Skocz do zawartości
_Vip_

FSB250 czyli tyle ile fabryka dala :]

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro ostatnio dolaczylem do klubu Fsb>250 zapytam:

Ilu z was jedzie ciagle na napieciach 3.3v oraz takich taktach nonstop? ja poki co w normalnym uzytkowaniu nie wychodze jakos ponad 235Mhz i 3.0v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu dolaczyles? bo jakos nie widze?

Wydaje mi sie ze na 2 :twisted: ale moze to sie zmienic szybko :arrow: roznica 1mb/s :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz jade na fsb 250 (10x250) 1.8V (2500mhz) lub moge dac fsb260 (9x260) 1.75V (2340mhz) i niewiem co będzie lepsze (hynixy w dualu 11-4-4-4-2.5)

Wybieram bramke nr 1

tez mi sie tak wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że Abit ma buga z 3D Markiem 2001SE

???

 

Problem polega na tym ze powyzej 250MHz na FSB nie da sie przejść 3D Marka 2001SE, po prostu aplikacja wyskakuje do pulpitu i tyle, natomiast super pi, pc mark, 3d mark 03 działaja normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam zbugowane infinity :) powyzej 233 FSB nie przechodzi 3dmarka 2k1.... na pewno nie chodzi o pamieci bo 225@2,8 240@3,0 robia i w memtescie i goldmemory... moze moj mobilek nie lubi wysokiego FSB? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina procka, w każdym razie jakoś oprócz pogłosek ze procek może nie trawić wysokiego FSB nie widziałem namacalnego dowodu który by potwierdził tą teorie.

 

Przy tak małym FSB to raczej powodem może być za małe napięcie na procku, tymbardziej jeśli Ci 3D Mark wyskakuje do pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że Abit ma buga z 3D Markiem 2001SE

???

 

Problem polega na tym ze powyzej 250MHz na FSB nie da sie przejść 3D Marka 2001SE, po prostu aplikacja wyskakuje do pulpitu i tyle, natomiast super pi, pc mark, 3d mark 03 działaja normalnie

Dobre wyjaśnienie dla problemów z OC ;)

Pamietam, ze mi płytka przechodziła 3d smarka 2k1 na FSB 253, teraz już nie. Niestety nie mam na to dowodów, płyty tez niedługo mieć niebędę :)

Dla mnie to nie żaden "bug" a tylko zwalona płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jesteś pierwszym szczęscliwcem jaki sie ujawnił co zaliczył 3d 2001 na fsb >250

Mi sie to udało na biosie Taipan Beta 3, może i Tobie się uda. (sam nie jestem w stanie udowodnić niczego, gdyż aktualnie na moim Abicie osiągnać na żadnym biosie FSB 250 choćby w miare stabilnego)

 

Zresztą, co to miałby być za "bug"? Przecież skoro nie działa 3dmark, to i inne programy mogą nie działać poprawne, chyba 3dm2k1 nie jest aż tak wyjątkowy, więc nie jest w pełni stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wczoraj procka na nowszego 3.2 i nie mogę teraz 275 przekroczyć stabilnie :/ Możliwości kończą sie na tym http://www.neotec.pl/_img/misc/zenfist_fsb275.png

 

Nie pomaga ani wyższe napięcie (płyta odcina zasilanie), ani nic. Jaki jest obecnie rekordzik 3.2 na powietrzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja też mam aktualnie FSb 250 ale przy P4 to i FSB 290 to nie problem.

529422[/snapback]

Mam pytanie, bo posiadam taki sam procek 2.4GHz Pentium,a jak ustawiam FSb na około 240 to sie wiesza, pamieci mi działaja jescze stabilnie przy 436MHz, ale jak zmienie mnoznki na pamiec to przy fsb 250MHz powuinny dawac rade , bo wteyd jest około 415 na nich. Niewiem gdzie tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo posiadam taki sam procek 2.4GHz Pentium,a jak ustawiam FSb na około 240 to sie wiesza, pamieci mi działaja jescze stabilnie przy 436MHz, ale jak zmienie mnoznki na pamiec to przy fsb  250MHz powuinny dawac rade , bo wteyd jest około 415 na nich. Niewiem gdzie tkwi problem.

1204627[/snapback]

Czlowieku to nie ten temat.

 

A tak wogole co do tematu to mnie juz cos bierze :/.

 

Dzis pozmianialem 3 biosy...

 

D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04

 

D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04

 

d27_619R2

 

NO i nic a nic FSB nadal 242 max :]

Kurcze gdzie ta pasta i wkoncu rozbiore proca i tego L12 moda zrobie :]

 

Ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze o Vdd chodziło ;)  tylko ze haczyk w tym ze przy wysokim FSB a niskim Vdd moze sie np 3D Mark wykrzaczać do pulpitu.

1205520[/snapback]

Ok zmniejsze bo mam 1,7v... Obadam czy bedzie jakas roznica :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden kit zawsze tylko 242 max... ale nie bojta sie... Czekam na ta paste :) a potem troszke pomoduje i mysle ze bankowo zdobede 250... mysle nawet o 260 :]... bo objawy mam identyczne na obu FSB :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czy moja płyta główna jest dobra do podkręcania??? Bo sam nie wiem

1211842[/snapback]

To nie tan dzial...:].

 

 

 

 

A co do tematu to chlopaki... zrobilem L12 moda... i [gluteus maximus] tyle samo co bylo 242mhz i nic wiecej potem sie wywiesza... :mur:

 

- chociaz teraz maxymalnie mam 31 stopni przy 1,7v (probowalem tez podkrecac na 1,4 / 1,5 / 1,6) - jeden kit... :blink:

- SB mam niechlodzone jeszcze... no a taka mam dolegliwosc (ze przy ladowaniu Windy mi sie zwiesza wszystko powyzej... 242mhz FSB... na tym pasku... i on tak leci i leci... (tak normalnie to po jednym sie juz laduje).. no to mysle czy moze cos z nim jest :).

- Do tego pamieci ustawiam jak chce i ta sama dolegliwosc... wiec pamieci napewno sa gut:) (A-data vitesta 566)

-Hmmm mosfetow nie mam chlodzonych jeszcze... ale napiecie jakiego uzywam to... 1,95 (real 1,91~1,92)... jak sie wkuzam to dalje 2v (real 1,96~1,98) Ale i to nic nie daje :/.

Hmmmm czyzby moj proc... bo juz sam nie wiem... Wladowalem na niego AS5 i wyszlifowanego na lustro pentagrama QC80 CU i jeszcze jeden wentylator 8x8 zamontowalem... temperaturka spadla o okolo10 Stopni (full load 53st - bylo 62,5st...) Wiec tu tez go sporo schlodzilem.. no i dalej NIC :blink:

 

Panowie Helpa :P...

Dawajcie swoje pomysl a ja je wykonam :P.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też przedstawie wam moje małe osiągnięcie:

FSB 255

Z tym że niestabilnie, bo hynix'y już sypią, ale po zmianie pamięci coś z tego będzie. Najbardziej rajcuje mnie to, że na płycie nie mam zrobionych *żadnych* fizycznych modów :twisted2:

Stay tuned...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...