Skocz do zawartości
bravo00

Neostrada - dzielenie

Rekomendowane odpowiedzi

witam, potrzebuje porady dla znajomego, oto jego pytanie: "MAM PEWIEN PROBLEM. MAM W DOMU KOMPUTER NA KTORYM MAM NEOSTRADA I NOOTEBOOK'A NA KTORYM CHCIALBYM MIEC TAKZE INTERNET. CHCIALBYM NA GLOWNYM KOMPUTERZE POPRZEZ KARTE BEZPRZEWODOWA UDOSTEPNIC NOOTEBOOKOWI KTORY TAKZE MA KARTE WIRELESS, INTERNET. I MOJE PYTANIE DOTYCZY TEGO , CZY SA JAKIES PROGRAMY DO UDOSTEPNIANIA POLACZENIA INTERNETOIWEGO KTORY UDOSTEPNIA POLACZENIE TYLKO WYBRANYM KARTOM NA PODSTAWIE ADRESU "MAC". ZALEZY MI NA TAKIM PROGRAMIE PONIEWAZ NIE CHCE UZYWAC "WEP" GDYZ SPOWALNIA TO TRANSMISJE. "

z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok problemy zostaly prawie rozwiazane ale jeszcze kilka pytan ;)

1) czy jak mam htb i poustawiane regulki na upload i download i jak iptables dam redirect portow dla emule (4661 i 4665) to bedzie to wymijalo htb czy to bedzie pod to zaliczane ? tzn chodzi mi o to czy emule tez bedzie podlegal ograniczeniom?

2) co dokaldnie wylaczyc w modemie/routerze (planet ade3000, na conexancie) zeby pracowalo tot w trybie modemu ? i czy wtedy na serwerze zostanie dalej ip wewnetrzny czy juz dostanie ten zewnetrzny neo+ ?) w instrukcji cos pisza o bridge na enable i nat na disable ....

3) jak dokladnie sprawdzic czy htb dziala i czy dobrze dziala? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam czytam o tym neo i nic nie wiem :? wiec tak jestem w sieci (4 mbity/320 osóB) i ten net chodzi tak ze go wcale prawie nie ma a jak jest to cieżko chodzi , wsyzscy zasysaja z dc itd. wpadłem na pomysł z 4 kolegami na podział neostrady (zamuwienia i podziału ) mam 2 pomysły na ten podzial i chciałbym się was zapytać czy to tak wygląda.

 

1:NEO (u mnie w domu) wchodzi do Router D-Link DI-604 i tym do sieciówek.

 

2:neo -> ROUTER DSL LINKSYS BEFW11S4 -> siecówki

 

PYTANIE 1:Czy wogóle mozna to tak pdozielic czy musze coś jeszcze do któregoś sposobu zakupić?

 

PYTANIE 2:Czy w którymś ze sposobów moge podłączyć siebie i kumpla (ten sam blok) kablem a 2ch pozostałych radiowo ? Czy wogóle jest tako możliwość w jakim kolwiek switchu? Jeżeli tak to jakim

 

PYTANIE 3: 2ch kumpli mieszka doemnie ok.30 m czy mogą sie podpiąc do mojego neo radiowo? Jaka bedzie ich strata transferowa ? Jakie sieciówki powinni zakupić.. ??

 

Z góry dzięki za odpowiedz bo wiem ze wy się znacie.. , a ja niestety jestm ciemny w podziale neo :wink:

