Skocz do zawartości
_Vip_

FSB250 czyli tyle ile fabryka dala :]

Rekomendowane odpowiedzi

Moje gratulacje. Muj biedny AMD kręci sie tylko na 174 ale to już maź jak ta te technologie

1324201[/snapback]

Ten twoj palomino to wcale nie taki zly, nie wiem tylko czemu kisisz go na tak malym fsb, odblokuj mnoznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z jakiego mobo na socket 478 mozna wyciagnac powyzej 250 fsb??  :blink:  Prosze o odpowiedz :) Czy da sie to zrobic na Abicie IC7 intel 875PE ??? Mam procka Pentium4 13x200

1330051[/snapback]

Mysle , ze pomyliles dzialy ;) Ten topic dotyczy tylko i wylacznie platformy AMD 32bity . A co do twojego pytanie , to masz dzial intel i wielki temat poswiecony tej plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Witam

 

Moje Hynixy z podpisu (HYMD232 646D8J-D43) poszły na 240MHz przy timingach "optimal" tzn. 3-3-3-8 i napięciu 2.6V (w everescie 2.67V). Co w rezultacie dało 10*240MHz na procku w podpisie. Jednak chcialbym wjechać na tych ramach na 250 co uczynić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wam wszystkim... jak ze zawsze chcialem osiagnac FSB 250... to w sumie nadaje sie do tego tematu.

 

Zestaw Moj to Abit NF7 + AAthlon xp 2000+ Mobile+A-Data Vistest Pc566

 

NO i tak zaczynam opowiadac :). Plyta bez modow z biosem merlina (l12 mod build in) wyciagala FSB 241 Mhz.

 

Nastepne co zrobilem to l12 moda i uzyskalem 242mhz... i zaczely sie problemy bo od wartosci 243mhz az do wartosci 265mhz... byly te same objawy. Mianowicie komp wstaje... laduje sie do tego paska w Windzie XP i ten pasek leci leci leci... i tak w nieskonczonosc.

Wiec zaczalem radiatorowac cala plye Obradiatorowalem Sb (myslalemz e cos z kontrolerem dysku) ...Mosfety, ale dajel nic. Zmienialem Biosy Merlina i Tratsa... i wszedzie TO SAMO. APIC On/off wszedzie to samo. NO wiec zaczalem sie zastanawiac nad Vdd modem...(bo pamieci i tak spoko ida wiec nie potrzebuej z napieciem na pamieciach nic robic (wiadomo TCCD)). NO i zabralem sie... wszystko super bylo az do czasu az marek z syndromem drzacych rak nie zwarl jednego mosfeta od napiecia na mostku polnocnym (kolo Agp). NO i plyta sie zjarala. Wyslalem Plyte na Gwarancji i po 3 tygodniach dostalem naprawiona(nie nowa)... Wiec troche podlamany... zaczalem robic od nowa :).

 

NO i tak. VDD Moda wladowalem. I teraz na ustawieniach w Biosie mam:

1,4v to jest 1,75v

1,5v to jest 1,9v

1,6v to jest 2,06v

1,7v NIE wiem :P.. Boje sie :P

 

NO i tak Vdd Tyle pomogl ze Osiagam FSB 243 Stabilnie... ale zmienila sie reszta jak daje wiecej to o dziwo wszystko startuje... winda itp. Wiec Np na tytuowym 250FSB moge teraz spokojnie do windy wejsc (w sumie do 255) ale np. na 265 teraz system wcale nie wstaje (wczesniej wstawal)...

 

Narazie na robilem testy na D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04

 

Dzis wgram Tratsa... Moze jakis cud sie stanie i bedzie Git :).

Ps. Napiecie 2,06v na mostku polnocnym z Zlotym zalmanem z nawiewem dobrym z wiatraka 80x80 jest do PRZEZYCIA dla plyty???.

Narazie jade na 1,75v Bo i tak wiecej mi nic nie daje... Ale pytam sie jakby jakis cud sie zdazyl :].

