Skocz do zawartości
Memphis

Zaniżone taktowanie ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem sobie płytkę MSI K7T266 Pro. Włożyłem do niej AthlonaXP 2200+ i kostkę 256mb DDR PC266. AIDA rozpoznaje ją jako Nanya. No i problem ja w tytule. Według AIDY rzeczywista częsotliwość taktowania ramu: 107 mhz / efektywna: 214 mhz. FSB mam na 133. Dlaczego taktowanie pamięci jest zaniżone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ta ja się podepnę, u mnie AIDA pokazuje różne timingi zależnie od windowsa.

Pod win98 Sandra 2002 i AIDA pokazują że mam pamięć na timingach 2-3-2, tak jak ustawiłem w biosie więc wsystko OK, dodatkowo Sandra podaje takie informacje dotyczące zapisu i odczytu: 7-1-1-1R 5-1-1-1W. Ale to co pokazują pod XP przechodzi ludzkie pojęcie, okazuje się że tam pamięc chodzi na timingach 3-3-2 :!: :!: :!:, a odczyt/zapis: 8-1-1-1R 6-1-1-1W. co jest grane z tym winXp i z tą pamięcią :?:

Skąd takie różnice w timingach pod innymi windowsami :?: Czy windows XP może ingerować w bios, sprzęt i zmieniać timingi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...