Skocz do zawartości
bravo00

Neostrada - dzielenie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że to odpowiedni temat na mój problem..

Otóż pare dni temu przyszedł do mnie Cerberus ADSL. Skonfigurowałem(właściwie to poprzedni właściciel nic nie pokasował i mogłem jechac na jego nazwie i haśle-wszystko działało) wpisałem własne hasło i nazwe użyszkodnika. Net po kilku rebootach routera w końcu zaczął działać :D. Przez 5 minut. Potem poszedłem spać i rano ni śladu po nim. Teraz udało mi się jakoś odpalić, ale dzieny problem mam-mam dwa kompy i jeżeli jeden chodzi to jak włącze drugi na żadnym nie ma neta-wiec tak jakby ruter nie działał:(

Ustawione jest na 'multi user' ale jestem tak zielony że nie wiem co jeszcze pozmieniać i co jet przyczyną niepowodzenia :(

Prosze i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mr_Eko

może ktoś mi pomóc wybrać router i co tam jeszcze potrzeba do dzielenia neo320 na dwie osoby?

za ile można to najtaniej zrobić?

kompy są w tym samym domu ale w innym pokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei taki problem, że chcę połączyć z netem Xbox'a 360. Mam neostradę i firewall Zone Alarm Pro. Problem polega na tym, że firewall pomimo dodania Xbox'a do zaufanej strefy, a także odblokowaniu tych portów w obie strony, chyba nie przepuszcza Xbox'a, bo podczas testu Xbox Live, mam komunikat DNS Failed :/ Dodam, że jak wyłączę firewall to Xbox bezproblemowo się łączy z Internetem, ale z kolei w wingrozie pojakimś czasie wyskakuje mi jakiś błąd związany z svhost i rozłącza mi Neo.

Co z tym fantem zrobić? Prócz kupowania router'a (co zamierzam zrobić, ale jeszcze nie teraz).

Edytowane przez [Misiek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dziwny problem :E

 

Jeden komp podłączony jest do WLANa poprzez kartę bezprzewodową i stamtąd też mam internet. Za pomocą drugiej karty sieciowej (LAN) skrętką idzie sygnał do drugiej karty sieciowej w drugim komputerze :P Po formatach obydwu maszyn, samo połączenie komputerów skrętką zaowocowało internetem na obydwu stacjach. Nie działało jednak udostępnianie plików i komputery nie 'widziały' się w grupie roboczej.

Przechodzę do działania, czyli adresy IP na sztywno, taka sama grupa robocza, serwery DNS dla stacji drugiej. Jedyne co udało mi się osiągnąć, to pingowanie się komputerów. Gdzie robię błąd? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem sobie legalnie złożyć serwer do dzielenia neostrady.

Części wszystkie do serwera złożyłem, zainstalowałem sobie system - Windows XP Pro SP2 i wszystkie łaty do października.

Zainstalowałem modem oraz dwie karty sieciowe, po jednej do każdego pc-ta. Udostępniłem połączenie na serwerze i ku mojemu zdziwieniu internet nie działał na pc-tach. Przeszedłem konfigurator sieci, Windows zrobił mostek sieciowy (nie wiadomo po co) ale i tak dalej nie działało. Co mogłem robić źle?

W tej chwili udostępniam Internet z PC1 na PC2 bez problemu.

 

Windows był zoptymalizowany nLitem, ale nic związanego z siecią nie usuwałem, tylko niepotrzebne komponenty.

 

Najlepsze było to że LAN śmigał idealnie, na PC1 i PC2 w połączeniach sieciowych pojawiła się brama internetowa a internet i tak nie działał.

Edytowane przez DawidNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja neo dziele na dwa kompy mam router TP-linka TD 8840. Mam do was pytanie czy moge udostepniac pliki osobie na drugim kompie. Bo z tego co patrzyłem narazie sie kompy nie widza.

 

Aby się widziały muszą pracować w tej samej grupie roboczej.

 

Ale odgrzałem kotleta :oops: nie popatrzyłem na daty :mur:

Edytowane przez kamillo202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się dorzucę do obiadku/tego wspaniałego wykopaliska.

Neostradę dzielę praktycznie odkąd ją mam, czyli od stycznia 2003 roku. Najpierw używałem narzędzia do udostępniania połączenia w Windowsie XP (a w międzyczasie także w Win2k, Viście i Win7), później routera D-Link DI-604, a potem przerzuciłem się na Linksysa WRT54GL-EU, któremu po jakimś czasie dograłem Tomato.

Modemy? Lucent CellPipe (nie pamiętam dokładnie modelu), Sagem F@st 800 i D-Link DSL-320B.

Posiadałem także różne prędkości - z początku 512, potem 1024, 2048, 6144, a od końca lipca będę miał 20480. W sumie nie jest aż tak źle, kiedyś o TP miałem o znacznie gorsze zdanie, teraz nawet trochę z cenami zjechali, a net działa praktycznie 24/7, więc jest ok. Prędkości też zawsze osiągałem maksymalne, lub prawie maksymalne (aktualnie max, co jestem w stanie, to 750kB/s przy 6144, więc git).

Pozdrawiam :).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak daleko masz od centrali? Ja w tej chwili jestem jakiś 1km od skrzyny i mam 2Mb. Net działa pięknie 24/7, żadnego zrywania ale mam błędy przy pakietach odbieranych w okienku informacyjnym od połączenia. Myślę o 6Mb, ale nie wiem czy jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak daleko masz od centrali? Ja w tej chwili jestem jakiś 1km od skrzyny i mam 2Mb. Net działa pięknie 24/7, żadnego zrywania ale mam błędy przy pakietach odbieranych w okienku informacyjnym od połączenia. Myślę o 6Mb, ale nie wiem czy jest sens.

 

Szczerze powiedziawszy nie wiem, ale ostatnio, gdy przygotowywali mnie do 20Mb, to koleś jeździł i przełączył mnie do bliższej 'szafki' (DSLAM?), jakieś 400m ode mnie, 6Mb natomiast leciało z szafki odległej o jakiś 1km i było dobrze, pingi w porządku, nawet pomimo interleaved oraz żadnych błędów. Dopóki nie wprowadzili 20 to teoretycznie nie mogłem mieć nawet 6 (ale bullshit), takie to TP fajne :P.

Edit: No i mam już 20Mb, z pierwszych testów (obejmujących jakieś 24h) wynika, iż całość prezentuje się tak:

http://www.speedtest.net/result/868135103.png

Osiągana prędkość przy użyciu Torrenta to ponad 2.1 MB/s, podobnie jest z HTTP/FTP. Połączenia nie są zrywane. To tyle, co udało mi się na obecną chwilę obadać. Dobrze jest :).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...