Skocz do zawartości
_Vip_

FSB250 czyli tyle ile fabryka dala :]

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem tak napalony benchowaniem testowaniem ze nie zrobilem zadnych screenów wiec musicie mi uwiezyc na slowo.. ;/

a dlaczego musimy? pierwsza rzecz gdy cos mi sie uda to robie screen by bylo to wiarygodne .. :)

nic nie musimy .. nie mowie ze klamiesz

ale mimo to nie przemawia do mnie cos w stylu .. pochocdzilo i sie spaliło .. znaczy bylo nic nie warte bo doprowadzilo do padu mobo

warte jest cos co dziala i mozesz tego uzywac 24/7

Bylo warte i bylo stabilne.. Wylaczylem na chwile kompa i sie poprostu juz nie włączył.. Czego totalnie nie rozumiem.. Poprostu juz nie wystartowal.. Gdyby poległ w walce to bylo by OK a tak to mam lipe.. Nawet nie wiem co zrobilem nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale glupia sprawa, mobo hodzi mi rock stable na 245fsb ale...

 

Robilismy testy na mojej mobo, na zjezdzie oc-serwis.pl i szla 245 spoko ale 250 juz nie. Nikt nie wzial softu zeby zmienic z pod systemu magistrale. Dowod nie wiem czy mam, ktos tam nagrywal wyniki w 3dmarku temperatury itp ale nie wiem czy nagrali wcpuida. Nie mielismy na tym zadupiu dostepu do internetu co bylo najgorsze ze wszystkiego. Na 245 przechodzil 3dmarka 01i 03 no problem. Dowodow na razie nie mam, ale poszukam. Niestety do klubu 250 zaliczyc sie nie moge bo mobo w ogole nie bylo stabilne na tym ustawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche temat ozywie ;)

 

Wczoraj siakoś mi coś do głowy uderzyło żeby sobie lekko Vdimm podkręcić, jak mi się lekko pokręciło to sie zrobiło 3,3@4,01V a Vdimm 3,98 ale ze jak juz to było a komp jeszcze działał to postanowiłem sprawdzić czy takie Vdimm coś mi da. Efekty widać poniżej ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche OT .. ale nie do konca :)

Tonic widze ze masz bardzo podobny proc do mnie

10.5x240 na 1.95 @bios :))

co to jest ? T-bred? Barton?

 

tyle ze w dualu to juz tyle nie leca .. bo te nowe hynixy to do bani są

 

aco do tematu .. to Hipo przegina :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, czemu sprzedajesz płytę? Jesli przechodzisz na DFI, to Dołączona grafika ;)

Hehehe prawde mówiąc to sie rozmyśliłem ze sprzedażą, potrzebuje gotówki bo szykuje sie zmiana fonu ( koniec umowy ) ale ze zaczałem pracować to jakiś lekki dopływ kaski będzie ;)

 

I zostaje z moim Abitkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo :arrow: Niezle - Intelowskie FSB na Athlonie :twisted: Ale nie lepiej przy takim FSB dac 11-2-2-2 :?: Czy 6-2-2-2 jest u ciebie wydajniejsze :?: Sprawdzales wyniki :?:

Tak, 6-2-2 jest wydajniejsze, nie wiem od czego to zależy ale przy różnym FSB różne kombinacje timingów różne sie sprawdzały, a przy 270 akurat najlepiej szło mi z 6-2-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo, mam pytanie:

ja zrobilem ostatnio 257MHz 2-2-2. i u mnie wsandra mowi: 3988/3675. U Ciebie 4016/3540. Jak sobie niechcacy wszedlem do windy na 258 to mialem 4002/ cos tam.

Dlaczemu u Ciebie tak cienko? masz CPU Interface disabled czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytkę 8RDA3+ i pytanko z nią związane - nie mogę wycisnąć z mojego mobila (AQYHA2500FK.. - nie pamiętam reszty w każdym razie 1,65v domyślnie) nic ponad 2530Mhz (11x220). Poniżej 2500 chodzi na każdym konfigu na 1,875v (10x245 włącznie). Ram zawsze synchro (config w opisie) i z napięciem defaultowym - podwyższenie napięcia na pamięciach nic nie daje - poza ciepłem :). Próbowałem już przeróżnych ustawień napięć, timingów, zawsze w Dual 2x256. Vdd mam zawsze 1,8. Podnosiłem Vdd do 2,0, Vcore 2,05, Vdimm 2,9, timingi najgorsze i ponad 2530 nie wyjdę. FSB spoko - jak pisałem 10x245 - ale procka przetaktować nie mogę.

Temperatura w normie (2475 jak w podpisie chodzi 50 st. takie zwykłe użytkowanie - internet, TV, filmy - do 56 w stresie Prime95 przy zamkniętej budzie. Do podkręcania otwieram dodatkowo budę to jeszcze spada jakieś 3-4 st.).

Płytkę mam rev. 3.2 z tym niby gorszym napięciem z ALC655 na pokładzie i właśnie interesuje mnie czy to zasialnie może mieć wpływ na o/c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...