Skocz do zawartości
bravo00

Neostrada - dzielenie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za pomoc! Mam jeszcze jedno pytanie (zanim do nich pojade:) )

Czy wystarczy podłączyć karte sieciową (na płycie głównej) tylko i ip będą automatycznie przyznane... czy w routerze nalezy wpisać dodatkowo jakieś maski cuda inne? Czy tylko podłączyć po skonfigurowaniu i już śmiga. Sorry za moje lamerstwo w tej sprawie ale niestety nigdy nie budowałem sieci i nie łączyłem ich.Ale się poprawe za 3 tyg będę miał neo+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc! Mam jeszcze jedno pytanie (zanim do nich pojade:) )

Czy wystarczy podłączyć karte sieciową (na płycie głównej) tylko i ip będą automatycznie przyznane... czy w routerze nalezy wpisać dodatkowo jakieś maski cuda inne? Czy tylko podłączyć po skonfigurowaniu i już śmiga. Sorry za moje lamerstwo w tej sprawie ale niestety nigdy nie budowałem sieci i nie łączyłem ich.Ale się poprawe za 3 tyg będę miał neo+ :)

:arrow: wystarczy podlaczyc kabel do sieciowki i modemu, skonfigurowac modem wedlug moich wczesniejszych zalecen i wszystko powinno smigac.

 

P.S. bedziesz mial neostrade bez plusa (+) ;) neo+ juz nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz SDI podłaczone w nastepujacy sposób:

HiS >>> Mój komp>>> HuB >>> 3 inne kompy

 

Probonuja zmiane na neo, a sie oplaca bo tylko 10zl dorozsza ( a 4 razy szybasza :D)

 

Mam pytanie:

Czy ten modem co od tepsy dostane bedzie miało wbudowany router ??

 

Bo bym chcial podzielic teraz tak:

 

Modem neo z tepsy >>> hub >>> 4 kompy ??

 

Czy tak sie da ?? I czy trzeba cos doplacac tepsie za modem z routerem ??

Jaki modem zamówic w tepsie (bo widze ze mówicie tu o różnych modemach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no maja maja ale co z tego ? ;)

 

nawet jak uda Ci sie wydebic od tpsy lucenta to pamietaj ze "licza" za niego sporo (a przy zabawie z oprogramowaniem moga sie rozne rzeczy dziac ...) - pamietaj ze sagem na usb dostajesz na wlasnosc (kupujesz za 199) a lucenta tylko wyporzyczasz ...

 

w sumie nie wiem czemu ludzie tak chwala te lucenty ? - wiadomym jest ze chodza one wolniej niz sagem na usb ...

 

a to ze troche trudniej udostepnic ? ludzie bez przesady ...

 

http://www.team.com.pl/witek/bering.php - wczoraj skonfigurowane pracuje pieknie !! :)

 

instalacja to chwilka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wiem czemu ludzie tak chwala te lucenty ? - wiadomym jest ze chodza one wolniej niz sagem na usb ...

normalnie lezalem na ziemi jak to przeczytalem :D skad wiesz, ze jest wolniejszy :?: ja wyciagam na lucku 67.7kB/s a moja dziewczyna na sagemie 64kB/s ;]

zrywa polaczenia :?: bzdura ;]

 

czemu je wychwalaja :?: bo maja routery wbudowane. po za tym, nie mam pojecia skad wiesz, ze grzebiac w sofcie mozna go skaszanic :? czlowkieu, opanuj sie.... moj qmpel stracil lucka bo mu sie przejaral (5cm kurzu + otoczenie 30C daje swoje :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki mam problem, otoz musze cosik zorganizowac do naszej sieci w tej chwili jest ona oparta na SDI- podzielone na 9 osob! :( I chcemy tz. zdecydowalismy sie wszyscy przejsc na neostrade, ale mamy problem otoz po pierwsze ograniczone fundusze na przejscie tj. 600zł, do tej pory wszystko bylo zrobione na tej zasadzie HIS---->ruter---->switch---> i kompy. I chcemy nadal pozostac przy tej konfiguracji czyli przy dzieleniu neta ruterem ( goscio u ktorego to stoi *tylko stoi* nie zgadza sie na kompa ktory by neo dzielil* i dlatego mam pytanie czy w tej kwocie ktora wymienilem jestem w stanie znalezc jakis modem z wbudowanym ruterem lub czy moge znalez jakis ruter pod USB tak za ok 400zł ??? Prosze o odpowiedz, bo od tego zalezy czy w ogole przejdziemy na neo.

Wszelkie sugestie mile widziane, najlepiej jak poprzecie je jeszcze dodatkowym linkiem z ceną danej rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] I chcemy nadal pozostac przy tej konfiguracji czyli przy dzieleniu neta ruterem ( goscio u ktorego to stoi *tylko stoi* nie zgadza sie na kompa ktory by neo dzielil* i dlatego mam pytanie czy w tej kwocie ktora wymienilem jestem w stanie znalezc jakis modem z wbudowanym ruterem lub czy moge znalez jakis ruter pod USB tak za ok 400zł ??? Prosze o odpowiedz, bo od tego zalezy czy w ogole przejdziemy na neo[...]

