Skocz do zawartości
Raczy

Bezpieczne napiecie!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze to juz kiedys bylo ale za cholere nie moge znalesc znalazlem tylko cos ze jezeli proc ma domyslne 1,60V to max bezpieczne dla niego jest 1,85V czy to prawda?????? mam zamiar ustawic na stale 1,95V ale boje sie ze proc zdechnie po krotkim czasie plis napiszcie jak to wyglada w praktyce i jakie napiecie jest 100% bezpieczne !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca 0,13 na 1,95 volta?

Respect for Kamikaze.

 

Ja bałem się tak palominka ustawić, ale wszystko tyra, ale grubsza struktura jest i to wytrzymuje.

Jeśli chodzi o to bezpieczne 1,85v to prawda, bo większość kiepskich do OC płyt pseudomarkowych firm typu np. gigabyte itp. ustawia tak max. vcore w biosie. żadko która firma w tej chwili daje vcore powyżej 2 voltów. Z tego co wiem to tylko ABIT, EPOX i SHUTTLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie lepiej nie przekraczać napięcia o wiecej niż 15-20% od nominalnego, bo skraca to znacznie żywot (wys. temperatura pracy obniża żywot procesora)

 

...obniżenie temp o 10st wydłuża żywot dwukrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2miechy na 2.1V POSTANOWIŁEM SAM SPRAWIDZIĆ I SIE PRZEKONAĆ CO I JAK Z TYM NAPIECIEM. ZADNYCH UWAG NIE MAM. CHODZI ale CIEKAWE ILE 8)

 

JAK KTOS MA SOLTEKA z seri DRV5 I CHCE WIEKSZYCH NAPIEC MOGE UDZIELIĆ INFORMACJI NA TEMAT MOD-a do w/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca 0,13 na 1,95 volta?

Respect for Kamikaze.

Zastanawiam się na czym opierają swoje zdanie ci straszący. Jakieś dane w sieci? Jakieś własne doświadczenia? Czy po prostu 1.85 V bo tak wszyscy mówią?

Mój Barton chodzi na 2.125V i póki co nie narzeka. Wydaje mi się, że jeśli nie dojdzie do elektrycznego przebicia (a o takim przypadku nie słyszałem) to jedynym warunkiem jest utrzymywanie temperatury na rozsądnym poziomie.

 

Pozdrowienia

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi stabilnie i temperaturka (polecam H2O :lol: ) utrzymuje sie na odpowiednim poziomie nic nie powiinno sie stac ale roznie to bywa.

 

wszystko zalezy od tego jakie napiecia toleruje twoj proc. mialem jeden 0312 to po przekroczeniu 1,775v chodzil niestabilnie i wogle odpie.... maniany jakies chyba trefny byŁ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj chodzi na 1,9 - wiecej sie nie da, a szkoda, bo gdyby bylo 1,95 to byl poszedl spokojnie 200x11,5 (teraz niestabilny @2300)

 

swoja droga tez sie balem takiego napiecia ale chlodzi sie i to dosc dobrze, a bedzie lepiej wiec nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojne ustawienie z O/C takie mam:

 

Vcore 1,625V

 

FSB 200 , x10

 

start win: 25st.

 

jałowe działanie z win + rysowanie w cad (idle): 36st.

 

stress (j.w. + muzyka, Prime95): 46-48st.

 

---------

przy x11 też stabilnie ale temp. wyższe o 4-7st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile znacie angielski, ale respect znaczy SZACUNEK i nie miałem nic innego na myśli.

Co do tezy z temperaturą, to popieram.

Jeden woncik mam: po wyżej 2 voltów proc może i wytrzyma, ale czy wytrzyma zasiła i przede wszystkim MOSFETY na mobo???????????

Według moich wyliczeń wydzielana moc tego proca (przy prędkości w opisie i 2 voltach vcore) zwiększy się 2,42 raza. Przy większej częstotliwości będzie odpowiednio większa.

I dlatego ..........napisałem kamikaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...