Skocz do zawartości
drprzem

Czytaliscie juz ze na Fx nie da sie prawie wogóle grac w HL2

Rekomendowane odpowiedzi

Czytajac posty wiekszosci niezle sie usmialem, ja tylko czekam az wyjdzie ten hl2 i okaze sie ze jest wielkim shitem (najczesciej 2 czesc jest slabsza). A Ati`owcy sie podniecaja jakimis testami, test jest dla mnie wiarygodny jak ja go zrobie. Jestescie smieszni (nie wszyscy bo niektorzy madre slowo głoszą):))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejszy jest redering NV3.x ( specjalne procedury obsługi Shaderów dla FX-a)- na NV 35 rzeczywiście jest trochę lepiej ( ale i tak wtopa -R 9600 bez pro rederując podstawową instrukcję DX 9.0 jest szybszy, a PRO miażdży FX-a w zarodku), za to w pozostałych jest...wolniej :D Ale i tak najgorsza karta ATI ostatnich miesiecy R 9200 jest tutaj szybsza niż Geforce FX 5600 Ulra rev 2.0 :P :P Total LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac posty wiekszosci niezle sie usmialem, ja tylko czekam az wyjdzie ten hl2 i okaze sie ze jest wielkim shitem (najczesciej 2 czesc jest slabsza). A Ati`owcy sie podniecaja jakimis testami, test jest dla mnie wiarygodny jak ja go zrobie. Jestescie smieszni (nie wszyscy bo niektorzy madre slowo głoszą):))))))))))

He He - shitem, he he...

Sam jesteś śmieszny - jeśli dla Ciebie niewiarygodne są testy zrobione przez VALVE...

Rozumiem Pclab, lub benchmark.pl - tam różne rzeczy się dzieją, ale te wyniki są jak najbardziej wiarygodne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajmon -> pograsz sobie, tak jak ja, ale z tą różnicą, że ja pogram na karcie za 700zł, a ty za ponad 2 tysiące i nawet nie wiem czy framerate twojej karty, dorówna mojemu :twisted:

 

Update: Poprawka, wiem, twoja karta nie dorówna mojej, nawet po zapuszczeniu moda NV3X...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom 3 dla NVIDI? Prosta rzecz- po prostu ta gra to środowisko Direct 8.1 + miękkie- dynamiczne cieniowanie rodem z Direct 9.0- nic ponad to, dlatego to jako tako działa na FX-ach :P A Half Life to już środowisko Direct 9.0 z możliwością zmniejszenia detali na Direct 8.1, 7.0 i tyle :) Half Life będzie rządził!

heh no w sumie dla mnie gra choc by nie wiem jak cudowna grafike miala, jezeli nie ma dobrego klimatu, moge nia sie podetrzec, a DOOM3 bedzie mial klimat ktory przycmi wszystko co do tej pory widzialy oczy graczy.

 

 

doom3 w najgorszym przypadku bedzie tak samo dobry jak HL2...

napisales ze tworza go jacys amatorzy ... ci amatorzy ktorzy stworzyli ten gatunek gier (FPP), ich gry zawsze byly czyms wiecej niz zwykla strzelanka. w tym momencie moge cie powiedziec ze kazdy z quakow(lacznie z qw) jest lepszy od UT i UT2K3, a Ty i tak nie zrozumiesz

dlaczego.  

 

btw. skad ty mozesz wiedziec jak on chodzi? stwierdzasz to na podstawie tej wykradzionej alphy? ...

 

mess - swiete slowa

 

co do UT vs Q3 to napisze tylko tyle ze zeby grac w Q3 trzeba miec niezly reflex ... w UT w porownaniu do Q3 jest za malo dynamiki

Dokladnie. Ale pozwole sobie rozwinac ta mysl.

O ile Q3 jest bardziej dynamiczny od UT, to Q3 przy QW to gra w szachy.