 

Ps Kupie Athlona Xp Mobile 2500+ Barton :]. Jakby ktos sprzedawal :). (moj Xp 2000+ Mobile Idzie tylko do 2380 na napieciu (1,94 Real)... a chcialbym z mnoznikiem 10 badz 10,5 puscic duza szyne :).

 

No a Fe :). Skonczylem Moja nieszbyt ciekawa wypowiedz ale musialem sie wygadac wkoncu. Bo tyle walcze Tyle... i [gluteus maximus] :P.

 

Jak juz nabije 250 stabilnie (mam cicha nadziej nadal) to zapodam testy :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudna, nie nudna - zawsze warto opisać swoje doświadczenia. ;) Powodzenia!

 

Ja przy 2x512MB w dualu o FSB250 mogę sobie pomarzyć, niezależnie od płyty - jak do tej pory mam stabilne w pełni (Prime95 Blend i Large FFTs, Memtest86+, kilka marków-smarków oraz gierek plus codzienne użytkowanie) FSB230, co mnie zadowala. Ciekawość mnie zżera, co byłoby z 1 kością 256MB, albo nawet jedną moją 512MB, ale na razie dość cennego czasu straciłem na testy mnożników na róznych FSB, marki-smarki i V-GPU moda ołówkowego. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko że mam po raz kolejny: 10x250 przy 2-2-2-5 Vcore 2V i Vdimm 3.5V na 3in1 Vdd 1.6, pracuje dalej. aha, spi ~15m47s.

1335358[/snapback]

Ladnie ladnie... ja i tak nie mam na co narzekac 243 to i tak niezle :). dzis w nocy tratsa instaluje i obadam... co bedzie sie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejjjjj Ludzie WKONCU SIE ZABRALEM ZA ROBOTE :) Wrrrrr jeszcez mi ciarki przechodza :).

 

Za 3 Godziny wstaje na zajecia... ale co mi Pokazac Trzeba :).

263Mhz FSB - SuperPi 16MB

 

263Mhz FSB - 3D Mark 2001Se

 

263Mhz FSB - Si Soft Sandra Memory Benchmark

 

 

NO I TU JESZCZE LINK DO ORB'a !!!

ORB

 

No dobra na koniec Maly Komentarz !!!

 

Na Biosie D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04 na ktorym dotychczas jechalem od 244FSB Byly Blue screeny... i nic sie nie dalo zrobic.

 

Tratsa jeszcze nie wgrywalem bo doznalem szoku po wgraniu D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04 Napisze tak WOW... ja chcialem 250FSB a nakrecilo sie az tyle.

 

Maxymalnie mialem 268Mhz w windzie !!! (niestabilne ofc)

 

No to Tyle jutro dodatkowe informacje.

 

Ps Posiadacze DFI BOJCIE SIE heh.

 

UCIEKAM SPAC !!!

 

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19

A bios CPC ON czy OFF ??

1342058[/snapback]

No wlasnie POWIEDZ MI... Podalem Dokladna nazwe biosu jaki mam.

 

PO WYNIKACH PAMIECI i z tego co wiem to CPC ON !!!

 

Zreszta porownaj w rankingu stabilnego FSB. Wynik wyczesany.

 

Ps. Plyta ma L12 moda i VDD moda 1,96v nic wiecej.

 

PS POSZUKALEM O NIM I... lookaj w polowie forum Biosy Merlina

 

Czyli cpc on.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak masz CPC ON.

 

 

Dobry wynik z tym FSB.

 

Pogratulować :) Byle tak dalej.

 

Mnie blokuje Vdd. Ale narazie o modzie nie mam mowy.

 

No jeszcze weź na testy ten bios: Manta Rays XT CPC ON. U mnie się sprawdza. Może u Ciebie też będzie śmigał :)

Edytowane przez łuk-a-sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak masz CPC ON.

Dobry wynik z tym FSB.

