Skocz do zawartości
_Vip_

FSB250 czyli tyle ile fabryka dala :]

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, czuje sie dziwnie teraz... :|

;) ale git, wieksza mobilizacja dla mnie :D

Co do max stabilnego to chyba jesteście w błędzie, był ktoś 270 w dualu przy 2.5-?-?-? ;)

1355499[/snapback]

Hm chetnie bym ogladnal te 270... u mnie max co wyciagne to na oko 268mhz (wiecej chyab nie)... (ale moze sie myle)... a o moich pamieciech juz nie gadajmy :P... NIe eprzedam ich bo... na A64 sie nadadza :).

 

A do testow nie zmienie specialnie ich :). Najwyzej bym pozyczyl :). Zreszta... Spoko luz cos ostatnio mam "Te dni" :P - i idzie ok !!!

 

Ps. Vdd 1,90

 

Ps2. Narazie Kombinuje druga viteste 256 mb zeby sprawdzic jak tam dual... (tego jeszcze nie badalem). zawsze mialem 1 kosc :).

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, radiatored co się tylko dało, zrobiłem mody już bardziej profesjonalnie z możliwością off ;) i wyczyściłem troche mobo, zajeło mi to 3h :| ale mam nadzieje że warto było.

Największe rozczarowanie było jednak wczoraj gdy okazało się ze po świątecznej przerwie nie mode nawet stabilie posiedzieś w windzie na 10x250, nawet zwiększenie napięć nie pomagało... masakra! poźniej 10x230 i też jakiś zwiech :/ zamiast wspinać się do góry spadam .... mam nadzieje że to minie, w najbliższym czasie spróbuje troszke potestować, może dam pelta na nb :D

narazie tyle z placu boju ;)

stay tuned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w niedziele jak nie bede mial olbrzymiego kaca zapodam nowe wyniki :).. bo wsteopne testy przebiegly okej :)... ale nie mam czasu na zrobienie wszystkich orbow iinnych :). Wiec wstepnie Niedziela :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos sie przegżewało ;) Spokojnie moge sie wbć do windy 10x265, 270 już nie, ale trzyma mnie cpu, jego chłodzenie i ram :| więc całe szczęście nie mobo, wsio of coz przy 2-2-2-5/6/11. Wsandrze coś kolo ~4k/3.75k ale memki krzaczą, bo cpu zawsze można dać mniej... teraz walka o stabilnść i Vcore fet moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Pipol...

 

w Dzisiejszym odcinku (czesc pierwsza)...

 

Troche sie pobawilem... w dalsze krecenie i wynik narazie TAKI:

 

270 jeszcze nie ma :P

 

ORB

 

Hmmm to dopiero kawaleczek robot...

 

NO to co do danych to... Vdd dalej 1,9V... narazie boje sie dac wiecej.

 

No i specialnie dla OWSA... sprzwdzilem jak mi bootuje.

 

No to tak Narazie Full stable uznaje 265,6... bo to dopiero... faza prob :).

 

No ale Dzisiejszy wynik bardzo ladnie wszystko szlo zadnych problemow...

 

Hmmm dalej:

270 spoko winda da sie pracowac :P..

271 tez da sie pracowac

272 to juz zonk wchodze do windy ale po jakims czasie (pewnie jak sie rozgrzeje :P)... ma zawiasa i nic nie moge zrobic

273 wstaje ale nie laduje windy

275 NIC ... nawet nie wstaje :)

 

Hmmmmmm teraz tak sie zastanawiam... nad vdd :)... bo 1,9v to duzo... ale jeszcze cos tam moznaby dodac... tylko chyba nie na zalmanie :)... hmmmm ciezko bedzie kase wykombinowac...

 

Narazie na Zlotego Zalmana wieje wiatrak 8x8 5v... sprobuje z wieksza wichura :)... (jakies szybkie v12 :P)...no i narazie tyle z placu boju :).

 

IDE NA ROWER BO PIEKNA POGODA :)... BEDE WIECZOREM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie kwestia CL3, bo niby wswszyscy piszą że NF7 nie lubi i wogóle be... a tu tccd vitesty.... tylko ciekawe co mobo sectora powie na 2-2-2x ;)

Świder ram do testów potrzebuje, wpadam w najbliższym czasie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No :D no, no..no git :D

ale mnożnik poleciał w dół :?

