Skocz do zawartości
Grzechu

Dla audiofili, ale nie tylko!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie wydaje mi się aby ta płyta miała dziwiękówkę która obsługuje 32 bity. Odtwarzacz nie ma w tym momencie nic do rzeczy jak nie ma odpowiedniego hardware'u.

to przeczytaj poczatek topicu ! w zmianie w pluginie do winampa wszyscy zmieniaja na 32bity i dzwiek lepszy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z foobarem. Foobar strasznie meczy moj procesor.

Jak uzywam winampa to procesor nie jest prawie tknięty (sprawdzam w menadzerze zadan) jak włacze foobara to zuzywa 44% procesora. Mam SB Live'a i Athlona 1,2. Używam win XP.

Może coś nie tak skonfigurowałem w foobarze. Za odpowiedz z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... masz resampling i ilos bitow na 32 ? to pewnie dlatego ja mam antka 2.3Ghz i mam uzycie z  0-4% ! :)

Mialem na 48, wywaliłem resapling z active DSP i zmniejszyłem ilosc bitów na 32. I teraz zuzywa 7-10% procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z foobarem. Foobar strasznie meczy moj procesor.

Jak uzywam winampa to procesor nie jest prawie tknięty (sprawdzam w menadzerze zadan) jak włacze foobara to zuzywa 44% procesora. Mam SB Live'a i Athlona 1,2. Używam win XP. 

Może coś nie tak skonfigurowałem w foobarze. Za odpowiedz z góry dziękuje.

Jak chcesz miec jeszcze lepsza jakosc dzwieku to zainstaluj kx drivers (jak chcesz, moge ci zrobic cfg), w foobarze wywal wszystko z DSP (bo to tylko zwieksza latency, a nic nie daje), ustaw jako output Kernel Streaming i zmniejsz w jego ustawieniach latency na 200 ms, do tego wlacz dithering

 

Satysfakcja gwarantowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uzytkownicy SoundStorma na czym jada ?

MusicMatch 8.1 z powodu niezłego administrowania kilkutysięczną kolekcją mp3

Niestety wczoraj zainstalowałem nowe stery nForca 3.13 i z 6 głośników grają 4 (2 tylnie cisza)

Obecnie szukam programu, który by oprócz odtwarzania mp3 - zarządzał moją kolekcją

(winamp i f2k niestety odpada) - może ktoś podpowie jakiś ciekawy program

- jakość nie musi być, aż tak dobra jak w foobarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu tego MAD'a i zmianie ustawien w pluginach nie mam mozliwosci zmiany we wlascowosciach karty zadnych efektow dzwiekowych,..tak samow Winampie - equalizer nie dziala..gdy w EAX'ie zmienie ustawienia na "rock" (tzn obojetnie jakie byle nie defaultowe) - dziek zanika..uzywam Winampa5b. karta SBliVe5.1 z driverami YPax i soft od Audigy..chyba wroce do normalnych ustawien.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan:

- jak wlaczyc obsluge foobara z klawiatury. w winampie dzialalo bez zadnek konfiguracji (mam poprostu przyciski play, stop itp)

- czy output sampling ustawione na 32bity mocno obciza procka?

- jak usunac pasek status bar? korzystam ze standardowego okienka (ale przerobionego pod moje gusta) i wkurza mnie ten status bar na samym dole co wyswietla czas, bitrate itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiatura jest domyslnie wlaczona (ale inne klawisze) mozna to zmienic

w preferencjach

 

32-bitowy sampling jest bezsensownym ustawieniem (chyba, ze posiadasz profesjonalna karte, ktora sprzetowo obsluguje 32 bity)

dla przykladu Sb Live ma 16 bitow, a Audigy 2 ma 24

 

status bar usuniesz prosto

wejdz do preferencji->display->title formating->status bar i kasujesz caly skrypt

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A foobar2000 na audigy z sterami oryginalnymi warto ustawic "kernel streaming" i dac go na 200ms, mam jeszcze wlaczone out 24bit i wlaczony dithering, czy takie ustawienia sa wlasciwe?

W tym temacie nie jestem jeszcze zorientowany :D

 

Z mojego xp1700 max 5% obciaza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiatura jest domyslnie wlaczona (ale inne klawisze) mozna to zmienic 

w preferencjach

 

32-bitowy sampling jest bezsensownym ustawieniem (chyba, ze posiadasz profesjonalna karte, ktora sprzetowo obsluguje 32 bity)

dla przykladu Sb Live ma 16 bitow, a Audigy 2 ma 24

 

status bar usuniesz prosto

wejdz do preferencji->display->title formating->status bar i kasujesz caly skrypt

 

pozdro

nie zrozumielismy sie:

1. mi nie chodzi o skroty klawiszologiczne ale o to ze mam w klawiaturze przyciski do obslugi mediow. i nimi moglem bez problemu sterowac winampem (glosnosc, play itp)

2. mi nie chodzi o usuniecie ze statusbara textu samego bo na to to ja wpadlem - chodzi mi o usuniecie calego status bara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z topicu o pluginie do winampa zrobila sie dysksja o Foobarze :) ..

No właśnie. Nie mam nic przeciwko, ale w sumie topic o foobarze i konfiguracji juz jest. Ja tam i tak wole Winampa ze względu na obsługe i funkcje np. crossfade itp. itd. latwa jest także konfiguracja i mozliwość obsługi pilota IRDA którego posiadam a z foobarem nie chce mi się w to bawić - nie wiem anwet czy idzie.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...