Skocz do zawartości
bravo00

Neostrada - dzielenie

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanko, co by w trakcie problemy niepotrzebne sie nie pojawily..:

chce rozdzielic neo na 3 kompy, na jednym jest win xp home, na pozaostalych win me i win 98. podlaczam neo do kompa z xp, pozniej wszystkie lacze ze switchem, wlaczam na xp ics i takie pytanko: czy na pozostalych kompach mam cos jeszcze konfigurowac (sieciowki itp sa instalniete)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NEO od dluzszego czasu i dziele je KOMP-->KOMP. Myslalem o serverku nawet mam tu jakas 27 MB dystrybycje linuxa ktora powinna mi sie botowac z plyty alke nie chce ze wzgledu na PLYTE GLOWNA ;) Ale to szczegol. Moje pytanie brzmi czy jesli postawe server na Win XP lub 98 to bede mogl jakos przekierowywac porty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A oriętuje sie ktos jak rozdzielic neo po sieci jakos softwarowo ?? to naczy mamy juz siec oparta na switchu. Narazie wzielismy noe na 30 dni za 1 zl do testów no ale jakos nie mozemy tego rozdzielic (brak routera:/ ) Kiedys z qmplem rozdzielalismy lacze z kablówki za pomoca programiku Wingate... Orietuje sie ktos czy z neo tez tak da rade? Albo ewentualnie jakims innym softem ??

 

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NEO od dluzszego czasu i dziele je KOMP-->KOMP. Myslalem o serverku nawet mam tu jakas 27 MB dystrybycje linuxa ktora powinna mi sie botowac z plyty alke nie chce ze wzgledu na PLYTE GLOWNA  Ale to szczegol. Moje pytanie brzmi czy jesli postawe server na Win XP lub 98 to bede mogl jakos przekierowywac porty

tak :) w wingate/winroute jest bez problemowe przekierowanie :)

Zulik: o patrz znalazla sie odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzis jestem szczęśliwym posiadaczem Neo+ ,ale zmartwiła mnie jdna rzecz. Koles z BOKu powiedział mi że jak zrezygnuje z modemu to tak jakbym zrezygnował z usługi :( No i co ja tu chce router kupowac i jeszcze mi przyjdzie wyłzyc 200 zł za jakiegos Sagema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze, bo o to oznacza, że jestem 200 do tyłu, no chyba że postawie teraz sewer na takim starym kompie i z niego na switch, ale to już nie to samo co Mieć fajną skrzyneczkę, która wszystko robi za Ciebie.

 

Może by gdzieś zrobić jakieś ogłoszenie, że jak ktoś bierze NEo to mamy modemy powiedzmy za 150 zł zawsze to tylko 50 zł do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moze mi ktos polecic jakis prosty programik (i jak sie da to odrazu linka do niego) do podzielenia po rowno (lub nie :] )lacza. bo z tego co widze to w windzie samej sie tego nie da :/ Bo teraz mamy tak, ze kto wiecej menadzerow downloadu zapoda to ten wiecej zassie :/ A o graniu gdy ktorys z qmpli ma kaaze odpalona to juz nie wspomne...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... taki maly , malutki OT.

wiem ze pytanie dennie glupie i dlatego nie chcialem zakladac nowego topicu.

czy aby miec neo+ trza miec tel w tepsie? dla jednych oczywiste , dla innych nie[w tym mnie :/]. tzn sadzilem ze tak ale zwatpilem.

nawroccie mnie. :twisted:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzis jestem szczęśliwym posiadaczem Neo+ ,ale zmartwiła mnie jdna rzecz. Koles z BOKu powiedział mi że jak zrezygnuje z modemu to tak jakbym zrezygnował z usługi :( No i co ja tu chce router kupowac i jeszcze mi przyjdzie wyłzyc 200 zł za jakiegos Sagema?

: :cry: fatalnie :( A juz myslalem ze bede sprytny i kupie sobie modem na allegro, albo router :P A tu zonk :?

Na infolinie 0800-102-102 dodzwonic sie nie moge :/ Nawet o 1 :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis gadalem z goscie z tepsy i powiedzial mi ze mozna oddac mode po okresie testowy który trwa 30 dni bez zrywania umowy itp. i z tego co mowie dopiero niedawno sie to zmienilo bo mieli za duzo roboty z tym crossowaniem kabli i poszli klientom na ręke z tego co mowil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od razu mówię, że nie znam się na sieciach, ale zakładam neo, mam dwa kompy, jeden nowszy drugi nieco starszy, obydwa mają sieciówki, czy wystarczy jak na jednym będzie neo tylko połączyć je kablem z sieciówki do sieciówki, czy trzeba to zrobić inaczej, bo chciałbym żeby siostra też mogła skorzystać z netu w pokoju obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ma takie pytanie. Na sieciach nie znam się kompletnie. Chce wziąć Neostrade i zobaczyc jak to chodzi. Dodatkowo chciałbym to podzielić tak:

- 1 osoba oddalona 150m

- kolejne trzy osoby oddalone o 150m od tej pierwszej osoby, ale one już mieszkają obok siebie.

Co musze kupić i jaki modem chcieć od tepsy?

Czy taka sieć ma racje bytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ja tez mam podobny problem. Niedlugo bede zamawial sobie NEO z kumplem co mieszka ode mie jakies 150m.

 

Jak moge sie z nim poloczyc??

 

zapewne droga radiowa bedzie najlepsza bo bawic sie z kablem chyba nie ma sensu.

 

Co bym musial dokupic do zestawu TPsy zebym mogl wykonac swoj plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne - dotyczące raczej nie dzielenia co samego użytkowania Neo ... Czy komukolwiek udało się połączyć z 'zewnętrzem' korzystając z linuxa i Thomsona speedtouch 330 ?? Bo my z kumlplem walczyliśmy 2 dni (mandrake, slack - wielokrotne rekompilowanie jądra itd.) i d.u.p.a - za zbója nie można nawiązać połączenia .... pod windami chodzi git ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzamy zmienić sdi->neo i problem jest standartowy .Stary serwer bez usb i pytanie :Jeżeli włoży się kartę LAN z usb to Freesco to uciągnie?(wiem że czystego USB nie), bo konfiguracja dwóch kart na freesco to nie problem, Niestety na pingwinie się nie znam, a chciałbym żeby serwer stał na czymś co choć trochę kumam. Jeżeli to nie wypali to jaka jest najtańsza alternatywa dla przejścia na Neo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...