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanko. Dziele neo na 4 osoby w takin schemacie: modem neo(Thomson speed touch)>>>>kopm(pracujacy jako router na systenie windows 2003 server)>>>>Switch>>>>Kompy(odbiorcy) Wszystko działa całkiem dobrze, do ponownego łączenia urzywam programy autoconnect-bo tak łatwiej!Mam tylko problem-mianowicie od czasu do czasu modem ma dziwny zwis-niechce się ponownie połaczyć a jego kontrolki poprostu gasna!Niewiem czym to jest spowodowane-systemem windows?sprzetem?konfiguracją?Czy czymś innym?server stoji na okienkach bo poprostu od czasu do czasu ich potrzebuje :D Z góry WIELKIE DZIĘKI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly temat od poczatku i nic nie rozumiem. Mam podobny problem. Kupilem NEO i jak byl polaczony na modemie SAGEM to smigalo wszystko bez zarzutu. Internet Explorer otwieral wszystkie strony w ciagu sekundy. Podzielilem NEO na dwa kompy przy uzyciu routera PLANET ADE-4100. Moj Pentium 4 1,7 GHz 256 ram i kumpla Athlon+ 1000. Podlaczylem router wczesniej wywalilem wszystkie smieci z Windowsa, skonfigurowalem routera, ustawilem w Windowsie wszystko na automatic (zgodnie z instrukcja) i zaczelo sie wszystko ciagnac jak guma. Explorer otwiera mi byle jaka strone przez 15 sekund a najlepsze jest to ze mnie i kumplowi net chodzi zajebuiscie wolno. Uzywam do sciagania plikow eMule i Shareaza, on Soulseek. i ten ktory pierwszy wlaczy kompa zaciaga najwiecej. Moze mi ktos wytlumaczy jak ustawic tego grata zeby zaczelo to dzialac normalnie. Zastanawialem sie czy nie ustawic routera recznie tzn. wyznaczyc adresy ip dla kazdego uzytkownika potem w windowsie ustawic protokoly itd moze to pozwoli zeby kazdy mial wydzielony transfer bo skoro jest tam 760 kb to niech kazdy ma 380 i po problemie. Szczerze powiem nie wiem nawet dokladnie jak zrobic takie ustawienia. Sprawdzamy szybkosc neta przy uzyciu linka http://www.numion.com/YourSpeed i wychodzi nam ze nasz net chodzi z predkoscia 24kb/s. I ja nie wiem dlaczego.

Jeszcze jedna rzecz. jesli ktos uzywa eMula albo Shareazy nich da cynk jak je skonfigurowac zeby dzialalo najwydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanko. Dziele neo na 4 osoby w takin schemacie:  modem neo(Thomson speed touch)>>>>kopm(pracujacy jako router na systenie windows 2003 server)>>>>Switch>>>>Kompy(odbiorcy)    Wszystko działa całkiem dobrze, do ponownego łączenia urzywam programy autoconnect-bo tak łatwiej!Mam tylko problem-mianowicie od czasu do czasu modem ma dziwny zwis-niechce się ponownie połaczyć a jego kontrolki poprostu gasna!Niewiem czym to jest spowodowane-systemem windows?sprzetem?konfiguracją?Czy czymś innym?server stoji na okienkach bo poprostu od czasu do czasu ich potrzebuje :D      Z góry WIELKIE DZIĘKI!!!

spróbuj wyłączyć możliwość obcinania energii dla tego urządzenia USB, względnie dla całego kontrolera ->manager urządzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały topic i nie ma tu za dużo odpowiedzi na moje pytania, dlatego bardzo prosiłbym, aby ktos na nie odpowiedzial tu/gg/mail. Mam neo+ podłączone do jednego kompa(WinXP). Chce podłączyc do netu drugi komputer (WinXP):

- Co dokładnie będe potrzebować, oprócz kart sieciowych i routera ?

- Jaki router wybrać, aby mógł podzielić transfer (przykladowo łacze 1 Mbit tak aby na każdym komputerze było 0,5 Mbita tylko na 'własność') ?

- Ogólnie jaki router polecacie w cenie 300-350zl (nie ma tego w topicu o routerach, każdy tylko zgłasza jakiś problem)

- Jakich kabli użyc (mam w scianie założone kable 'komputerowe' ale nie wiem czy są odpowiednie ;/) ?

Prosiłbym o odpowiedzi tutaj, bądź na maila lub gg.

