Skocz do zawartości
Mutos

Kto tu szarpie druty??

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie!! Kto tu szarpie druty (czyt gra na gitarze). Pochwalcie sie!! I pochwalicie sie co za "opracowania" (tzn kawalki" macie rozpisane w formie elektronicznej. Moze bedziemy sie mogli "powymieniac" materialami??

 

Ja sam ma spror metallicy - jak wroce to napisze dokladnie co mam...

 

I jeszcze jedno - szukam chwytow do Utworu EVERLAST - "Ends". JAk ktos ma to prosze o info na prv!! Zalezy mi.

 

Reszte utworkow co kto ma to tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja usiloje grac metal na akustyku - nie bede komentowal jak to brzmi :D:D

Elektryka niestety sie jeszcznie nie dorobilem :( A w ciagu miesiaca biore sie za remont mojego pudla.

 

Na mysongbook nie ma tego kawalka everlastu :D BLAC!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę piłuje na moim elektryku... prawdopodobnie jutro musze go zaniesc do lutnika bo tak rozgrzebalem Floyd Rosa, ze mi nie trzyma punktu zerowego :(

 

Moge sie pochwalic okolo 3000 tabulatur do guitarpro, jesli ktos czegos szuka to sluze swoim zbiorem (metal, rock, blues, klasyczna i wiele innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można grać tylko prawą ręka?? Bardzo mi sie to podoba szczególnie jak się naumiałem :D grac początek piosenki Nothing Else matters.

Nie lubie za to nawalac po wszytskich strunach posługując się tylko chwytami na stopniach.

Jeśli ktos ma opis jak zagrać np. całość Nothing... tylko prawą ręka o albo wejścówka do filmu desperado tez jest zajebista do grania prawa ręką chyba:)

Jeśli coś pomyliłem to sory, ale jak już pisałem jestem w tym temacie prawie zielony więc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory nie buzgajcie mnie!

Nie wiem co Wy w TEJ muzyce widzicie ??Mam znajomego ktory sluchajac metallicy dostaje szajby normalnie debil sie z niego robi , adrenalina mu wzrasta do granic wytrzymalosci. Wszystko go denerwoje . Slyszalem od wielu osob ze maja podobnie?? Co w tym jest>??? Widzialem teledysk metallica , ten w wiezieniu Gdy nie sarpia tej gitary sie nei drze to mozna tego sluchac ale gdy zaczyna szarpac to az mi sie nie dobrze robi.Tak samo te powalone malowanie sie niektorych "artystow"!

To jest dla mnei nie zrozumiale.

Powiedzcie mi co w tej muzyce widzicie jaki ona ma przekaz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sharpie druty Dołączona grafika i to dosłownie bo już zwaliłem 4 komplety strun a grać wogóle nie umiem Dołączona grafika ale bardzo bym chciał umieć grać Dołączona grafika ale jakoś nie umiem się zabrać za nauke gry na wiośle Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też sharpie druty Dołączona grafika i to dosłownie bo już zwaliłem 4 komplety strun a grać wogóle nie umiem Dołączona grafika ale bardzo bym chciał umieć grać Dołączona grafika ale jakoś nie umiem się zabrać za nauke gry na wiośle Dołączona grafika

Ale sie ubawiłem. Ja tez nie umiem za bardzo ,ale ucze sie 3 dzien dopiero i skumałem czacze po sciagnieciu programu jednego. Normalnie nothing else matters sie naucze i bede nawalał :twisted:

pablo163 spójrz na mnie i powiedz ze nie wygladam normalnie :D

a słucham głównie rocka - o gustach się nie dyskutuje.

Co do przekazu - ta muzyka w odróżnieniu od techno (nobody listen the techno ) ma jakiś przekaż, te piosenki są poprostu o czymś, a najczęściej o czymś ważnym w życiu i dlatego te utwory są tak fajne, a brzmienie yeaaahhh :twisted: Sam dźwięk talerzy i gitarki jest jak to mówi - miód w uszach :D

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można grać tylko prawą ręka?? Bardzo mi sie to podoba szczególnie jak się naumiałem :D  grac początek piosenki Nothing Else matters.

Nie lubie za to nawalac po wszytskich strunach posługując się tylko chwytami na stopniach.