 

Pogratulować  :)  Byle tak dalej.

 

Mnie blokuje Vdd. Ale narazie o modzie nie mam mowy.

 

No jeszcze weź na testy ten bios: Manta Rays XT CPC ON. U mnie się sprawdza. Może u Ciebie też będzie śmigał :)

1342070[/snapback]

Dzieki dzieki... wiesz co narazie ide spac.

 

PS VITESTY Pc 566 Mnie zawiodly MUSIALEM JE PUSIC na Cl 3-3-3-11

 

ZWLASZCZA CL3 mnie dobija !!!

 

A Biosami Pobawie sie Jutro :). TERAZ SPAC i Na UCZELNIE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo żesz fmorde :blink:

kongrats, w sumie słabe timingi ale zawsze to 263, chyba moje reanimowane twiny wrcą do łask, jeszcze tu zapostuje z nimi :D

Na BH5 utknołem na 250 :/

 

tak btw, jak oddali ci płyte, to napewno z nowym NB i SB, stąd ta poprawa w FSB ;)

 

edit.

Zażuć na mem więcej napięcia, powinny wtedy zlecieć timingi nieco ;)

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo żesz fmorde :blink:

kongrats, w sumie słabe timingi ale zawsze to 263, chyba moje reanimowane twiny wrcą do łask, jeszcze tu zapostuje z nimi :D

Na BH5 utknołem na 250 :/

 

tak btw, jak oddali ci płyte, to napewno z nowym NB i SB, stąd ta poprawa w FSB ;)

 

edit.

Zażuć na mem więcej napięcia, powinny wtedy zlecieć timingi nieco ;)

 

1342169[/snapback]

Hej Wiecie co Dalem 2,95v na pamieci i dalej CL3 NO ja nie wiem co jest :).. U kolegi na Athlonie 64 spokojnie Cl 2,5 smigaly na 280 :). Hmm Moze nie lubia sie... NBIT + A-Data... Hmmmm pobawie sie... biosami i zobacze.

 

Ps Zaspalem na uczelnie :P.

 

A co do Plyty to po naprawie... hmmm wymienili mi tylko mosfeta od NB Jednago na jakiegos innego... reszta plyty wyglada tak samo (Wymienili tego co mi sie zdawalo ze spalilem :P).

 

 

 

Moje boje :)

 

1342279[/snapback]

CZAD :). Ja to Mysle ze dam screena 270Mhz ale czy stanbilnie... hmmm musze sie zastanowic czy warto dawac wieksze vdd. Narazie tyle.

 

O jeszcze troche sie pobawilem...

 

Tutaj jest ORB 3dmarka 2003 !!! Niestety "tylko" 261MHZ FSB bo urwalem kabel z wiatraka bocznego i na 263Mhz wiesza mi sie na Sound test (wiec sam koniec :P)... No ale narazie nie mam musze polutowac kabel :).

 

No i tutaj Screen. PAMIECI SA dalej do D*** CL 2,5 rusza ale wywiesza sie przy ladowaniu windy na napieciu 2,96v :/.

 

Ps nie wspomnialem ze mam ramy Single Channel :).

 

No i jeszcze Screen z 3DMarka !!!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to lipa, singiel, timingi a do tego jeszcze vitesty :D Mówiąc wyższe napięcie miałem na myśli 3.3V ;)

 

Tomwer

coś ty za BH6 dorwał :> mobo pewnie ta infinity z siga?

 

edit:

sector19, na 90% jestem pewny że dostaeśnowe NB i SB, wiem to po sobie, btw od feta nie dostaje się wyższego fsb ;)

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to lipa, singiel, timingi a do tego jeszcze vitesty :D Mówiąc wyższe napięcie miałem na myśli 3.3V ;)

 

Tomwer

coś ty za BH6 dorwał :> mobo pewnie ta infinity z siga?