:arrow: odpowiedz na twoje pytanie, jest juz od dawna w tym topicu. wystarczy tylko przeczytac wczesniejsze posty. w drodze wyjatku i przypomnienia: na dzien dzisiejszy nie dostaniesz routera USB w polskich sklepach. pozostaje kupno modemu ADSL z wbudowanym 4-portowym routerem, zamiast tepsowego Sagem'a. polecam modem Planex BRM-04 - kupilem go za 390 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie widze ze dzielicie neo tak jak ja a czy macie szumy na telefonie ? ja mam okropne wiem ze w zestawie orginalnymktorego nie posiadam daj jakies rozdzielacze czy cos od tego szumu ? gdzie ja moge dostac takie cos ? bo przez tel nie mozna wcale pogadac trzeba modem wylaczyc dopiero cos slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cos takiego modem router i switch w jednym konfiguracja jest banalna ale zeby ja przeprowadzic niezbedny bedzie ci orginalny modem tpsa do sciagniecia hasla i loginu a co do dzialania u innych jet ok ja mam pecha ze cos mi sie wali :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: tak, to prawda. do rejestracji jest Ci potrzebny modem usb - Sagem od tepsy lub jakiekolwiek inne urzadenie np. modem analogowy, przez ktory bedziesz mogl sie polaczyc z netem i zarejestrowac. rownie dobrze mozesz dokonac rejestraci u znajomego, ktory posiada dostep do internetu. modem usb nie jest koniecznoscia...

 

co do modemow ADSL z wbudowanym routerem. wiekszosc takowych modemow dostepnych na polskim rynku wspolpracuje z usluga neostrada. konfiguracja modemu jest banalna - przynajmniej tak bylo w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpak: mozesz isc do telepunktu i poprosic o mikrofiltry, ale nie wiem ile beda pkosztowc :? poszukaj w sklepach z elektronika ;) powinni miec takie bajery :D

w telepunkcie nei maja a sklepow takich u mie tez nie zabradzo ... a jeszcze mam pytanie co to moze byc ze mi przerywa tz rozlancza i to jak sie okazalo o tej samej porze czyli 20 40 ?? czy to z tpsa ? ( a pozaty,m to dzis bylo sporo tych zwiech ) zaczyna mnie to mocno wkurzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaniedlugo biore neo..

bede stawial router na linuxie i modem najprawdopodobniej od tepsy w "najblizszym" telepunkcie maja standardowo sagemy i (co mnie zdziwilo) jakies thomsony..

moje pytanie brzmi czy ma ktos tego thomsona? chodzi o to czy lepsze to od sagema..?

z gory dzieki za odpowiedz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taak widzialem, ale jak zaznaczyles nic nie pisze:)

chodzilo mi o to czy ktos cos ciekawego z doswiadczenia o nim wie, bo sagem jest juz "oblatany".

w takim wypadku chyba lepiej sagema.. przynajmniej jak cos sie sp! to wiecej ludzi bedzie moglo pomoc ;)

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem na neo...

 

w punktach

 

1. Mam od dwóch dni planeta ade-4000, śmiga ok 64/68. zero problemów.

 

2. Wogóle nie jest potrzebny modem usb, czy analog do rejestracji. Zarejestrowałem się poprzez tego planetka ustawiając usera: rejestracja@neostrada.pl , a pass: rejestracja. konfigurujemy modemik i odpalamy w przeglądarce www.rejestracja.neostrada.pl ...

 

3. nie bierzcie Thomsona jak ma chodzić na LEAFie. Dwa dni się męczyłęm i nie nie chciało ruszyć. konfig OK. DOwiedziełem się, że jest innym chipset w tomku i nici z tego. Słysząłem także że tpsa podpsała jakąś am umowę z Tomkiem, że one nie udostępni sterów, czy specyfikacji do linuxa - nie wiem ile w tym prawdy :roll: ale tak czy inaczej nie mogłem wystartowac połączenia na Thomsonie ST 330.

 

4. mikrofiltr(spliter) można zrobić samemu z dwóch cewek 11mH i kondensatora 22nF (najlepiej 250Volciszów), koszt ok.5/7 zł. Ja niestety nie mogłem dostać takich cewek i kupiłem gotowy w sklepie komputerowym za 36 zł (zdzierstwo!).

 

teraz ja mam pytanko:

 

podczas diagnostic test mam coś takiego:

 

Testing Internet Connection  Ping default gateway 213.25.2.212                : PASS    HELP  Ping primary DNS                                 : N/A     HELP  Query DNS for www.conexant.com                   : SKIPPED HELP  Ping www.conexant.com                            : SKIPPED HELP

czy ten ping primary DNS nie dotyczy mojego ustawienia ???

zastanawiam się dlaczego diodka READY mi miga.. chyba powinna się palić constans ???

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz quiz nagroda zniżka na nagrzewnice 20%

1. Dzisaj dzwonią odemnie z tepsy i mówią ze moje zlecenie nie może być zferifikowane poprawnie ponieważ nie mają miejsca na rozdzielni i że jestem x w kolejce jak bedzie coś wiadomo odezwą się. Kiedy bedzie coś wiadomo i kiedy bede miał neo. Kto trafi ten wygrywa :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz quiz nagroda zniżka na nagrzewnice 20%

1. Dzisaj dzwonią odemnie z tepsy i mówią ze moje zlecenie nie może być zferifikowane poprawnie ponieważ nie mają miejsca na rozdzielni i że jestem x w kolejce jak bedzie coś wiadomo odezwą się. Kiedy bedzie coś wiadomo i kiedy bede miał neo. Kto trafi ten wygrywa :>

w najbliższym :wink: czasie ??? zgadłem... wygrałem :?: :lol: :lol: :lol:

 

do obliczeń zastosowałem wzór:

 

x * y = z

 

gdzie :

x-liczba w kolejce

y-czas wymiany centrali na nową

z-wynik, czyli czas oczekiwania

 

Sorry za OT ale nie mogłem sie powstrzymać :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysty--nawt na pewno powinna sie swicic constans..... a kabelek masz skrosowany na centrali?

nie znam się... ale jakby nie był skrosowany to chyba nie maił bym netu ???

 

myślałem że może miga dlatego że teścik do końca nie przeszedł...

a necik śmiga bez zarzutów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...