Skocz do zawartości
Mutos

Kto tu szarpie druty??

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o pickupy to właśnie takiego brzmienia "środka" mi brakuje (dlatego płacze za tą starą). Mam przystawki nawet niezłe: shelera 2 humbacery, które dają soczyste ciężkie brzmienie. Brakuje mi niestety singli i tak szczerze mówiąc to mają one dużo ciekawsze brzmienie niż humbacery, ale jak się właczy przester to nie ma mocnych na humb. Gitarki takiej jak to casio nigdy wcześniej niewidziałem stąd moje zainteresowanie. (zapodaj zdjecia) Natomiast syntyzator to jak każdy syntetyk lipa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja wam pokaze wioslo ktore ma juz ok 40 lat :D czyli ja przy nim gowniarz jestem :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

hehe kawalek histroii :)

 

Podobno kiedys slash na niej gral :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

potem pokaze wam inne gitarki jakie mam :) niektore to naprawde klasyki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej robota moich staruszkow :) oboje grali kiedys na gitarach :twisted:

 

Gitara dosc ciekawa bo jest nieco mniejsza od innych :)

Lakierowana i wypalana przez moja mamuske :)

 

Stroic jeszcze stroi i to calkiem niezle:)

 

Na jednej sciance ma jeszcze slad po jakiejsc przystawce (niestety dzisiaj nikt juz nei pamieta dokladnie co to bylo :)

 

Kilka lat temu jak wracalismy z nia przez jakas wies to byla ekipa ktora chciala niezle za nia zaplacic :) kolese widac fachowcy :D:D: haha znali sie na robocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam sobie forum strony www.jemsite.com Stronka jest głównie o Ibanezach.

...więc... szukałem informacji o ustawiniu mostka ...i... trafiłem na jakis post o nowym Jemie333... doszedłem do wypowiedzi jednego z zarejestrowanych uzytkowników który wyjasniał osohozi i... prawie spadłem z krzesła...

 

Poszukajcie sobie postów (jest ich 4) gościa o ksywce "himself". TO JEST SAM BÓG WE WŁASNEJ OSOBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!

8O NA TYM FORUM ZAREJESTROWAŁ SIE SAM STEVE VAI!!!!!!!!!!!!! 8O

Chyba nie oprę się pokusie wysłania mu wiadomości na priva ...tylko co ja mu napiszę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mu ze jest lama :) i ze moze sie uczyc od Ciebie jak chce  :wink: 

 

Mysle ze pozytywnie rozpatrzy ta propozycje  :wink:

No myślę, że napewno nauczyłbym go czegoś nowego. Napewno jakich błędów nie popełniać. To miałby pokazane jak na dłoni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie zschodzac na off-topic dodam, ze sobie pogrywam juz od jakiegos czasu. Ale tak, tylko dla siebie w domu. Głównie szybkie thrashowe kawałki bądz tez heavy metalowe. Gitarke mam w miare dobrą Ibanez RG270 ale piecyk malutki R15 też Ibaneza. No i do tego Boss MT-2, moim zdaniem bardzo fajny przester, zajebiste distro.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe MT-2 = Metal Zone

:)

Slayera sie dobrze na nim napierd*** metallice też. Ogólnie nie żałuje zakupu. Tylko musze dorwac jakiś zasilacz do tego bo zjada baterie w trybie ekspresowym ( dość dużo gram).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez sie pochwale.

Oto moja ukochana:

Ibanez RG270

 

Dołączona grafika

Prawieże identyczna jak moja. Mała różnica w kolorze gryfu. Ja mam drewno na gryfie czarne, a pola oznaczone białymi kropami. Reszta taka sama. Fajna gitarka, tylko ten plastik od przełącznika mi sie poluzował i juz pare razy mi sie zapodział :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawieże identyczna jak moja. Mała różnica w kolorze gryfu. Ja mam drewno na gryfie czarne, a pola oznaczone białymi kropami. Reszta taka sama. Fajna gitarka, tylko ten plastik od przełącznika mi sie poluzował i juz pare razy mi sie zapodział :]

W mojej plastik stracił looz jak potraktowałem go kropelką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawieże identyczna jak moja. Mała różnica w kolorze gryfu. Ja mam drewno na gryfie czarne, a pola oznaczone białymi kropami. Reszta taka sama. Fajna gitarka, tylko ten plastik od przełącznika mi sie poluzował i juz pare razy mi sie zapodział :]

W mojej plastik stracił looz jak potraktowałem go kropelką :)

:D chyba też tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Mutos przypomniales mi, że mialem wrzucić zdjęcie tego wynalazku mojego :) Zdjęcia juz dawno zrobilem i zapomnialem o tym temacie :) Zaraz spróbuje wysłać na serwer i wrzucę je tu.

 

 

A więc oto ona :D

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No więc tak to właśnie wygląda, ten wąziutki pickup między mostkiem a humbuckerem jest do syntezatora. Jak widać na jednym ze zdjęć syntezator i gitara mają osobne wejścia i potencjometry volume. Z tyłu korpusu pod tymi wszystkimi płytkami jest elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Grzechu, na początek polecam Wish You Were Here, Floydów - uproszczonego taba masz tutaj: http://members.lycos.co.uk/provostkhot/wywh.txt - proste, szybko się tego nauczysz, a gruppies padają przy tym :lol:

 

...do nauki fajną rzeczą jest Rock Discipline, Petrucciego - spooo fajnych ćwiczeń...