QW jest lepsze od kazdej z obecnych gier pod kazdym wzgledem, poczynajac od grafiki (tak tak, jak nie siedzisz w scenie qw to o tym nie wiesz), przez gre zespolowa, na oczywistym wrecz argumencie grywalnosci i fizyki oraz niepodwazalnej dynamiki konczac.

malo ludzi wie o czyms takim jak CPMA dla Q3, nie chce mi sie rozpisywac na ten temat, ale moge smialo napisac ze CPMA ma fizyke bardziej rozwinieta niz qw, q2 i q3 razem wziete(komus kto troche w tym siedzi, i zna sie na rzeczy a nie probowal bedzie wydawac sie to nierealne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quake - tylko jedynka była naprawdę dobra. Unreal - jedynka powalała w tamtych czasach grafiką i niczym więcej -> jedyne osiągnięcie jego producentów.

 

Najlepszym FPP w historii jest oczywiście Half-Life! :D I to absolutnie niepodważalnie w singlu (HL, OF i BS = mioooodzik :P), a od multi jest Counterstrike :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz kiedys to wytlumaczylem pro graczom z UT na czym polega ta wyzszosc, mimo ze wola UT przyznali mi racje...  

 

komentarze typu UT jest lepsze bo ma wiecej broni co szczelaja na dwa sposoby i grafika fajniejsza i muzyka rozbawiaja mnie jak nic innego :lol:  :lol:  :lol:  

kiedys fajne porownanie czytalem na stronie ut, ut vs q3 :-)

to ja cie moge podsumowac stwierdzeniem ze jestes FANATYKIEM

wytlumacze ci na czym polega wyzszosc mojego osadu nad twoim:

kiedys nie gralem w gry FPP ,bo mnie nie interesowaly i sprzet mi na to nie pozwalal (Cyrix 233 + virge 2mb)

kupilem Savage3D ,wszystko fajnie chodzilo oprocz Q3 - nie chcial odpalic

zmienilem na Savage4 -specjalnie dla Q3 - nadal nie chcial odpalic

okazalo sie ze plyta ma problem z agp texturing

za to UT chodzil jak marzenie ,wiec zaczalem interesowac sie FPP

gralem w Q3 i UT i wybralem lepsze

wczesniej gralem w Q1 - nie byl zly ,ale w Single

 

drugi komputer i siec w domu: Q1-rozumiem ze to pierwsza gra z tak rozwinietym Multiplayem i naleza sie jej laury

ja zaczalem od Q3 i UT - nie jestem pelen podziwu dla Q1 ,nie pamietam tych czasow gier FPP

moj osad bazuje tylko na Q3 i UT (nawet w Unreala nie gralem)

 

argumentacja ze Q3 jest bardziej dynamiczny nic nie znaczy,bo akcja toczy sie szybciej niz w rzeczywistosci

rozgrywka polega na ciaglym skakaniu ,nawet skok jest ustawiony pod drugi przycisk myszy

mozna zrobic jeszcze szybsza gre i ustawic kucniecie pod trzeci przycisk myszy ,by moc w niej wogule operowac

czy gra musi polegac na cwiczeniu refleksu?

juz kazdemu to bokiem wychodzi ,ludzie chca troche realizmu ,wystarczy spojzec jak rozrosla sie scena CS - mimo kichowatej grafiki i coraz gorszym(nowszym) wersjom gry

 

co do klimatu to DN3D mial go wiecej niz Q1 ,a i tak polegl w boju ,czesciowo przez gorszego Multiplaya ,czesciowo przez gorsza grafike i mniej broni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>to ja cie moge podsumowac stwierdzeniem ze jestes FANATYKIEM

 

moze troszeczke ;-), w sumie gram w q3 od 4 lat...

