Skocz do zawartości
yanq33

Wentylator 60 lub 80mm na GF 3 Ti ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe założenie na GeForce 3 Ti (Gainward) wentylatora 60 lub 80 mm? Firmowy jest wydajny ale trochę hałasuje :?

Czy musiałbym zmienić radiator na GPU :?:

Czy gdybym przeprowadził tą operację delikatnie to stracę gwarancję (3 lata :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za drogi interes - kup zalmana cpns 3100+cu (takiego jakiego ja mam na procu) Wywierc w ni 2 otfory zaloz na gpu - i masz gotowy pasyw lepszy od wspomnianego przez kolego (jak chcesz wiekszej wydajnosci to zzaloz pod radiatorem wentylator ktory jest w zestawie z cpns'em :) ) Taka impreza wyniesie ci (w komputroniku czasem sa oem'y) 74zl (a nie 130+ tak jak powiedzial kolega :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe założenie na GeForce 3 Ti (Gainward) wentylatora 60 lub 80 mm?...

jako tako nie :P

 

... Firmowy jest wydajny ale trochę hałasuje  :? ...

skad ja to znam :?

 

...Czy musiałbym zmienić radiator na GPU :?: ...

to jest najlepsze rozwiazanie :D

 

...Czy gdybym przeprowadził tą operację delikatnie to stracę gwarancję (3 lata :) )

a to niby z jakiej racji - jak nie uszkodzisz koleczkow od zapinki ani gniazdka i wtyczki od wentylka to zawsze bedziesz mogl przywrocic karte do pierwotnego stanu :)

 

IMO najlepsze (i tanie) rozwiazanie to kupic jakis w miare niewysoki radiatorek (np od starych BOX Celeronow 333-533 ma wymiary 60x50x15 a mozna dorwac za kilka zl) zrobic 2 otworki pasujace na dziurki i przykrecic (pamietaj o podkladkach np gumowych od gory laminatu zeby nakretki nie stykaly sie z nim bezposrednio)

 

co do umieszczenia wentylatora to tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=528...ghlight=#528846 wrzucalem 2 ciekawe roziwazania

 

BTW najgorsze jest to w tych GF3 ze jest malo miejsca na radiator :(

 

To za drogi interes - kup zalmana cpns 3100+cu (takiego jakiego ja mam na procu) ... Taka impreza wyniesie ci (w komputroniku czasem sa oem'y) 74zl ...

hihihihihi :lol: jasne wg Ciebie 74zl to mniej niz 22zl za Zalmana NB32J o ktorym mowi B3T0N :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he właśnie wróciłem z pracy, patrzę na twojego posta benek

IMO najlepsze (i tanie) rozwiazanie to kupic jakis w miare niewysoki radiatorek (np od starych BOX Celeronow 333-533 ma wymiary 60x50x15 a mozna dorwac za kilka zl)

i co się okazuje :?: kupiłem właśnie taki radiator od celka (tylko większy 120x50x35) za 10 pln, telepatia jakaś czy co :D :?: Kupiłem go z myślą o pocięciu żeby schłodzić mosfety na mojej mobo ale jest duży więc wystarczy też na GF :D

Dzięki wszystkim za pomoc 8)

PS. Jodlasty mógłbyś się dowiedzieć w jaki sposób Twój kumpel przymocował ten wentylator 60mm :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem mu SMSa

i odpisal

cytuję

"Na 3 gumki wokół karty, które są przeciągniete w otworach przy AGP"

He he dzięki, słyszałem o podobnym sposobie tylko to była Riva TNT2 i dratwa wokół karty mocująca wiatrak :)

Albo inna metoda: smarujesz pastą, przykładasz radiator i jedziesz dookoła zwykłym silikonem. Po zastygnięciu świetnie trzyma ale do stosowania przy małej masie radiatora np. RAM albo chipset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na swojej gef3 mailem wentyl 80mm ale montarz był banalny bo mialem leadteka a ta karta ma radiator prawie na całym laminacie także go spokojnie przykręciłem, przyklej moze do wentyla 80mm po rogach jakies plastikowe kołki i przyklej je silikonem do płytki tak żeby mozna było łatwo go zdemontować niepozostawiajac żadnego śladu na grafie.

Coś podobnego mialme na swojej gef2 mx 400 od herculesa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK już wszystko założone i działa cichutko i wydajnie. Przycięty radiator z Celerona ( na dwóch zaciskach plastikowych) + wentylator 80mm na 7V założony na dwóch gumkach od majtek :D Cena tego "moda" :wink: to 10 zł radiator + 20 zł wentylator + czarna cienka gumeczka ?zł = 30 złociszy

PS właśnie przeszła 3DMarka podkręcona jak w podpisie, wynikiem się nie będę chwalił :oops: ale grunt że nie ma artefaktów i jest cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...