Skocz do zawartości
drprzem

Czytaliscie juz ze na Fx nie da sie prawie wogóle grac w HL2

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm jesli wiezy w to co piszą to zeby zagrac w ta gre to czeba miec minimum r 9500. He ludzie sami w to nie wiezycie. He czyli zeby zagrac w nowa giere to czeba karte zmienic. Przeciez im tego nikt nie kupi. Nie wszystkich graczy stac na r9500 >> albo 9700. Ludziska maja jeszcze mase gf 4, radkow ( wersje ponizej 9500 ). NIe wieze w to. Jezeli to prawda to ta gra znajdze bardzo malo nabywcow. A producentowi raczej nie o to chodzi. MOim zdaniem bedzie sie dalo grac na sprzecie gf 4 ( lub cos wolniejszego ) proc 2.0 ghz i 256 ram ( a najlepiej 512 ). Oczywiscie nie wa max detal ale w ustawieniach pozwalajacych na plynna i przyjemna gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to prawda to bardzo latwo udupic teraz nvidie, jezeli nie jest kompatybilna z dx9 to wystarczy stworzyc jakis program ktory bedzie testowal karte pod katem obslugi wszystkich skladnikow dx9 ktore powinny byc zaimpletowane w silnik fx`ow, jesli nie spelni tego a ma napisane przeciez ze w pelni wspiera dx9 to zwroty masowe kart graficznych z tego powodu zabily by finansowo nvidie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w GameStar 03/2003 (WCG rzadzi,dostalem gratis gazete :D ) wyczytalem ze HL2 ma plynnie chodzic na procu 700MHz i grafie klasy TNT - w 640x480 i min detalach - specjalny uklon w strone USA ,bo tam sprzety zazwyczaj firmowe,czyli grafy zintegrowane

 

wiadomosc dobra dla mnie bo moje Kyro jeszcze sie na HL2 zalapie (chyba ze skopia obsluge tak jak w GTA3 :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba być nieżle poj...... żeby kupć karte za około 1000 specjalnie do tej gry. gdzieś z rok temu mówiło się nie kupuj GF 3 bo nie poradzi sobie z Doom 3. teraz znowu jest hl2 . Panowie przecież na dobrą sprawe tych gier jeszcze nie ma :) nawet nie wiadomo czy bedzie warto zagrać w te tytuły ( słaba grywalność) co mi po grafice jak gra bedzie kiepska? ostatnio wogule nie ma fajnych tytułów na PC! lepiej już kupić psx 2 i cieszyć się z gier i ich grywalnośći a nie podniecać się tytułami których jeszcze nie ma . Sam wpakowałem kupe kasy w pc i co z tego? jak nie ma w co zagrać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba być nieżle poj...... żeby kupć karte za około 1000 specjalnie do tej gry. gdzieś z rok temu mówiło się nie kupuj GF 3 bo nie poradzi sobie z Doom 3. teraz znowu jest hl2 . Panowie przecież na dobrą sprawe tych gier jeszcze nie ma :) nawet nie wiadomo czy bedzie warto zagrać w te tytuły ( słaba grywalność) co mi po grafice jak gra bedzie kiepska? ostatnio wogule nie ma fajnych tytułów na PC! lepiej już kupić psx 2 i cieszyć się z gier i ich grywalnośći a nie podniecać się tytułami których jeszcze nie ma . Sam wpakowałem kupe kasy w pc i co z tego? jak nie ma w co zagrać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba być nieżle poj...... żeby kupć karte za około 1000 specjalnie do tej gry....

Tu nie chodzi o kupienie karty "do tej gry" tylko tu się rozchodzi o wyższość kart ATI nad NV w directx9.0

...teraz znowu jest hl2 . Panowie przecież na dobrą sprawe tych gier jeszcze nie ma :) nawet nie wiadomo czy bedzie warto zagrać w te tytuły ( słaba grywalność) co mi po grafice jak gra bedzie kiepska?

Premiera HL2 to 30 wrzesień... Więc dane mi będzie pograć i zapewniam Cię, że grywalnością ona nie zawiedzie - no chyba, że kogoś kto układa pasjanse pod windowsem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz mialem kupic fx'a 5600 ultra :E

I o to właśnie chodzi, tym którzy takie informacje rozpowszechniają, wystarczy jedna plota i efekt murowany, a przecież gry jeszcze nie ma więc za wczesne te spekulacje. Jednak jak to się potwierdzi to bida straszna ale na to trzeba poczekać na pełną i finalną wersję gry.

O Mamo  :!:  Ale jazda, dzięki wam - forumowiczom twardo stojących u boku ATI przesiadłem się z FXa na Radeona  i chciałem wam po raz kolejny bardzo podziękować  8)

A jeszcze pamiętam jak to dowodziłeś wyższości fx5200 nad gf3 (i ogólnie wyższości fx) hmmm :? jak niewiele trzeba, żeby zmienić zdanie.