 

>>>wytlumacze ci na czym polega wyzszosc mojego osadu nad twoim:

kiedys nie gralem w gry FPP ,bo mnie nie interesowaly i sprzet mi na to nie pozwalal (Cyrix 233 + virge 2mb)

kupilem Savage3D ,wszystko fajnie chodzilo oprocz Q3 - nie chcial odpalic

zmienilem na Savage4 -specjalnie dla Q3 - nadal nie chcial odpalic

okazalo sie ze plyta ma problem z agp texturing

za to UT chodzil jak marzenie ,wiec zaczalem interesowac sie FPP

 

no i?

 

>>>gralem w Q3 i UT i wybralem lepsze

 

czyli?

 

>>>wczesniej gralem w Q1 - nie byl zly ,ale w Single

 

wybacz, ale to nie o to zupelnie chodzi, nie wiesz o czym ja wogole pisze

 

>>>drugi komputer i siec w domu: Q1-rozumiem ze to pierwsza gra z tak rozwinietym Multiplayem i naleza sie jej laury

 

to nie chodzi o to ze to byla pierwsza z tak rozwinietem MP(czytaj wyzej: wybacz...)

 

>>>ja zaczalem od Q3 i UT - nie jestem pelen podziwu dla Q1 ,nie pamietam tych czasow gier FPP

 

ja rowniez

 

>>>moj osad bazuje tylko na Q3 i UT (nawet w Unreala nie gralem)

argumentacja ze Q3 jest bardziej dynamiczny nic nie znaczy,bo akcja toczy sie szybciej niz w rzeczywistosci

rozgrywka polega na ciaglym skakaniu ,nawet skok jest ustawiony pod drugi przycisk myszy

mozna zrobic jeszcze szybsza gre i ustawic kucniecie pod trzeci przycisk myszy ,by moc w niej wogule operowac

 

?????

 

>>>czy gra musi polegac na cwiczeniu refleksu?

 

w kazdym z quakow refleks to jest jakies 20-35% tego co musisz miec

 

>>>juz kazdemu to bokiem wychodzi ,ludzie chca troche realizmu ,wystarczy spojzec jak rozrosla sie scena CS - mimo kichowatej grafiki i coraz gorszym(nowszym) wersjom gry

 

rozrosla sie, bo to prosta gra. ludzie lubia grac w to co jest latwe... malo kto wymaga od gry czegos wiecej, a szkoda =p

 

 

>>>co do klimatu to DN3D mial go wiecej niz Q1 ,a i tak polegl w boju ,czesciowo przez gorszego Multiplaya ,czesciowo przez gorsza grafike i mniej broni :lol:

 

wczesniej wspominajac o klimacie mialem na mysli dooma 1 i 2. ostatnio sobie to odpalilem(wersja pod GL, mouselook, mozliwosc skakania - http://www.mess.neostrada.pl/PLUTONIA.zip - jakby mial ktos ochote) - gra miazdzy klimatem. a co do quake, dla mnie kazda z czesci moglaby nie miec singla... to nie singla zasluga ze quake po 7 latach ma jeszcze wielu aktywnych graczy =p

 

wiec gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem otwarcie to wszystko to sranie w banie. Ati pewnie podplacilo Valve'a i zrobili tak jak zrobili. Z reszta wali mnie to na wszystkie sposoby. Niech sie ludzie podniecaja :) ja i tak sobie pogram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to niemozliwe zeby na NV HL2 chodzil kichowato ,a na ATI pieknie

r9800 i FX5900 to bardzo do siebie zblizone karty ,a to ze na NV chodzi jak padaczka to wina programistow ,skopali cos w kodzie i tyle

to tak jak z GTA3 ,na glupim gf2mx chodzi plynnie ,a na Kyro juz skacze

sadzilem ze moje Kyro1 jest po prostu zaslabe ,ale przeprowadzilem testy i okazalo sie szybsze (minimalnie) od gf2mx400

potem sie dowiedzialem ze na Kyro2 GTA3 tez chodzi skokowo

jezeli Valve nie poprawi tego bledu to straci bardzo wielu klientow

i niech przy okazji zrobia optymalizacje pod Kyro :D

 