Jeśli ktos ma opis jak zagrać np. całość Nothing... tylko prawą ręka o albo wejścówka do filmu desperado tez jest zajebista do grania prawa ręką chyba:)

Jeśli coś pomyliłem to sory, ale jak już pisałem jestem w tym temacie prawie zielony więc..

Jak grac tylko prawa reka?? Przy zalozeniu, ze jestes praworeczny to prawa reka "szarpiesz druty" czyli wprawiasz struny w drzenie, a lewa reka dociskasz struny do progow aby uzyskac rzadany dzwiek.

 

sir Afeen A Everlast ENDS masz??!!??

 

pablo163 Spojrz na mnie i powiedz, ze nie wygladam normalnie :D a slucha glownie heavy metalu, trashu, punk - rocka i gothica - o gusatch sie nie dyskutuje (Heh, plagiacic z Grzecha :D:D)

 

Grzechu 3 dni minely - nie zniechecaj sie, bo to wcale nie jest jakies tam super latwe. Co do kawalka od ktorego zaczoles - ja sam od niego zaczynalem (w czasach glebokiej podstawowki). Jeden moj znajomek zaczol niedawno sie uczyc i tez na pierwszy ogien poszlo Nothing Else MAtters ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram od 7 lat od poczatku na klasyku w kwartecie gitarowym ktory w tym roku zakonczyl dzialalnosc z powodu wyjadzu na studia :( jesli ktos ma pytania jakies moge pomoc na ile pozwoli na to moja wiedza.

ostatnio zabralem sie powaznie tez za elektryke tak z nudow

3ba cos robic poza siedzeniem przy kompie ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu i Mutos sam wyglad nei swiadczy o tym jak sie zachowujesz podczas sluchania tej muzyki, co sie w twoim mozgu dzieje przemosisz to na swiatlo dzienne.A co takiego jest takiego waznego dla metala??Mowiac o czyms waznym w zyciu?? czyli co walenie w "talerze" i szarpanie drutow?? Dlatego warto zyc??Tylko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu i Mutos sam wyglad nei swiadczy o tym jak sie zachowujesz podczas sluchania tej muzyki, co sie w twoim mozgu dzieje przemosisz to na swiatlo dzienne.A co takiego jest takiego waznego dla metala??Mowiac o czyms waznym w zyciu?? czyli co walenie w "talerze" i szarpanie drutow?? Dlatego warto zyc??Tylko??

Wiesz stary kazdy robi w zyciu swoje. Panowie grajacy w znanych zespolach robia na tym kaske i z tego zyja - to ich sposob. Kazda grupa (bez wzgledu na to czy to hh, czy goth) z poczatku gra to co czuje, potem moze (ale nie musi) sie zrobic komera. Przyklad podany przez Ciebie - teledysk metallicy z wiezienia (st. Anger) to moim zdaniem ich ucieczka przed emerytura - oni juz teraz jada komercyjnie. Ja "szarpie" struny dla przyjemnosci - jestem okolicznym grajkiem ogniskowym i jest fajnie. A czemu slucham innej muzy to inna historia...

 

Metal niekomercyjny mowi o bardzo specyficznych problemach. Glownie o problemach tkwiacych gleboko wewnatrz czaszki - zmaganie sie z samym soba, odtracenie itp. Ciezko to wytlumaczyc, to trzeba poczuc.

 

Co do "walenia w talerze" itp. to odczuwam tu niechec z powodu np. haotycznosci i moze braku melodi czy czegos (staram sie na to spojrzec z Tojego punktu widzenia). Tak wiec w kazdej muzyce sa kiszki straszne, jakies tam standardy, perelki i arcydziela. Nie mozesz porwnac SyStem Of Th Down z np. Samaelem. Niby jedno i drugie szarpie druty, ale nie porownasz; system jest szybki, halasliwy i nieco haotyczny a Samael ciezki, melodyjny i mroczny.

 

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np slucham metalu i hard rocku bo b.podoba mi sie melodia tychze , oraz inne elementy tworzace prawdziwa muzyke . polecam huntera , tool'a,perf.circle'a,apocaliptice,nickel back'a,itd.. jesli dalej nie wiesz co takiego w sobie ma metal posluchaj 'kiedy umieram' albo 'fallen' hunter'a.. co do tego szalu to nie wszyscy to maja , na mnie np tak nie dziala .

niestety ktos kto slucha techno i hh nigdy nie zrozumie metala:/

ps.sam lubie barthezza ale reszty nie trawie.

finito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style="color:red;">[ciach!]</span>a no iałem już napisane odpowiedz dla Mutosa i dla pablo, lae <span style="color:red;">[ciach!]</span>a IE mi się wywalił. nie no fuck.

