxp a o win98se nie wspominajac. Na tej karcie co masz to powinienes miec 12k jak nic, po podkreceniu 13,5k. Pokombinuj z czym, jakos, ja wymiekam :) ide spac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik masz spoko na XPerimentalu ale ja kchcesz go kręcić to zmień zasilacz bo pożegnasz się ze swoim nowym GF4.

ja mam ti 4200 jak w podpisie i kreci sie calkiem dobze na codeszicie 300W . przetaktowana grafa nie pobiera o tyle wiecej produ co procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki podepne sie do tematu posiadam karte GF TI 4800SE i 3DMark pokazuje tylko 9 tys. (u innych jest po 12 tys.) - czy za takim spadkiem moze stac to ze:

- posiadam plyte Soltek 75KAV z chipsetem KT133A lub to ze

- magistrala w plycie ma 64 bity a na grafice 128 albo to wina

- ramu 512 MB SDRAM nie jakies szybsze DDR-ki

- sterowniki nvidia 45.23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hrodgar: Zmien stery na np. 42.01. odrazu Ci wynik podskoczy :-) Najnowsze stery sa kichowe jezeli chodzi o 3DMarka i GF4Ti. One sa optymalizowane raczej pod FXa.

 

 

P.s: Ja na takim konfiguj jak ty tylko ze z Athlonem 1700+ i Palitem Ti 4200 250/512 mialem ok 9600pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloperflake : masz 48000 ale SE czyli skulawioną wersję i to może dlatego. a napiszę ci jeszcze, że widziałem teścik i w teście Q3 Athlon 2000+ na KT133A miał ok 150 fps a na KT400 ponad 250 fps więc płyta (chipset) ma znaczący wpływ na wydajność. przecieżwszystkie dane idąprzez mobo i pewnie dlatego też masz niższy wynik niż inni.

 

malitek : do czasu. byli tacy kozacy jak ty co olewali sprawę zasilacza "bo chodzi dobrze" ale się przekonali .... (psss).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malitek : do czasu. byli tacy kozacy jak ty co olewali sprawę zasilacza "bo chodzi dobrze" ale się przekonali .... (psss).

nie zrozumiales mnie , ja sam pragne swojego codegena wymienic , chodzilo mi o to ze od samego podkrecenia grafy to on sie nie spali, przeciez taka grafa wydziela ok 30W, po podkrceniu moze 35W(to wszystko), a procki bez krecenia wydzielaja 50W, a po oc to ile ktos sie zdecyduje:70-80-100 i wiecej :twisted: . dlatego uwazam ze oc grafy ma marginalne znaczenie na trwalosc zasilacza. P.S.(zjaral kiedys mi sie zasilacz, tylko ze wtedy nie sprawdzalem napiec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...