->-mess- jezeli uwazasz ze CS jest latwiejszy od QuakeX to chyba kpisz

poslugiwanie sie realna bronia ,zgranie w zespole ,niemozliwosc wyskoczenia na srodek planszy i rozwalenia wszystkich - to troche trudniejsze niz ciagle wciskanie drugiego klawisza myszy by odskoczyc od nadlatujacej rakiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac posty wiekszosci niezle sie usmialem, ja tylko czekam az wyjdzie ten hl2 i okaze sie ze jest wielkim shitem (najczesciej 2 czesc jest slabsza). A Ati`owcy sie podniecaja jakimis testami, test jest dla mnie wiarygodny jak ja go zrobie. Jestescie smieszni (nie wszyscy bo niektorzy madre slowo głoszą):))))))))))

He He - shitem, he he...

Sam jesteś śmieszny - jeśli dla Ciebie niewiarygodne są testy zrobione przez VALVE...

Rozumiem Pclab, lub benchmark.pl - tam różne rzeczy się dzieją, ale te wyniki są jak najbardziej wiarygodne...

Zbytnio nie obchodzi mnie kto robił testy mogl to naweet robic nasz prezydent. JA uznaje testy robione tylko przeze mnie, a poza tym czy ludzie nie sa przekupni(ty tego nie zrozumiesz bo jestes fanatykiem Ati wiec po co ta rozmowa. A co do shitu to sie nie podniecaj bo gry nie widziałes jeszcze wiec nie mow ze nie bedzie shitem bo mozesz sie przejechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->-mess- jezeli uwazasz ze CS jest latwiejszy od QuakeX to chyba kpisz

poslugiwanie sie realna bronia ,zgranie w zespole ,niemozliwosc wyskoczenia na srodek planszy i rozwalenia wszystkich - to troche trudniejsze niz ciagle wciskanie drugiego klawisza myszy by odskoczyc od nadlatujacej rakiety

sory ale musze sie wpier... :mrgreen:

cs jest latwiejszy. a dlatego ze wystarczy pograc tydzien dwa i juz bedzie widac jakies skutki, poprostu bedziesz zabijal. i wlasnie dlatego taka masa ludzi sie na to rzucila, gra prosta lekka i przyjemna nie trzeba siedziec nad nia miesiacami [a moze i latami] zeby bylo widac jakies postepy. a quake jakto quake, pograj tydzien dwa i zagraj z kims dobrym, zobaczymy jak ci pojdzie. w q nie ma headshotow wiec bardzo prawdopodobne jest ze nie zrobisz fraga i zakonczysz na minusie. w csie grajac nawet przeciwko dobremu plajerowi masz szanse na headshota lub inna dziwna akcje. musisz sam przyznac ze w cs hs'y czasem siadaja chociaz tego nie chcesz :mrgreen: jesli chodzi o teamy to musze cie zaskoczyc ? :mrgreen: , bo w quake'ach tez sa, pilnowanie itemow, oddawanie paczek timeing powerupow itd. bla bla bla

 

"niemozliwosc wyskoczenia na srodek planszy i rozwalenia wszystkich"

 

ffs... to sa mapy a nie plansze... :mrgreen:, plansze to masz w chinczyku. a jesli ty mowisz o wyskakiwaniu na srodek mapy i kasowaniu wszystkich to wydaje mi sie ze masz na mysli ffa. a ffa jest dobre jak/kiedy: chcesz sie rozgrzac, nie masz co robic, jestes newbie :mrgreen:

 

"to troche trudniejsze niz ciagle wciskanie drugiego klawisza myszy by odskoczyc od nadlatujacej rakiety"