1363977[/snapback]

 

ODPOWIEDZ JEST BARDZO PROSTA

 

Moj Mobile kreci sie do 2400mhz (2v Bios), 2420 przy 2,03v(bios).

 

DLATEGO ZBLIZAM SIE DO.... granicy proca (wtedy juz niewychwycilbym czy niestabilny jest proc czy FSB nawala)..

 

wiec psasowalem na 8 mnoznik :). i jade dalej :). Bez problemu moge 8,5 walnac :).

Szkoda ze mam proca tak slabo krecacego sie bo z mnoznikiem np 10 bym mial jeszcze lepszy wynik pamieci :P... no ale coz... moze kupie jakiegos 2400+ bartonika mobile i sie obada (tylko czy pojdzie na tak wysokiej szynie).. mam nadzieje ze tak NARAZIE BRAK FUNDUSZy... bo sprzedalem Gf4Ti mojego i teraz... hmm sami widzicie co mam :P..

 

Ale zaniedlugo bedzie Radek 9700 (juz praktycznie moj jest :P)... ale 120 zl musze doplacic :P. I znow bede mogl zaczac zbierac :).

 

PS nadal ciekawi mnie praca w dualu :).

 

A Co do CL3 to chodzi bez zadnego problemu :)...Tylko szkoda ze nie CL2,5 :)... ale najwyzej jeszcze sie biosami pobawie bo naraze ciagle ciagne na taipanie :)...

 

 

O W DUPE CHLOPAKI WLASNIE SIE DOWIEDZIALEM ZE DZIS SOBOTA JEST A NIE NIEDZIELA :)

 

O w Morde ja chyba poloze sie spac bo po imprezach cos..... niejarze jeszcze do konca :)... ale ciesze sie 1 dzien wiecej do podkrecania :).

 

culmen  Napisano Dzisiaj, 13:30

  Ja moge pozyczyc genialne BH6 ale raczej warszwaka lub bialystok wchodzi w gre. Radza sobie spokojnie z takimi taktami.

Hmmmm ja Zabrze... strasznie niepodrodze... ale wielkie dzieki ze zaufales mi :)... przynajmniej wiem ze sa jeszcze ludze na ktorych mozna zaufac bo teraz coraz gorzej...z tym.

 

Hmmm zreszta musialebym moda zrobic :P... a narazie niechce mi sie :P...(psychika -> dalej sie boje :P:P:P... bo rece niepewne :). )

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim dzis tak szybko zapodam wynik z szyna 266,x... (nawet nie wiem ile).. ale to tylko dlatego ze mialem na 3 godziny Gf6600 (komustam skladalem zestaw) i bylem ciekaw jak pojdzie... wiec podkrecialme prroca na maxa...

 

ORB 2005

 

Dla ciekawskich... Dlatego nie ma wynikow na 268,7Mhz bo wtedy mam proca juz taktowanego sporo powyzej 2400 a niestety moj proc tyle nie wyrabia :/.. i niebylo stabilnie :). Ps reszte testow jak obiecalem dam ale dajcie mi czasu... bo w sumie mam urwanie glowy :(.

 

Pozdrowionka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to znow Temat do Groy (nie zabijcie mnie ze 3 ci post pod rzad :P) ale TAK TO BYWA.

 

Mam Newsy :) !!!!!!!!

 

 

NO to tak 270Mhz Peklo dzis na moim kompie :). W sumie bardzo lajtowo :)

 

Zreszta Patrzcie na Screena (sprobowalem wszystko na 1 screen zmiescic). zajmuje 360Kb okolo!!!

 

NO to tak Moj nowy wynik to 270,6mhz :). W sumie ciesze sie, ALE JESTEM ZAJE... WQRZONY na Pamieci :P... Tzn. znow musialem opuscic Timingi z Cl3-3-3-11 na Cl3-4-4-11 (odrazu opuscielm oba bo wlasnie tak nyslalem ze te pamieci szaleja).

 

A fe... Jednak TCCD + NForce 2 to sie nie lubia i strasznie mnie wqrzaja :) Wrrr

 

No ale 270mhz jest :P wiec pokazuje...