Ale dobra teraa w skrócie:

Mutos żle sie wyrazilem mowią granie tylko prawa reka, ale juz sie dowiedzialem tego co chcialem i nie bylo to o czym piszesz - moj blad.

Nie zniechecam sie do grania - to jest bardzo fajna rzecz tylko brak czasu mnie ogranicza.

pablo163 Z tym wyglądem to tylko tak walnąłem, ale to jak wygladasz swiadczy o tobie np. technomaniak nie zapusci wlosow, nie bedzie chodzil w glanach i calkowicie czarnych ciuchach. Jest coś w rocku takiego że to samo przychodzi, albo nie. Jak kilka miesiecy temu sam sie zastanawialem po co oni noszą te glany, po co im dlugie wlosy. A teraz prosze sam chodze w glanach, czarnych rzeczach i zapuszczam włosy.

Jest kilka powodów ktore na to wpłyneły: Podobno dobrze mi w czarnym :twisted:

Podobno też lepiej wyglądam z dłuższymi włosami

zawsze lubiłem czarny kolor, a teraz moge uberac sie jak chce o to mi pasuje.

Co waznego jest dla metala? Metal tez czlowiek :D i ma swoje potrzeby jak ty i ja. A muzyka jest czescia życia, wieksza lub mniejsza ale jest.

Mogłbym ci dlugo mowic dlaczego warto zyc - ja zyje tylko dla 1 rzeczy, albo wlasciwie dla 1 osoby i dopoki tkwi we mnie nadzieja ze jeszcze bede z ta osoba mam po co zyc. Kazdy ma swoj powod/powody ja mam jeden i nic mnie nie trzyma poza nią na tym <span style="color:red;">[ciach!]</span>ym swiecie.

jesli masz jeszcze jakies pytania to wal smialo :D

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory nie buzgajcie mnie!

Nie wiem co Wy w TEJ muzyce widzicie ??Mam znajomego ktory sluchajac metallicy dostaje szajby normalnie debil sie z niego robi , adrenalina mu wzrasta do granic wytrzymalosci. Wszystko go denerwoje . Slyszalem od wielu osob ze maja podobnie?? Co w tym jest>??? Widzialem teledysk metallica , ten w wiezieniu Gdy nie sarpia tej gitary sie nei drze to mozna tego sluchac ale gdy zaczyna szarpac to az mi sie nie dobrze robi.Tak samo te powalone malowanie sie niektorych "artystow"!

To jest dla mnei nie zrozumiale.

Powiedzcie mi co w tej muzyce widzicie jaki ona ma przekaz???

No comment 8O Co ty tam wiesz o Metallice, jeden kawałek ( dosyć słaby w brzmieniu) widziałeś i taka reakcja ? :lol: Odpal sobie Fight Fire With Fire z Ride the Lighting....początek ci się na pewno spodoba, tylko podkręć na maksa głośniki, bo fajne przejście jest :twisted:

 

PS- na gitarce klasycznej w podstawówce grałem, ale wszystko pozapominałem do dzisiaj :( Jakiegoś elektryka będzie trza kupić i piec, bo człowiek się starzeje i czasu nie będzie kiedy grać później :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory nie buzgajcie mnie!

Nie wiem co Wy w TEJ muzyce widzicie ??Mam znajomego ktory sluchajac metallicy dostaje szajby normalnie debil sie z niego robi , adrenalina mu wzrasta do granic wytrzymalosci. Wszystko go denerwoje . Slyszalem od wielu osob ze maja podobnie?? Co w tym jest>??? Widzialem teledysk metallica , ten w wiezieniu Gdy nie sarpia tej gitary sie nei drze to mozna tego sluchac ale gdy zaczyna szarpac to az mi sie nie dobrze robi.Tak samo te powalone malowanie sie niektorych "artystow"!

To jest dla mnei nie zrozumiale.

Powiedzcie mi co w tej muzyce widzicie jaki ona ma przekaz???