 

a tym zdaniem to juz sie pograzyles :mrgreen: zeby odskoczyc od nadlatujacej rakiety trzeba miec dobry movement, footwork whatever a zeby miec miec dobry movement czy footwork trzeba dluuuuugo grac a wiec nie jest to takie proste jak ci sie wydaje :< a tobie sie wydaje ze bedziesz wciskal oporowo mouse2 i tym oto sposobem unikniesz nadlatujacej rakiety... :mrgreen:

 

ojej ale sie rozpisalem ;)

sory za offtopic :P

 

a co do hl2 to oni tam zrobia tak zeby to na nv i ati chodzilo, bo chyba im zalezy zeby gre kupilo jak najwiecej ludzi. w koncu musza miec kase na hl3 :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zmienie mojego fx'a 5800 ;] ale niech wpierw wyjdzie hl2

 

 

jester - chyba sobie zartujesz z cs'em. tydzien dwa, buahahah. moze w wersje beta ktore byly wlasnie jak quake. nie ma bata zebys w tydzien sie nauczyl grac w cs'a, zeby grac dobrze trza w to miesiacami i latami grac (ostatnio przestalem- matura + stracilem motywacje)

 

dobry gracz nie da ci nawet strzelic head'a z [gluteus maximus], po prostu ty go pierwszy dostaniesz (i nie bedzie to przypadek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

->-mess- jezeli uwazasz ze CS jest latwiejszy od QuakeX to chyba kpisz

poslugiwanie sie realna bronia ,zgranie w zespole ,niemozliwosc wyskoczenia na srodek planszy i rozwalenia wszystkich - to troche trudniejsze niz ciagle wciskanie drugiego klawisza myszy by odskoczyc od nadlatujacej rakiety

sory ale musze sie wpier... :mrgreen:

cs jest latwiejszy. a dlatego ze wystarczy pograc tydzien dwa i juz bedzie widac jakies skutki, poprostu bedziesz zabijal. i wlasnie dlatego taka masa ludzi sie na to rzucila, gra prosta lekka i przyjemna nie trzeba siedziec nad nia miesiacami [a moze i latami] zeby bylo widac jakies postepy. a quake jakto quake, pograj tydzien dwa i zagraj z kims dobrym, zobaczymy jak ci pojdzie. w q nie ma headshotow wiec bardzo prawdopodobne jest ze nie zrobisz fraga i zakonczysz na minusie. w csie grajac nawet przeciwko dobremu plajerowi masz szanse na headshota lub inna dziwna akcje. musisz sam przyznac ze w cs hs'y czasem siadaja chociaz tego nie chcesz :mrgreen: jesli chodzi o teamy to musze cie zaskoczyc ? :mrgreen: , bo w quake'ach tez sa, pilnowanie itemow, oddawanie paczek timeing powerupow itd. bla bla bla

 

"niemozliwosc wyskoczenia na srodek planszy i rozwalenia wszystkich"

 

ffs... to sa mapy a nie plansze... :mrgreen:, plansze to masz w chinczyku. a jesli ty mowisz o wyskakiwaniu na srodek mapy i kasowaniu wszystkich to wydaje mi sie ze masz na mysli ffa. a ffa jest dobre jak/kiedy: chcesz sie rozgrzac, nie masz co robic, jestes newbie :mrgreen:

 

"to troche trudniejsze niz ciagle wciskanie drugiego klawisza myszy by odskoczyc od nadlatujacej rakiety"

 

a tym zdaniem to juz sie pograzyles :mrgreen: zeby odskoczyc od nadlatujacej rakiety trzeba miec dobry movement, footwork whatever a zeby miec miec dobry movement czy footwork trzeba dluuuuugo grac a wiec nie jest to takie proste jak ci sie wydaje :< a tobie sie wydaje ze bedziesz wciskal oporowo mouse2 i tym oto sposobem unikniesz nadlatujacej rakiety... :mrgreen:

