Skocz do zawartości
_Vip_

FSB250 czyli tyle ile fabryka dala :]

Rekomendowane odpowiedzi

hey, Abit i 250 FSB non problem tylko czasami prime leci przez 1H i wyłączam a potem 10 minut i ZONK, ale myśle że to kwestia zależości proca i tempów (55-60 na AC) narazie lece na 9.5x245 bo kombinuje z ustawieniami biosu, napewno FSB i AGP spread włączam 0.5%, bo pomaga 8O, VDD 1.5 V 8O 8) :twisted: >>>> poczekam na pompe do WC i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno FSB i AGP spread włączam 0.5%, bo pomaga  8O, VDD 1.5 V 8O  8)  :twisted: >>>> poczekam na pompe do WC i zobaczymy

Też zauważyłem, że włączenie Spread Spectrum poprawia stabilność, mimo, że teoretycznie powinno być odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zmniejsza wydajnosc, u mnie to jest spadek z 19500 ptk w 3dmarku do 14000

U mnie spadek wydajności jest niezauważalny (jeśli jest). W każdym razie opłaca się włączyć Spread i podjechać wyżej z magistralą. Zauważyłem za to, że nie wszystkie FSB są stabilne (wg CPU-Z) i widać to w spadku wydajności mimo wyższego taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spadek wydajności jest niezauważalny (jeśli jest). W każdym razie opłaca się włączyć Spread i podjechać wyżej z magistralą. Zauważyłem za to, że nie wszystkie FSB są stabilne (wg CPU-Z) i widać to w spadku wydajności mimo wyższego taktowania.

CPU-Z tak ma że faluje fsb ... było już o tym ;) Ten progs jest pod tym względem wkurzający ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na moim Epox 8RDA rev 1.1 udało się stabilne 250Mhz ale asynchronicznie z pamięciami  :twisted:  8)

eeee jasne :lol:

hmm jakieś anonse ? .... orientujesz się pewnie że to rev 1.1 i NF2 U400 ... do tego mam pamięci Adata które nie chcą ruszyć powyżej 410Mhz :/ ale asynchronicznie z B2500 AQZFA chodzą asynchronicznie tylko jest jeden fix :D musi być na radiatorze chipsetu wiatrak 60mm :/ hmm możesz mi na słowo nie wierzyć ..i tak mnie to rybka obchodzi.. nie mam po co traktować to jako honorową sprawę ... pozdrawiam

 

Niezłą budę masz apropo ... robiona samemu czy kupna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz nam screen'a z wcpuid z prime po kilku petlach a uwierzymy ;

 

a ja mam 350mhz fsb na mom epoxie ale wam nie pokaze wierzcie mi na slowo ;]

Bardzo udany sarkazm ... po pierwsze napisałem że jest asynchronicznie :evil: drugie to to że szyna fsb 249Mhz jest dostępna ale nie przechodzi benchmarków :/ to na tyle ... panowie fachowcy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh,dochodze do wniosku ze czytanie takich topicow doprowadzi mnie do bankructwa z powodu zjaranych podzespołów ale ... to było silniejsze ode mnie :

Dołączona grafika

 

jak i rowniez to :

 

Dołączona grafika

 

oczywiscie oba obrazki moga smialo startowac w konkursie pt. "Byłem stabilny przez 8 sekund" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam do was pytanko na jakich vcorach lecicie przy fsb > 233 ?? bo ostatnio podmeczylem moje twinmosy i jade 240x8 przy 2-2-2-11 vmem 2,9 z tym ze kazdy mnoznik powyzej 8 to u mnie zwis...nawet nie postuje...(testowalem narazie vcore do 1.8) , sam proc latal 2500 (200x12.5) przy 1.75 wiec cos tu jest nie tak;/ a btw bios 19-troche sie do oc nie nadaje , zara zmieniam na 10d :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Elixiry 2x256MB DDR333@CL2,5 wyciągają DDR454 @ CL2,5 @ 2,8V. Myślę że to niezły wynik, jak na zwykłe OEM'y, prawda?? Sprawdzałem je na Solteku SL-KT600. Oczywiście w Prime95 były stabilne. Potestuje jeszcze TwinMosy i jak wyjdzie coś sensownego to dam znać.

Co ciekawe, KingMaxy DDR400@CL2,5 nie chciały wogóle zapostować przy 454.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie chyba dolacze do grona FSB250 :D Zmiana mobo z Abita na EpoXa 8RDA3+ rev 2.1 i sukces hihihih. Narazie ciagle testy, postaram sie na dniach poskladac wszystko z blokami i jazda. Plytka z OCZ pieknie smiga czego nie moge powiedziec o hyperX'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie chyba dolacze do grona FSB250 :D Zmiana mobo z Abita na EpoXa 8RDA3+ rev 2.1 i sukces hihihih. Narazie ciagle testy, postaram sie na dniach poskladac wszystko z blokami i jazda. Plytka z OCZ pieknie smiga czego nie moge powiedziec o hyperX'ach.

8RDA3+ rev 2.1 ?? No, no no calkiem ladnie. Gratz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...