 

 

 

Pablo pytasz się co "my metale" widzmy w tej muzie... Prawdopodobnie rozpętam kolejną wojnę :), ale do rzeczy: tak naprawdę nie ma znaczenia jakiej kto słucha muzy, liczy się to czy sprawia ona przyjemność. Rozumiem ludzi zafascynowanych rapem (nie rozumiem tylko ich "muzyki" - dla mnie to wystękana kupa g.....).

Człowieku ja mam 25lat, od kąd określiłem sie, zrozumiałem co to jest muzyka itd. słucham rocka, metalu i podobnych gatunków z których ta muzyka sie wywodzi. Myślisz, że jak Metallike usłyszę to rzucam się po mieszkaniu? (mój ulubiony zespół) :) Może twój kumpel to debil i tyle?

Ja nie rozumiem natomiast Wyżelowanych kolesi i bezmyślnych laseczek podniecających się kolejnym hitem sezonu z najnowszej składanki Bravo, Cziłała czy co soibe tam wybierzecie, taka muzyka dopiero agresję u mnie wywołuje :)))). Jeszcze lepszy jest polski rap, Tede i reszta tych rozbujanych małp poprostu mnie DOBIJA - to nie jest muzyka!

 

Przekaz? :) Wsłuchaj się w tekst np. Fade to black - metalliki. Ja się poprostu "rozpływam" przy tym kawałku (mimo, że nie specjalnie optymistyczny jest). Prawda, jak gram intro do MAster of puppets albo Battery to dostaje "pałera" ale to jest czysta energia, a nie agresja.

 

Powiedzcie mi natomiast jakie przekaz niesie np wszelka muzyka elektroniczna? Dla mnie to jest tak: przeczytamy sobie instrukcję jakiegoś kejborda i patefonu, podpie.....my jakiś kawalek Czesławowi Niemenowi "zmiksujemygo" zrobimy hiciora i bedziemy trzepać kase z naiwnych frajerów. Co lepsiejsi "artyści" to jeszce coś wystękają do mikrofonu (jooou joou) :)

 

Jeśli o wygląd chodzi, to tak jak na początku napisałem: liczy się tylko muzyka, gdybyś mnie spotkał na ulicy to za ch... byś nie powiedział, że słucham metalu, poprostu lajtowo, grzecznie ubrany koleś w dzinsy i koszulę.

 

Teraz trochę o St Anger no fucktycznie płyta trochę zasysa, ale Frantic i Dirty window są debeściackie.

 

Tak moim zdaniem to Metallika rządzi na koncertach, jak ostatnio obejrzałem koncert z 8 czerwca (rock am ring) to zamarzyła mmi się gitarka z sygnowanych przez Jaymza. Kurna ale drogie są, ten explorer z blachą ryflowaną kosztuje chyba $3500 (poszedł taki na ebayu za $2000), natomiast Ken Lawrence Explorer jest poprostu przewy<span style="color:red;">[ciach!]</span>listy (sorki za bluzga) poprostu idealna gitarka. To ta "drewniana", ech robi je jeden lutnik wstanach za $6500 (sprzedał gość takiego za $5800 na ebayu w sierpniu), czeka się na nią minimum pół roku. Narazie postanowiłem, że zmienię tylko pickupy w moim wiosełku na takie jakich Hetfield używa (EMG 81 i 60) :)

 

Tak na koniec o nauce: panowie jeśli zaczynacie, uczcie się grać ulubionych kawałków, ale nie zaniedbujcie teorii i techniki. Skale, akordy i najlepiej zapiszcie się na jakies lekcje do gościa który "ustawi was" tzn ręce, postawa itp. Ja olałem całą tą zabawę i teraz mam problemy... po dziesięciu latach muszę wracać do początków, bo stanąłem w miejcu.