 

ojej ale sie rozpisalem ;)

sory za offtopic :P

 

a co do hl2 to oni tam zrobia tak zeby to na nv i ati chodzilo, bo chyba im zalezy zeby gre kupilo jak najwiecej ludzi. w koncu musza miec kase na hl3 :mrgreen:

co tu duzo pisac 8)

pograj se miesiac w CS'a i jedz na WCG ,zobaczymy jaki wymiot zrobisz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo pisac 8)  

pograj se miesiac w CS'a i jedz na WCG ,zobaczymy jaki wymiot zrobisz :lol:

 

o boze...

jakie wcg czlowieku, o czym ty mowisz...

chodzi mi o to ze w csa nauczysz se szybciej grac niz w quake'a, i wlasnie dlatego tyle ludzi w to gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to niemozliwe zeby na NV HL2 chodzil kichowato ,a na ATI pieknie

r9800 i FX5900 to bardzo do siebie zblizone karty ,a to ze na NV chodzi jak padaczka to wina programistow ,skopali cos w kodzie i tyle

to tak jak z GTA3 ,na glupim gf2mx chodzi plynnie ,a na Kyro juz skacze

sadzilem ze moje Kyro1 jest po prostu zaslabe ,ale przeprowadzilem testy i okazalo sie szybsze (minimalnie) od gf2mx400  

potem sie dowiedzialem ze na Kyro2 GTA3 tez chodzi skokowo

jezeli Valve nie poprawi tego bledu to straci bardzo wielu klientow

i niech przy okazji zrobia optymalizacje pod Kyro :D  

(...)

heh śmieszny jesteś, takie bzdety pisać :lol: Wszyscy i wszystko jest sobie równe, ludzie są równi i karty graficzne są sobie równe :lol: Jabyś nie zauważył HL2 nie jest wyjątkiem słabej wydajności, pierwszy był 3D mark 2003 Fx uzyskiwał żenująco niskie wyniki , dlaczego? Napewno nie z powodu optymalizacji tego benchmarka pod ATI. Po prostu Nvidia ma BARDZO SŁABĄ jednostke PS2.0, potem o żenującej wydajności shaderów mogliśmy sie przekonać w Tomb(coś tam). Po prostu nvidia skopala karte i już, ale do takich ludzi jak Ty nie docierają pewne fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jester - chyba sobie zartujesz z cs'em. tydzien dwa, buahahah. moze w wersje beta ktore byly wlasnie jak quake. nie ma bata zebys w tydzien sie nauczyl grac w cs'a, zeby grac dobrze trza w to miesiacami i latami grac (ostatnio przestalem- matura + stracilem motywacje)

 

dobry gracz nie da ci nawet strzelic head'a z <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, po prostu ty go pierwszy dostaniesz (i nie bedzie to przypadek)

 

[art z chyba z gamblera]

cs "gra przyciaga wielu graczy, bo po kilku tygodniach grania zaczynasz fragowac, a w quake'a po kilku miesiacach zaczynasz sie zastanawiac jak wyjsc z minusa" © Roos [jesli wiesz kto to] swiete slowa :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jester - chyba sobie zartujesz z cs'em. tydzien dwa, buahahah. moze w wersje beta ktore byly wlasnie jak quake. nie ma bata zebys w tydzien sie nauczyl grac w cs'a, zeby grac dobrze trza w to miesiacami i latami grac (ostatnio przestalem- matura + stracilem motywacje)

 

dobry gracz nie da ci nawet strzelic head'a z <font color="#FF0000">[ciach!]</font>, po prostu ty go pierwszy dostaniesz (i nie bedzie to przypadek)

 