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam pytanko. Dziele neo na 4 osoby w takin schemacie:  modem neo(Thomson speed touch)>>>>kopm(pracujacy jako router na systenie windows 2003 server)>>>>Switch>>>>Kompy(odbiorcy)    Wszystko działa całkiem dobrze, do ponownego łączenia urzywam programy autoconnect-bo tak łatwiej!Mam tylko problem-mianowicie od czasu do czasu modem ma dziwny zwis-niechce się ponownie połaczyć a jego kontrolki poprostu gasna!Niewiem czym to jest spowodowane-systemem windows?sprzetem?konfiguracją?Czy czymś innym?server stoji na okienkach bo poprostu od czasu do czasu ich potrzebuje :D      Z góry WIELKIE DZIĘKI!!!

spróbuj wyłączyć możliwość obcinania energii dla tego urządzenia USB, względnie dla całego kontrolera ->manager urządzeń

Przestałem korzystać z przedłużacza USB—no i jest troszkę lepiej—problem się powtarza ale rzadziej!!! Ci z „pomocy” technicznej to nie rozumieli o czym ja w ogóle mówię jak do nich zadzwoniłem---DNO!!! Jeśli chodzi o zaawansowane sterowanie energia to już to wyłączyłem(dzięki za podpowiedź iNtEnSe)---czekam na rezultaty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbtm ustawić ładnie ustawić sobie rejestry za pomocą tcp optimizera i nie wiem jakiego typu parametr łącza powinienem ustawić dodam że dostep do netu ma za pomocą modemu adsl z wbudowanym routerem nastepnie jest switch i 3 kompy mam do wyboru opcje:

1)DSL

2)DSL(PPPeO)

3)Cable Modem

prosze o pomoc pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem złotą radę dla zaciekawionych podaje :)

 

ping -f -l 1472 www.dslreports.com

 

(That is a dash-ell not a dash-one. Also note the spaces in-between the sections) Press Enter. Then reduce 1472 by 10 until you no longer get the "packet needs to be fragmented" error message. Then increase by 1 until you are 1 less from getting "packet need to be fragmented" message again.

 

Add 28 more to this (since you specified ping packet size, not including IP/ICMP header of 28 bytes) And this is your MaxMTU.

 

Note:If you can ping through with the number at 1472, you are done! Stop right there. Add 28 and your MaxMTU is 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo w tym temacie dwa razy zapytanie jednak nie zostala udzielona odpowiedz (albo jestem slepy) wiec ponawiam:

mam komputer z neostrada i on udostepnia sieciowo polaczenie. jakim programem moge podzielic transfer na dwa kompy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem caly topic ale nie bylo tu tego problemu co mam

 

mam 2 kompy zlaczone miedzy soba skrossowanym kablem (2 sieciowki of cors) udostepniam polaczenie na drugim kompie wszystko jest OK z tym ze LAN nie dziala :(

co musze zrobic zaby dzialal on?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcemy założyć z kumplami Neo. Jest nas 3 osoby.Napisze co mamy ze sprzetu i prosze o porade jak to trzeba połączyć co by net u wszystkich był.No wieć każdy z nas ma karty sieciowe.Jest switch i kable.W jakiej kolejności i do kogo trzeba co podłączyć.Jak już podłącze wszystko i net bedzie śmigał to w jaki sposób równo podzielić przepustowość netu.Słyszałem o takim programie wingate ale skąd go <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> i jak skonfigurować.

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie.

Czy muszę najpierw podłączeć ten modem od tepsy i skonfigurować Neostradę a dopiero potem podłączyć router i rozdzielić na 2 kompy???

Wolałbym od razu ustawić wszystko na routerze i nie instalować tego oprogramowania od Neostrady. Zakupiłem router ASMAX AR800C2 który ma modem ADSL i switcha 4 portowego - myślę że będzie dobry.

Czy może się ktoś wypowiedzieć jak mam to zrobić. Dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie takie jak poprzednicy jakis program do win tak aby mozna bylo przydzielac stale ip dla kompów mam kilka osób w sieci a tylko nie które zedcydowaly sie na neo ... a reszta ludzi sie pluje ze oni nie placa a pewnie maja neta bo narazie na zwyklym udostepnianiu fajnie by bylo jakby ten program mial mozliwosci ograniczania tranfseru oraz ilosci sciagnietych danych na dane ip ... macie moze jakie propozycje ... z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym stworzyć w domu małą sieć lokalną na 2-3 komputery i połączyć ją do nesotrady plus. Tak aby każdy z komputerów miał niezaleńy dostęp do internetu.