 

...ja na gitarze uczę się grać około 4 miesięcy, na razie moje wiosełko, to stary, ale całkiem przyzwoity (jak na tą klasę gitar) Zak, układ HH, mostek stały Shallera :D , niedawno wymieniane klucze (nic specjalnego), elektronikę przelutowałem na 1xvol + 3poz. - do nauki wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja jestem w tym zielony, a bardzo chciałbym grać na gitarce, ale klasyku. Zna ktos może jakieś dobre serwisy gdzie jest przedstawione co i jak?

Pozdro.

Sam sie ucz - wszelakie podreczniki sa do bani mowiac delikatnie :]

Nudza poza tym w szybkim tempie :)

Wszak cwiczenie czyni mistrzem - dobrze, ze zaczales od klasyka, opanujesz fingerstyle no i szybkie zmiany akordow :)

Polecam programik Guitar Pro do nauki - tabow mnostwo a dobrze zrobione taby wiernie nasladuja oryginalne kawalki - tylko dlugie podciagniecia (bendings) w solowkach wychodza kiepsko; artykulacja nieraz kuleje - najlepiej wychodza szybkie kawalki i solowki.

Do strojenia mozna uzywac stroika elektronicznego, zeby sie nie meczyc - mozna takie cos tez wykonac samemu lub z pomoca kolegi elektronika - schematow na necie jest troche :)

Wbrew pozorom kawalki Metallici nie sa tak wymagajace technicznie - solowki owszem ze wzgledu na liczbe podciagniec i tempo; znacznie trudniejsze nieraz sa zwykle kawalki popowo - rockowe gdzie ciezko wyczuc tempo. Pomijam oczywiscie Paganniniego czy kawalki wymiataczy jak Vai, gdzie trzeba miec lapy aliena zeby zlapac niektore funkcje :)

Na akustyka moge polecic kawalki Dave Matthews Band lub Tima Reynoldsa - latwe nie sa wbrew pozorom, ale czad z akustyka niezly jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale śliczny temacik odkopałem :)

 

Mam do Szanownych pytanie: napaliłem się na gitarę elektryczną - umyśliłem sobie takiego Corta: http://allegro.pl/item184058558_cort_g_210...tami_krys_.html

 

i teraz - czy mogę podłączyć gitarę pod kartę muzyczną w PC? Nie starczy $$$ na piecyk, a ludzie sprzedający kable gitarowe na allegro piszą, że nie można praktykować takich "manewrów", tylko należy kupić kabel z "elektroniką umożliwiającą takie podpięcie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale śliczny temacik odkopałem :)

 

Mam do Szanownych pytanie: napaliłem się na gitarę elektryczną - umyśliłem sobie takiego Corta: http://allegro.pl/item184058558_cort_g_210...tami_krys_.html

 

i teraz - czy mogę podłączyć gitarę pod kartę muzyczną w PC? Nie starczy $$$ na piecyk, a ludzie sprzedający kable gitarowe na allegro piszą, że nie można praktykować takich "manewrów", tylko należy kupić kabel z "elektroniką umożliwiającą takie podpięcie"

ja mam gitare przez efekt wpieta do kompa odkad mam elektryka (2 lata juz bedzie ) i fika bez problemu

cena tej gitary powala .. za te cene z wajchą i wbudowanym distortion .... hmm .. to musi byc "niezla" jakosc tego sprzetu ;]

wajchy nie pouzywasz bo nie widze tam blokady strun (2x polecisz wajcha i gitara rozstrojona) ....

wbudowany distortion brzmi pewnie jak pralka na 9v bateryjce ..

ale jesli sama gitara ma byc starterem i masz po prostu na niej cwiczyc to tak naprawde wszystko co ma 6 strun w miare prosty gryf i stroi - nada sie :>

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą girarkę elektryczną do metalu (death) byście polecili do 1000 zł i jaki piecyk do 500 zł?

 

Edit- podobno można podłączyć gitarkę do kompa - z jakim efektem? Jaką elektronikę trzeba kupić?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno można podłączyć gitarkę do kompa - z jakim efektem? Jaką elektronikę trzeba kupić?

Można podłączyć np. przez wejście mikrofonowe (kabel duży jack <---> mały jack) albo np. w panelu od X-Fi jest o tyle wygodniej, że wejście jest na dużego jacka. Kiedyś podłączałem normalnie kablem <duży jack - mały jack> i wszystko jakoś grało. Nie wiedziałem, że tak nie powinno się robić. W każdym razie teraz wiem, że aby podłączyć gitarę do kompa dobrze by było jakby jakiś preamp się znalazł przez kartą dźwiękową. Bez preampa przy użyciu np. plugin'ów z efektami podbijającymi poziom dźwięku w Fruity Loops czy innym programie będzie spory szum.

Ja używałem wcześniej Defil'a Jumbo podłączonego do kompa. Teraz pogrywam na Schecter Omen Extreme + multiefekt RP80 + wzmak Kustom KBA16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...