Skocz do zawartości
walus

Athlon 1700+ KIUHB dobry do podkrecani?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co ukrywać, że najlepiej kręcącymi się prockami są te z pierwszych tygodni produkcji- 0306, 0307, 0309, 0313. Kupienie takiego w sklepie jest raczej niemożliwe- pozostaje allegro- i tu uwaga- to że proc jest z któregoś z wymienionych tygodni wcale nie oznacza że będzie extra kręcenie- zależy to od wielu czynników.

Ten KIUHB to proc na napięciu 1.6V- z mojego doświadczenia wynika że lepiej kręcą się te na 1.5V (DLT3C).

Obecnie mam 0306 lightowo 2400MHz na 1.7V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n: dobrze ze sie wypowiedziales, bo mialem wlasnie pytac ktore serie sa dobre; mam JIUHB0302 i on najcudowniejszy nie jest (2200 na 1,9V mogloby byc lepiej), grzeje sie tez do tego; ale mam drugi zestaw "flakow" pod AXP wiec moglbym sobie sprawic jakiegos innego, myslalem nad KIUHBem i teraz widze ze trzeba bedzie polowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać, że najlepiej kręcącymi się prockami są te z pierwszych tygodni produkcji- 0306, 0307, 0309, 0313. Kupienie takiego w sklepie jest raczej niemożliwe- pozostaje allegro- i tu uwaga- to że proc jest z któregoś z wymienionych tygodni wcale nie oznacza że będzie extra kręcenie- zależy to od wielu czynników.

Ten KIUHB to proc na napięciu 1.6V- z mojego doświadczenia wynika że lepiej kręcą się te na 1.5V (DLT3C).

Obecnie mam 0306 lightowo 2400MHz na 1.7V  :D

hm.. 0306,0307,0309 itd a co z 0308? mam takiego i sporo pytan odnosnie jego oc....

Kieruje je do ciebie jako experta i moze wiesz czego sie moge spodziewac (oczywiscie nie twierdze ze podasz mi wszystkie parametry dokladnie :D chodzi mi o twoje bogadte doswiadczenie z DLT-kami i wysokim v-core)

przy 12,5x200 1,85v przechodzi 3d marka , super PI a wymieka od razu na prime95 (frezz od razu)> Max na jakim postowal ( a raczej protestowal :twisted: ) to 12,5x220

czy jest sens rozwalac dlugo robionego drut moda na mobo meczyc sie z nowym i pusczac go na 1,94-1,97v dla prime stable 12,5x200 , czy tez podniesienie v-core juz nic mi nie da i naklne sie przy drutowaniu na nic?

 

Calosc dziala na wc opartym na nukleonie+mj1000 i kadettowce zasilane jest chiefem 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drut mod'a robi sie poprzez wlozenie drucika w dziury w sockecie a nie drutowanie pinow - ten sam efekt a robota trwa 2 minuty. - podnoszenie Vcore zawsze cos tam da ale wedlug mnie sie nie oplaca - da ci to z 50-80MHz i po co to? - ryzkujesz tylko zycie dobrze krecacego sie procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YoSHi --> zle mnei zrozumiales, osobiscie nie bardzo chce bawic sie w drutowanie proca, wole polaczyc piny na mobo i miec mozliwosc regulacji w bisoie w zakresie 1,85-1,95-1,97

 

Poza tym nie chdzi o "50-80MHz" tylko o ponad 200 :) no i pozatym jestem troche dziwny jesli chodzi o oc ... chociaz sa tu wieksi "postrzelency" modujacy karty typu r9800 i gfx5900 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...