 

I co Pablo, dalej uważasz matali za bandę niedomytych bezmyślnych wałków? Jeśli tak to trudno, nie będe wyprowadzał Cię z błędu, niczego to nie zmieni w postrzeganiu przezemnie tej i innych rodzajów muzyki, stara gwardia już jestem :)

 

Mutos: mam tylko "what it`s like" everlasta :(

 

 

Ale się rozpisałem! :)

 

Jeszcze txt dla Pabla, zeby klimat załapał: :)

 

 

Fade To Black

 

(Hetfield,Ulrich,Burton,Hammett)

 

Life it seems will fade away

Drifting farther every day

Getting lost within myself

Nothing matters no one else

I have lost the will to live

Simply nothing more to give

There is nothing more for me

Need the end to set me free

 

Things not what they used to be

Missing one inside of me

Deathly lost, this can't be real

Cannot stand this hell I feel

Emptiness is filling me

To the point of agony

Growing darkness taking down

I was me, but now he's gone

 

No one but me can save myself, but it's too late

No one can think, think why I should even try

 

Yesterday seems as though it never existed

Death greets me warm, now I will just say goodbye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....::::: Ernieball ::::..... na tym grałeś w tym kwartecie? :)

"Natomiast Ken Lawrence Explorer jest poprostu przewy<span style="color:red;">[ciach!]</span>listy Narazie postanowiłem, że zmienię tylko pickupy w moim wiosełku na takie jakich Hetfield używa (EMG 81 i 60) "

Widzę ze szukasz ich brzmienia, ale bez dobrej używanej głowy mesabooge za 12000zł raczej się nieobedzie :)

Mutos

Przestroj strunę D do E i zobacz co potrafi twój akustyk :)

Rify łapiesz: pierwsze 3 struny od góry na tym samym progu.

"Grzechu i Mutos sam wyglad nei swiadczy o tym jak sie zachowujesz podczas sluchania tej muzyki, co sie w twoim mozgu dzieje przemosisz to na swiatlo dzienne.A co takiego jest takiego waznego dla metala??"

Kto to jest metal??? Człowiek który słucha metalu?

Metal jako czysta forma czysta powoli przestaje funkcjonować.

Wszysscy ściągają od wszystkich wystarczy posłuchac jakichkolwiek młodych kapel. Poza podpalaczami kościołów z Norwegi :) Jeśli chodzi o złe rzeczy w głowach to jedyne o jakich wiem to fan techno + extaza = przyjemność z powtarzania się jednego motywu muzycznego. I na tym zbudowano subkulture???

Było wiele badań na ten temat. A koleś który to wymyślił nawet fajny były chipis.

Muzyka elektroniczna jest bardzo fajna czego najlepszym przykładem jest NIN czyli nine inch nails.

W rapie lubię ich otwartośc na motywy, najlepsze kawałki opierają się na gitarce :) TAKIE ŻYCIE

Gitary klasyczne są piękne i wyśmienicie nadają się do ciężkiej muzyki: DAYS OF THE NEW.

Ciężki rif jest najlepszy na wszystko.

METALLICA: rozwineli to co wymyślili Sabaci, ale powinni już przestać grać albo przestać być cool i grać to co kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzycom ->

Tak z ciekowaści co będzie jak przestroje D na E?? Bede miał 3E :D:D Spróbuje - ide po nowe struny bo stane już mi brzeczą, pozrywały sie (wiązałem je). Kupie sobie może jakieś Hanabachy, albo znowu D'Adario. Czas na zmiane bo przez 4 lata to one już prawie zardewiały. No i robie dziaiaj remont :D:D Malowanko, odnawianko itp.

 

O jakich rifach mówiłeś?? 3 piersze stryny ale do jakiego to kawałka i na którym progu bo cuś nie łapie

 

sir Afeen ->

Może zabrzmi to jak małe bluźnierstwo, ale ciekawe są albumy Load/ReLoad ze względu na teksty i ich aranżacje.

Whet's Like też mam :(

 

RESZTA ->

Tak jak pisał sir Afeen - ucząc sie nie zaniedbujcie teorii. Bo ja też się zatrzymałem w martwym punkcie i też bede musiał nadrobić podstawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne jaki kawałek? Na każdym progu będziesz miał inny chwyt na pustych d a dalej teoria się kłania. Wczoraj było już bardzo późno i się pomyliłem. Oczywiście chpodziło mi o basową strune E przestrojoną w dól do D. Da ci to wspaniale ciężkie brzmienie. Kupuj struny nieco tańsze a zmieniaj je częściej:)

Przy ostrym graniu bardzo szybko tracą brzmienie i strój.

Teoria potrzebna jak japierdykam. Ułatwia wszystko. Ale po 10 latach schematów szkoły muzycznej wszystko własne wydaje się b analnie nijakie a nie oto przecież chodzi:). Całe szczęście jestem samoukiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...