 

PS. ten wykresik to albo nie ten co miał być albo coś ci się pomyliło bo jakoś nie widzę tam przewagi ti4600 nad fx5900 w dx8 :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze... przeciez juz dawno krazyla plotka ze ati "sponsoruje" hl2 a nvidia dooma3 :)) slaba wydajnosc fx w tej grze nie jest napewno spowodowana jego konstrukcja tylko sposobem napisania gry - vertex i pixel shaderow... jezeli nawet ten plad pozostanie to napewno chwila po premierze gry pojawi sie jakis home-made patch ktory to poprawi... jak tak czytam to forum to widze samych fanatykow... ATI, ATI, ATI!... boze popatrzcie rozsadnie fx5900 i radeon 9800pro pod wzgledem wydajnosci ida leb w leb... poczekajmy lepiej na jakiegos konkretnie napisanego i zoptymalizowanego zarowno do kart ati jak i nvidii queja IV i wtedy bedziemy wiedzieli ktora karta faktycznie jest szybsza... bo jakos 3dmarkowi nie wierze :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

 

A co z uzytkownikami gf 4 ti, r 8500, 9600 itd. Nie mozliwe jest zeby wypuscili gierke z takiej formie bo autoamtycznie pozbawiaja sie ogromnej liczby graczy na calym swiecie.

 

The test results show ATI cards way ahead of NVIDIA´s GeForce FX cards. Even the Radeon 9600 was able to beat the FX 5900 Ultra. Valve implemented a special DX9 codepath (Mixed Mode) which uses a lower floating point precission (FP16 instead Fp32) but only the FX 5900 Ultra is able to deliver good framerates with that mode. FX 5200 and 5600 are still horribly slow so Valve descited to set the DX8 codepath as default for those cards in Halflife 2.

Tu pisze ze oni wlonczyli jakis tryb z DX9 ktory uzywa mniejszej precyzji zmienno przecinkowej. Jednak tylko Fx 5900 Ultra radzi sobie w miare dobrzez tym trybem . Reszta kart FX jest w tym trybie za wolna wiec postanowili ustawic tryb wziety z DX8 jako domyslny dla tych kart.

 

Wiec nie ma sie czego bac. Widac ze dbaja o to aby sie dalo pograc.

 

A te texty typu "o boze ja mam Ati i kisiel mi po nogach plynie bo mam Ati i jest lepsze w dx 9". To boshe dajcie sobie spokoj. Moze zacnziecie sie znowu przekrzykiwac tak jak to jest w przypadku prockow, Adm kontra Intel. To cos widze ze sie zacznie. Hmm macie Ati to sie cieszcie ze ja macie. Ale nie jest to podstawa do pisania postow w stylu " He ja mam Ati i ono jest lepsze w DX9 bo moze pracowac w szybszym trybie i ma wicej Fps ". I to samo sie ma do uzytkownikow Nvidii. BOshe dajcie se na luz z takimi tekstami.

 

A tne sie ze przecietny uzytkownik nie zauwazy roznic pomiedzy trybem FP16 a FP32.

 

Hmm. Dla mnie jest to zwykle nakrencanie rynku tak aby ludzie kupili Ati. JEst to zwykla gra ze strony Valve i Ati ( to drugie pewnie wylozylo ogomna kaske aby stac sie patronem tej gry i aby gra byla prezentowana i testowana na ich sprzecie ). Zaloze sie ze jak wypuszcza jeszce kilka takich tekstow to liczba sprzedanych kart ati bedzie o wiele wieksza.[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, żeby w VALVE byli tacy totalni imbecyle, żeby robićgrę pod karty ATI, która to gra chodziłaby 2 razy wolniej na kartach nVidii.

to zwykłe pier.dolenie smutów i nic więcej. a doom 3 to się ukazuje od kilku lat i chodzi beznadziejnie jak na to, co oferuje (a mało oferuje). piszą go jakieś gnojki mało wiedzące o programowaniu i dlatego ma takie wymagania.

wyjdzie HL2 to się wszyscy przekonają, że zarówno na ATI jak i na nVidii giera będzie chodziła identycznie bo gry pisze się też pod konkretnego direcX'a a nikt nie zamieszcza w grze programu typu :

wykrywanie grafy --> ATI (wydajność 100%) lub nVidia (wydajność 10%, i jeszcze jakość obrazu na minimum).

 

to jakby windows miał chodzić lepiej z kartami w kolorze czerwonym a gorzej z niebieskimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha, jaki LOL :D

Nie wierzę, żeby tego nie poprawili - do premiery będzie spoko i nawet na R9100/GF4Ti4200 będzie można całkiem przyjemnie pograć :)

 

no byloby super

 

 

btw... co jest z forum slimaczy sie strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...