Skocz do zawartości
bravo00

Neostrada - dzielenie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

walczyłem z udostępnieniem neo z kompa stacjonarnego dla laptopa

na stacjonarnym jest win2k jak się kliknie w połączeniach ikonkę neostrady i właściwości to się już nic nie wyświetla (dla innych połączeń lan lub tel. mamy tam min udostępnianie) dlatego zainstalowałem kerio winrouta i myślałem że to rozwiąże problem okazało się mechanizm NAL tak chwalony za bardzo nie działa, mogłem tylko przesłać www przez server proxy. Znalazłen tutaj ustawienia dns dla neo i teraz wszystko śmiga.

1. Zastanawiam się czy w tej sytuacji nadal potrzebuje winrouta?

2. Po podłączeniu neo często sieć nie działała pomimo poprawnego skonfigurowania (sprawdzane adresy bezpośrednio na karcie) pingi nie chodzą

3. A już wogóle nie chciały chodzić przy masce 255.255.255.0 tylko przy 255.255.0.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy znacie może jakieś dobre programy do zabezpieczania sieci WiFi? Chodzi mi o takie programy, które obsługiwały by DLinka G604T, bo w tych co sciągałem nie było obsługi tego routera. Oczywiście dziele Neo na dwa kompy. Z góry thx.

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Ja potrzebuje sprawiedliwie podzielić neostrade 6144 kb/s po między dwoma peckami. Mam ruter D-Link DSL-504T. Jest do tego jakiś program aby na każdy komputer przydzielić równy download i upload? Albo opcjonalnie ze jak jeden komputer wyłączony to drugi ma 100% możliwosci łącza a po uruchomieniu się wyrównuje. Ale to tylko opcjojalnie najważniejsze jest to aby był sam sprawiedliwy podział uploadu i downloaduziekuje bardzo i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki mały problemik, mam neo i mam sieć lan składającą się z dwóch komputerów- mojego i brata. Wszystko jest ze sobą połączone za pomocą skrętki 5e a także sieciówek na płytach. Mam standardowy modem Sagem ze sterownikami do trybu LAN. Udostępniam internet drugiemu komputerowi poprzez narzedzie wbudowane w XP, jednakże chciałbym narzucić pewien limit przepustowości, np. żeby na drugim komputerrze można było max. ściągać pliki z szybkością 32kB/s. Jak mam to zrobić? Ściągnąłem sobie Bandwidth controller, lecz nie wiem jak mam jego skonfigurować :? Proszę o jakieś porady, instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neo 256 jest nawet dobra.Przedtem mniałęm 512 i była świetna miałęm sieć.Ok kiedy mam 256 nieumię zrobić sieci niewiem czemu.Jedyny mój taki większy problem którego nadal mam jest program Hamachi z którego niepotrafię się połączyć do głównego serwera niewiem może ten program niedziała na neo. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, posiadam router Micronet sp 3354, łącze neo 2 megabity, korzystam własciwie sam z niego(drugi komp jest w innym pokoju,uzywany okazyjnie), wiem jak przekirowac, porty w routerze(niedawno nowy soft sciagnalem) tworze 2 virtualne serwery, jeden na udp drugi na tcp, wpisuje to do bitcometa i kupa......predkosci mam do 30 kb/s (czasami powyzej) tak samo w emule low id.....Czy moze mi ktos pomoc??? Z góry dziekuje za rade, pozdrawaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam rauter D-Link DSL-504T, neostrade i 3 kompy do polaczenia.

Jestem lamerem w dziedzinie sieci... :oops:

nawet nie wiem jak skonfigurować sieć żeby sie wszystkie kompy widziały może ktoś to objaśnić?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpiac kabel do kart sieciowych :P

Skonfigurowac Polaczenie internetowe (protokol tcp/ip)

Moje miesjce sieciowe/Polaczenia sieciowe/prawy przycisk myszy na polaczenie/ Wlasciwosci/ protokol tcp.ip/wlasciwosci i przypisz kazdemu komputerowi Ip bramke taka sama i maske podsieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam duuuzy problem.... Mam z kolega siec Wi-FI przez ktora mi udostepnia Neostrade (non stop) z jego do mojego komputera przez acces point i ostatnio siostra kupiła sobie komputer! Ja i ona mamy sieciowki do zwyklego LANa, czy przez kabel do sieci (normalnie, skrzyzowany) jesli podlacze 2 komputery razem (moj i siostry) to czy bede mogl jej udostepnic tego neta ktory mi udostepnia kolega??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam neo chce xrobic tak zeby było na 2 kompy mam karty siecowe kable wiem ze moza zrobic tak ze jeden kompyter jest w sieci i moza do niego drugi podłaczyc tylko niewim jak to trzeba skonfugurowac trzeba tam jakied ip wpisac ale niewm jakie posze o pomoc pliizzz gg 2170997 albo poczta jak znajdziece strone albo sami wiecie jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko zwiazane z dzieleniem internetu na dwa kompy. Nie..dotyczy to konkretnie neo+ a dokladnie AOL. W tej chwili jestem na wyspach i zalozylem internet. Sprawa jest identyczna jak przy neo+ ...telefon....modem....komputer. Czy ten router