Z tego co się orientuje potrzebny jest mi modem z routerem i swicham ( a może się myle) problem w tym że nie ma zielonego pojęcia jaki model wybrać.Zależy mi na niedrogim i w miare solidnym sprzęcie.Chodzi i to aby ktoś mi podał konkretny model. Nie chciałbym za to zapłacić więcej niż jakieś 300zł (ewentualnie z małym hakiem).

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

reveler@wp.pl

gg 1183654

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proximo - Jakie macie systemy ?

Linoge - Winroute , ogranicznie transferu Net Limiter , Bandwidth Controller , ograniczenie ilości ściągniętych danych to już sam musisz poszukać

Wujek_Dobra_Rada przeczytaj wypowiedz Pioterek lub poczytaj sobie to

Pioterek - z tego co mi kolega mówił to mozesz skonfigurować neo od razu na routerze , a jak to zrobić to masz opisane w instrukcji neo

[...]jakim programem moge podzielic transfer na dwa kompy??

A jak chcesz ten trensfer podzielić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który wybrać :

 

Modem Router DeskPorte 400 dla NEO+ z switch

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29875354

 

Asmax AR-800 C2

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29927703

 

Modem Router D-LINK DSL-504T z 4-switch NEO+

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29504400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przeczytalem wszystkie wypowiedzi powyzej ale ze nie jestem pewny to chcialbym zadac kilka pytan.

 

Kestem obecnie uzytkownikiem(sam) neo 128, i chcialbym jutro przejsc na opcje 640 i podzielic ja an 4 osoby-czy to jest oplacalne , chodzi mi oto czy przypadkiem net nie bedzie mi dzialal wolniej niz obecnie.

Planuje podzielic to poprzez routet z wbudowanym modem asdl.

 

Duzo korzystam z programu typu direct-connect, w ktorej z wypowiedzie bylo napisane ze w takim wypadku gdy wlaczam dc++ to pozostali uzytkowniy dostaj po [gluteus maximus] z predkoscoia neta??

myslelem ze prdekosc dzielona jest dynamicznie, znaczys ie ze w miare potrzeb ?? proponowano ograniczenie netlimiterem, ale brat mowil miz emozna kupic routetr umozliwajoacy dokladne podzielenire przedkosci an kazdgo z uzytkownikow??ile tai router moze kosztowac my chcielibysmy sie zanmknac w kosztach do 500zł an router ?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast routera postaw server na:

linux'ie + HTB bądz na windowsie + net limiter lub Bandwidth Controller .

Opłaca się przejść na neo 640 bo nie masz limitów transferu ( jak na razie) Jeżeli chcesz przejść na neo 640 to niewiele ci czasu pozostało http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=86603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielil ktos moze DSL w dialogu ??

Bo nie wiem jak go podzielic na dwa kompy w domu :/

Watpliwosci mam dlatego ze DSL dostarczany jest z modemem ktorego do kompa podlacza sie przez karte sieciowa.

Wiec mam pytanko czy jesli podlacze kabel sieciowy do huba/switcha a pozniej podziele na dwa kompy to wszystko bedzie dobrze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec mam pytanko czy jesli podlacze kabel sieciowy do huba/switcha a pozniej podziele na dwa kompy to wszystko bedzie dobrze ??

Czyli chcesz podpiąć bezpośrednio modem pod switcha ? A jak będziesz sie logował do siecie ?? Niestety takie coś nie przejdzie . Musisz postawić sobie server z 2 sieciówkami . Jedna będzie podłączona do modemu a druga do switcha i dopiero wtedy będzie rozdzielany net na inne kompy .

Oczywiscie na serverze musisz skonfigurować połączenie do pierwszej sieciówki i udostępnić net przez drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...