 

NO i to nie koniec na moje oko (w windzie jestem na 274,5 spokojnie)...(vdd-2,0xv wtedy musi byc :), bo tak na 1,9x siada na 272,x )

 

Screena nie chce mi sie juz robic (bo bardzo chcialem zrobic 275 ale BLUE SCREEN i nie chcialo mi sie jeszcze raz windy odpalac :P.)

 

NO to Tutaj ORB 2001 Se (kurde karte wkoncu musze sobie kupic bo juz mnie wqrza riva :/)

 

NO i Screen z testami :).

 

Screen

 

Musze jakies inne pamieci wykombinowac... moze skocze do szefa i poprosze o probke do testow :)...

 

Ps. Wynik uwazam za... ciekawostke narazie bo mija sie z moim "powolaniem" czyli wynikiem pamieci :blink: Bo w sumie to Lepszy wynik Ramow mam na 268,7mhz z CL3-3-3-11 ... w sumie wynik ciagle jest kolo 3950 w odczycie (sandra)... ale jeszcze nigdy nie widzialem 4000 :/ no a o to mi chodzi, wiec mysle ze... zmiana pamieci moze pomoc ... hmmm bo w sumie chyba dovoltowanie nie ma sensu w ich przypadku :/. Napisze jedno 270mhz jest dobrym probnostykiem jakbym mial inne pamieci ale TERAZ to w sumie nic ciekawego bo ani nie pasuje do mojego taktowania proca maxymalnego (patrz: Max mojego proca to 2400-2420) i w sumie zawsze jade na mnozniku 9x... wiec takie optymalne jest 265 mniejwiecej :)... no i to tyle moich przemyslem :). (ps na dworze cieplo slonko swieci :P) co tez nie pomaga :P

 

NO Stay Tuned :).

 

Ps w tym tygodniu jeszcez robie Gf2Gts full mod wiec chyba nic tu nie pokaze narazie :P.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, 274 to chyba nawet na poście nigdy nie bede miał :|

Nieźle :]

ja tylko 268x8 albo 9 na windzie jeździłem na ac, też singiel... BH6 od świdra do testów, ale wżej nie da rady, Vdd 2.0 Vdimm 3.6V więc też raczej max, poza tym czysto memtest jest: 9x265, 10x260 przy 2-2-2-11 of coz...

ale nie mam czasu niestety na spi i 3d :/ Tak już chyba bedzie do końca czerwca :[ w najgorszym wypadku do lipca

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, 274 to chyba nawet na poście nigdy nie bede miał :|

Nieźle :]

ja tylko 268x8 albo 9 na windzie jeździłem na ac, też singiel... BH6 od świdra do testów, ale wżej nie da rady, Vdd 2.0 Vdimm 3.6V więc też raczej max, poza tym czysto memtest jest: 9x265, 10x260 przy 2-2-2-11 of coz...

ale nie mam czasu niestety na spi i 3d :/ Tak już chyba bedzie do końca czerwca :[ w najgorszym wypadku do lipca

1382680[/snapback]

NO w sumie kombinuje kombinuje dalej... s pi specialnie 32 mb puscilem no i bardzo ladnie przeszlo... hmmm tylko pamieci sux :P. (napewno nie pod abita :P) ale z tego co widze na DFI dobrze smigaja :/. No ale coz trzeba zyc dalej :P

 

Narazie kasy nie mam na ani nowego proca ni na pamieci do dulaa bo dzis zlamalem Korbe (czesc w rowerze - a to moje druga pasja)... i nowy nabytek bedzie mnie kosztowal z 450 zl wiec narazie ... kasa ucieka :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, sporo tweakowców ma na stanie całkiem niezłe bajki :]

Ja w prawdzie mam szita, ale też sporo się już szykuje do wymiany :/

kompik ważniejszy :P

1383065[/snapback]

Skakanie niestety dobija (finansowo) :P.

 

No ale co zrobic rower to jak drugi komputer :P.. wkladasz wkladasz kase a ona znika i znow musisz wkladac :P...

 

U mnie komp zima a bike latem (choc to sie zmienia czesto)... ale zawsze ciezko mi to wszystko polaczyc... dlatego zawsze jestrem o rok za nowinkami :P:P:P...bo poprostu brak mamony :).

 

Ps. zeby nie bylo ze zmieniam temat :P to pytalem szefa o pozyczenie ze sklepu pamieci i w sumie moze sie udac :P... wiec moze wkoncu dual zaprezentuje :).

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...