http://www.ebuyer.com/customer/products/in...oduct_uid=52897

bedzie dobry? Dzieki za info i sorrka jesli ten post mial byc gdzie indziej.

tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja teraz wyskakuje z prośbą...

 

Otóż, mam podzieloną neo 2mb/s routerem Pentagram Cerberus ADSL. To jest, z routera wychodzą 2 kable, do mnie i do switcha gdzie jest dalej podzielona sieć. W sumie to jest 5 albo 4 userów.

 

Jestem laik w sprawie routerów i dzielenia sieci. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić forwardowanie portu na tym routerze, co to jest firmware i jak to zupdateować. Prosiłbym o kontakt przez gg lub tlena osobę, która ma jakieś, bądź jakieś większe doświadczenie z tym routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie czy mi ktos odpwoie na to pytanie ale moze sie ktos taki znajdzie.

 

Przeczytalem topic i musze powiedziec ze niebardzo go zrozumialem to po pierwsze,po 2 kazdy chce miec inny system dzielania neo a zatem trudno odniesc czyjes zmagania z dzieleniem do swoich potrzeb.

Domki w lini prostej,zadnych przeszkod fizycznych oprocz nizej wymienionych merytorycznych.

 

moj problem:

 

Jak podzielic neostrade w wersji 6mb/s na dwa domki jednorodzinne oddalone od siebie o niecale 50m.

 

Posiadam jedynie stary komputer ktory mozna uzyc jako serwer.

1.co potrzebuje do tego przedsiewzeicia?

2.ile moze mnie to kosztowac?Koszt przedsiewziecia moze wynosic ok 1000zl.

3.Czy mam gwarancje ze po podzieleniu bededzie dzialac szybko?

 

Prosze o pomoc albo odeslania do ciekawych i pomocnych stron na ten temat.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie czy mi ktos odpwoie na to pytanie ale moze sie ktos taki znajdzie.

 

Przeczytalem topic i musze powiedziec ze niebardzo go zrozumialem to po pierwsze,po 2 kazdy chce miec inny system dzielania neo a zatem trudno odniesc czyjes zmagania z dzieleniem do swoich potrzeb.

Domki w lini prostej,zadnych przeszkod fizycznych oprocz nizej wymienionych merytorycznych.

 

moj problem:

 

Jak podzielic neostrade w wersji 6mb/s na dwa domki jednorodzinne oddalone od siebie o niecale 50m.

 

Posiadam jedynie stary komputer ktory mozna uzyc jako serwer.

1.co potrzebuje do tego przedsiewzeicia?

2.ile moze mnie to kosztowac?Koszt przedsiewziecia moze wynosic ok 1000zl.

3.Czy mam gwarancje ze po podzieleniu bededzie dzialac szybko?

 

Prosze o pomoc albo odeslania do ciekawych i pomocnych stron na ten temat.

1. możesz to zrobić bezprzewodowo, albo puścić kabel.

2. kabel - wyjdzie poniżej stówki :) chyba że trzeba jeszcze linkę puścić metalową żeby kabel na wietrze nie latał jak smród po gaciach :)

chyba że chcesz to zrobić bezprzewodowo, to już troszkę bardziej skomplikowane i droższe (access point, anteny i inne duperele)

3. jak masz 6mbit to dzielone na 2 też jest szybko :D

kompa możesz użyć jako serwer i podzielić na nim łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam takie pytanko ktory z tych sprzetów bylby najlepszy do podzielenia NEONKI (na 2 kompy)

mysle o:

D-link DSL-504T

PENTAGRAM Cerberus ADSL Lite

ASMAX AR-804U

Prosze o pomoc :) , który wybrać (tak kolo 200zl) Dzięki serdeczne z góry za odpowiedź

POzdrwaiam :) B)