[art z chyba z gamblera]

cs "gra przyciaga wielu graczy, bo po kilku tygodniach grania zaczynasz fragowac, a w quake'a po kilku miesiacach zaczynasz sie zastanawiac jak wyjsc z minusa" © Roos [jesli wiesz kto to] swiete slowa :mrgreen:

kiedys wszyscy grali w Q3 bo byl latwy :mrgreen:

zadna gra nie jest trudna,kazdej trzeba nauczyc sie na pamiec zeby miec wyniki

 

ogladales Kubusia Puchatka? tam byl Tygrysek ,on bylby mistrzem w Q3 ,bo sposobem na ta gre jest skakanie (Tygrysek powiedzialby brykanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to niemozliwe zeby na NV HL2 chodzil kichowato ,a na ATI pieknie

r9800 i FX5900 to bardzo do siebie zblizone karty ,a to ze na NV chodzi jak padaczka to wina programistow ,skopali cos w kodzie i tyle

to tak jak z GTA3 ,na glupim gf2mx chodzi plynnie ,a na Kyro juz skacze

sadzilem ze moje Kyro1 jest po prostu zaslabe ,ale przeprowadzilem testy i okazalo sie szybsze (minimalnie) od gf2mx400  

potem sie dowiedzialem ze na Kyro2 GTA3 tez chodzi skokowo

jezeli Valve nie poprawi tego bledu to straci bardzo wielu klientow

i niech przy okazji zrobia optymalizacje pod Kyro :D  

(...)

heh śmieszny jesteś, takie bzdety pisać :lol: Wszyscy i wszystko jest sobie równe, ludzie są równi i karty graficzne są sobie równe :lol: Jabyś nie zauważył HL2 nie jest wyjątkiem słabej wydajności, pierwszy był 3D mark 2003 Fx uzyskiwał żenująco niskie wyniki , dlaczego? Napewno nie z powodu optymalizacji tego benchmarka pod ATI. Po prostu Nvidia ma BARDZO SŁABĄ jednostke PS2.0, potem o żenującej wydajności shaderów mogliśmy sie przekonać w Tomb(coś tam). Po prostu nvidia skopala karte i już, ale do takich ludzi jak Ty nie docierają pewne fakty.
karty maja zblizone mozliwosci ,wiec sa porownywalne

roznice nie sa takie by jedna wyprzedzala druga 3x ,4x lub wiecej razy w liczbie fps

dla twojej wiadomosci to nie jestem zwolennikiem NV ,wrecz przeciwnie,nie lubie NV ,jezeli nie wyjdzie Kyro3 to pewnie kupie jakiegos Radka (kiedys),ale na pewno nie 9000,9200 9250 9275 9283 z wersjami pro wlacznie ,bo ATI tez ostro przygrywa w ciula

podziwiam ta firme tylko dlatego ze gdy zostala sama na polu bitwy to potrafila sie obronic ,a teraz wyjsc na prowadzenie

ale jej marketing mnie wkurza i przypomina NV kiedys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladales Kubusia Puchatka? tam byl Tygrysek ,on bylby mistrzem w Q3 ,bo sposobem na ta gre jest skakanie (Tygrysek powiedzialby brykanie)

jesli ty uwazasz ze sposobem na q3 [lub kazdego innego q] jest skakanie to nie mamy o czym rozmawiac :| teraz juz wiem czemu lubisz cs'a :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ogladales Kubusia Puchatka? tam byl Tygrysek ,on bylby mistrzem w Q3 ,bo sposobem na ta gre jest skakanie (Tygrysek powiedzialby brykanie)

jesli ty uwazasz ze sposobem na q3 [lub kazdego innego q] jest skakanie to nie mamy o czym rozmawiac :| teraz juz wiem czemu lubisz cs'a :mrgreen:

bo w CS'ie nie naskaczesz :D (meczysz sie przy skakaniu :P )

 

sposobem na Q jest strzelanie z bazuki gdzie sie da (jezeli graczy jest kilku) ,dopiero sam na sam robi sie pojedynek