 

edit:

sector19, na 90% jestem pewny że dostaeśnowe NB i SB, wiem to po sobie, btw od feta nie dostaje się wyższego fsb ;)

1343211[/snapback]

Wiem ze mowiac wyzsze napiecie miales na mysli.... ponad standardowe 2,95v.... ale... czy na TCCD sie kali??? jak cos to zrobie jeszczez 3,3v moda na pamieci i sie pobawie... bo narazie to zalamka.

 

A Co do NB to Moze moze :).

 

Ale Nic tylko sie cieszyc :).

 

ja tu dalej bede nakrecal :). Odezwe sie... jutro :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Owies

 

Zadnej selekcji nie bylo, poprostu mialem wiele szczescia ze trafilem na taka sztuke :)

 

Musze sie wybrac do kogos kto ma NF4 i potestowac ta kostke :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z jakiego mobo na socket 478 mozna wyciagnac powyzej 250 fsb??  :blink:  Prosze o odpowiedz :) Czy da sie to zrobic na Abicie IC7 intel 875PE ??? Mam procka Pentium4 13x200

1330051[/snapback]

Na mojej Msi i875p PCB 1.0 bios 2.2 procek leci na fsb 257 co daje 3.32Ghz i to jest w pelni stabilne fsb startuje na wiecej ale najwyzej do windy screena zdazylem zrobic i to plyta wiecej nie wyrabia bo pamieci mam 5:4

post-107569-1111541532_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej Msi i875p PCB 1.0 bios 2.2 procek leci na fsb 257 co daje 3.32Ghz i to jest w pelni stabilne fsb startuje na wiecej ale najwyzej do windy screena zdazylem zrobic i to plyta wiecej nie wyrabia bo pamieci mam 5:4

1343945[/snapback]

Heh Milo ze piszesz ale to Temat o ATHLONIE XP :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Chlopaki i Dziewczeta :)... Zeby nie bylo ze spimy :).

 

Dzis pobilem sobie pare rekordow (swoich).

 

NO i oczywiscie nowe Max stabilne FSB mam :).

 

No to tak zaczynamy.

 

Jako ze to temat o FSB to odrazu pisze moj nowy rekord 265,6Mhz :) !!!!!!

Oczywiscie vitesty Single 3-3-3-11 T1

 

Oto Linki 3DMark 2001 Se Hmmm mysle ze nawet niezle patrzac na to ze... mam pasywnego zalmana HP80C i moj proc Kreci sie tylko do 2420Mhz MAx maxow (2,06v w biosie):) a tu "tylko na 2v w biosie

 

Super Pi 16Mb - hmmm jak na singla i tyle mhz ile mam to Jammmmy :)

 

Si Soft Sandra Memory Benchmark No tutaj Timingi vitest daja o sobie znac ale i tak jest Nawet nawet jak na singla :).

 

No i to tyle Stay Tuned !!!

Ps bardzo chetnie przyjme 256Mb Vitest zeby sprzwdzic jak to razem by smigalo w dualu :).

 

No i serio narazie to tyle ja sie tu bawie jeszcze troszke :)... Jeszcze Cinebencha wrzuce zaraz :). (ale zauwazylem ze KOMPLETNIE on nie reaguje na ustawienia fsb itp. single dual... zadna roznica :) (moze minimalniutka :)..... no ale zeby nie bylo tez zrobie testy :)

 

 

 

Aaaaaaaaaaa oczywiscie jestem zapominalski Tutaj macie ORB'a do 3dmarka :).

 

ORB !!!

 

 

 

 

OK Next Edit.

 

Teraz dorzucam Marka 2003 :).

 

ORB 3DMark 2003

 

Mniam ale wszystko ladnie smiga :). Jeszcze Cinebench i konic na dzis :).

 

No dobra wlasnie skonczylem moja dzisiejsza "robote"... Cinebench... w sumie 0,5 sekundy do przodu (czyli prawie nic)...(to pewnie te pare mhz wiecej na czestotliwosci proca a nie szyna)

 

Cinebench

 

IDE JESC :).

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...