Edytowane przez rodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupuje neo 2mbit i chce go rozdzielic na 2 kompy (jeden do p2p a drugi tylko www)

 

Chcialbym wybrac do polączenia tego jak najlepsze urządzenie, musi posiadac forwarding portów i chciałbym aby na zew. IP neostrady był widziany komputer do p2p - z tego co sią orientuje to takie urządzonko musi mec wtedy opcję DMZ (jesli sie myle to poprawcie mnie)

 

zastanawiałem się nad:

D-Link ADSL Router DSL-504T - nie wiem czy ma DMZ

D-Link ADSL2+ Router DSL-524T

US Robotics ADSL2+ Modem/Router USR 9107 - nie wiem czy ma forwarding (PS. - to jest forwarding portów na tym ?? - http://www.usr.com/support/9107/9107-pl-ug/tutorial3.htm)

 

proszę o szybką odpowiedz icon_biggrin3.gif

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale w tym temacie akurat jestem kompletnym noobem

Sytuacja jest taka. W bloku naprzeciwko są dwie osoby, z których jedna ma Neo. Korzystając z nowej promocji chcemy wykupić 6mb i podzielić je na nas troje. (Pamiętajmy, że mieszkam w bloku naprzeciwko, oddzielony ulicą). Modem Neo to Thompson, raczej v.330 bo o innym nie słyszałem, ale na pewno Thompson

Teraz tak, myślę że kablem ciężko będzie mi się połączyć bo taki kabel może niektórym przeszkadzać, zresztą o ile się nie mylę to niedozwolone. Więc może wi-fi. W takim razie co kupić. Potrzebuje routera z wi-fi. Ja będe brał sygnał drogą radiową a tamte dwie osoby kabelkiem. Kwestia tego czy tak się da, czy to nie jest albo kabelek albo radio. Chciałbym mieć możliwość zmniejszenia transeru dla jednego z komputerów, po co 2mb komuś kto będzie tylko pocztę czytał albo przeglądał onet.pl

Chciałbym jeszcze wiedzieć jak mam odebrać sygnał z routera. Karta sieciowa wi-fi wystarczy, czy potrebuje drugi taki sam router. Narazie korzystam ze sprzętu pewnego dostawcy internetowego. Wygląda to tak że mam d-link dwl-520+ 2.4ghz pod pci. Posiada ona oryginalną antenkę, ale też druga sprawa. Internet który mam w tej chwili to radio. Tak więc do karty mam pdopiętą większą antenę tubę, dosyć silną. (Odbieram sygnał przez drzewa z odległości ok. 300-400m.) Chyba nic nie stoi na przeszkodzie żebym jej użył do odbioru Neo z routera? I czy myślicie że ten internet radiowy nie zakłuci naszego sygnału?

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem i jasno to opisałem, chociaż dużo wyszło

 

P.S. O co chodzi z tymi kablami rj11 i rj45??

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zauważyłem ze ten temat jest o dzieleniu „neozdraty” a jak każde dzielenie wykorzystywany jest router albo serwer a ja mam pytanie w dziedzinie serwera ile taki serwer bierze prądu pentum II 400mhz, ram64, dysk 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w dziedzinie serwera ile taki serwer bierze prądu pentum II 400mhz, ram64, dysk 2gb

80-170W, zaleznie od tego jaki zasilacz jest w nim zamontowany (chodzi o sprawność, nie o moc maksymalną podaną na naklejce). Z podłączonym monitorem odpowiednio więcej ;) -> stare monitory potrafiły ciągnąć nawet ponad 100W, ale ponieważ to serwer więc pewnie monitor nie będzie cały czas włączony.

Już to kiedyś pisałem?

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...t&p=2252547

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ti ile mnije wiecej bedze to kosztowac w złotówkach na miesiac

Umiesz liczyć? masz kalkulator? a ostatni rachunek za prąd?

moc obciązenia (~0,1kW) x 24 godziny x 31 dni x cena 1kWh z ostatniego rachunku (łączna, bo może być rozbita na dwie pozycje - koszt wytworzenia i opłata przesyłowa). W każdej miejscowości cena kWh może być inna (jest), zależnie od cennika miejscowego monopolisty ;)

 

 

Przykład:

0,1x24x31x0,4=29,76 PLN/miesiąc :P

 

 

PS Z tym zasilaczem co masz to raczej 0,12 niż 0,1 -> pewnie jakiś stary "noname" o sprawności ~60% co będzie cie kosztować dodatkowo 6zł/miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...