 

musze sie z toba zgodzic ze CS do najtrudniejszych nie nalezy ,co bynajmniej nie znaczy ze jest latwiejszy od Q3

osobiscie uwazam FA za najlepsza gre sieciowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty maja zblizone mozliwosci ,wiec sa porownywalne

roznice nie sa takie by jedna wyprzedzala druga 3x ,4x lub wiecej razy w liczbie fps  

dla twojej wiadomosci to nie jestem zwolennikiem NV ,wrecz przeciwnie,nie lubie NV ,jezeli nie wyjdzie Kyro3 to pewnie kupie jakiegos Radka (kiedys),ale na pewno nie 9000,9200 9250 9275 9283 z wersjami pro wlacznie ,bo ATI tez ostro przygrywa w ciula

podziwiam ta firme tylko dlatego ze gdy zostala sama na polu bitwy to potrafila sie obronic ,a teraz wyjsc na prowadzenie

ale jej marketing mnie wkurza i przypomina NV kiedys

Nadal nie rozumiesz, karty są porównywalne ale w starszych grach. Gdzie jednostki cieniowanie wierzchołków w wersji 2.0 nie są wykorzystywane. Natomiast w środowisku DX.9 karta jest BARDZO słaba, owszem da sie cokolwiek poprawić poprzez zmniejszenie precyzji zmiennoprzecinkowego koloru do 16bitów ale odbija sie to niekorzystnie na jakości obrazu. Już bardzo dawno temu bylo wiadomo o ułomności GF FX w DX.9 pokazał to 3D mark 2003 gdzie FX 5800 uzyskiwał z tego co pamiętam 2k pkt, podczas gdy 9700pro prawie 5k i teraz sie to potwierdza w HL2. Słabą wydajność ps można również sprawdzić w najnowszym tomb(coś tam). Obie karty WYDAJNOŚCIOWO NIE są porównywalne, przynajmniej jeśli chodzi o DX9.Sądze że nowe sterowniki poprawią wydajnośc tak jak to miało miejsce w 3dmarku, napewno będą również jakieś stary w jakości obrazu . Miejmy nadzieje że nv38 będzie miało już jednostki ps2.0 porównywalne wydajnościowo do ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jester? =D mm?

w cs teamwork jest latwiejszy(nie ma pilnowania/liczenia itemow itd), movementu prawie nie ma(podstawa tylko), wszystko zbiega sie do celnosci i ogrania.

moge zalozyc sie o wszystkie pieniadze ze przez miesiac naucze sie grac lepiej w csa niz jakis gracz cs w tym samym czasie w q3(szczegolnie CPMA).

znam pewnego gracza q3, ktory pogral troche w csa i szybko sie nauczyl(gral w arcy) ...

cs jest latwy i przyjemny to fakt, dlatego tylu ludzi w to gra(ja sam lubie od czasu do czasu wejsc sobie na server i popykac), ale nie jest to gra zbyt wymagajaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q3 ut

 

pamietam jak zagralem pierwszy raz w ut bylo super fajnie sie gralo , trwalo to ok miesiaca pozniej dopadlem q3 gralem w niego ok 2 lat w zasadzie nalogowo ... po tym czasie ktos mnie namowil na zagranie w ut wiec moje doznania byly takie >>> dlaczego tak wolno >>> dlaczego tak latwo >>> i ale nuda ( ci kolesie byli podobno jakimis wymiataczami a padali jak muchy LOL ) ... oczywiscie wczesniej gralem w Q1 i Q2 ... teraz gram w AA , RTCW i ET w Q3 sporadycznie pomyslec ze jeszcze jakis czas temu mialem obraz w norton ghost zrobiony (win98 i zainstalowany Q3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja odwrotnie : Q3 mi się nie podobał a UT wymiatało. ma wszystko lepsze niż Q3 i dlatego na sieci mało kto grałw Q3 - wszyscy łupali UT. później przyszedł czas na CS i ludziska zapomnieli o UT i Q3 a teraz gra sięw CS lub DOD'a.

 

a co do kart : jak sięleci za każdą nowością to się dowiaduje o słabościach nowej grafy już po zakupie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...