Skocz do zawartości
Unreleased

Problem z wentylatorem na CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wentylatorem na procku a mieanowicie czasami niestartuje razem z kompem trzeba go dosłownie pchnąć palcem!!!

A czasami rusza sam OK co robic jaka jest tego przyczyna??

Może dal orjentacji podam temperatury proca ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie. Zaraz po starcie 23-25 potem podnosi sie na 26-28 lub 28-34 teraz mam 26 S/C

 

Pozdrawiam

 

Unreleased

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z wentylatorem na procku a mieanowicie czasami niestartuje razem z kompem trzeba go dosłownie pchnąć palcem!!!

A czasami rusza sam OK co robic jaka jest tego przyczyna??

Może dal orjentacji podam temperatury proca ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie. Zaraz po starcie 23-25 potem podnosi sie na 26-28 lub 28-34 teraz mam 26 S/C

 

Pozdrawiam

 

Unreleased

Najprawdopodobniej do łożyska lub panewek dostał się "syf".

Odklej z niego naklejkę i wlej dwie krople oleju maszynowego, jak nie masz to możebyć uniwersalny lub słonecznikowy, a nasępnie zaklej go spowrotem jakąkolwiek taśmą samoprzylepną. Powinno go trochę przepłukać i dosmarować.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem taki przypadek :D Zorientowałem się o tym dopiero jak komp cały czas się wieszał :lol: Zdjąłem obudowę i jak przyłożyłem palec do radiatora to się sparzyłem :evil:

polecam kropelkę oleju, pomogła na ponad rok 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie dało smarowanie i czyszczenie dalej lipa

dlaczego tak sie dzieje?

jak go rusze to działa i czasem nawet sam rusza czy możliwe zeby byo to wina czegoś innego a nie wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie dało smarowanie i czyszczenie dalej lipa

dlaczego tak sie dzieje?

jak go rusze to działa i czasem nawet sam rusza czy możliwe zeby byo to wina czegoś innego a nie wentylatora?

to nie ryzykuj i kup nowy bo jeszcze zjarasz procek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyczyszczony i nasmarowany ale tak jak pisałem nic nie dało

Ale mam pytanie może głupie ale

Czy możliwe żeby miał związek zainstalowany słabszy wentylator nakarcie graficznej? Tamten posypał sie całkiem miałem 12 V ale nigdzie takiego nie mogłem dostać kupiłem 5 V i zainstalowałem i działa (narazie) czekam aż mi przyslią odpowiedni 12 V łozyskowany.

Może ten słaby 5V zainstalowany na grafice żutowac na działanie tego na CPU? :?: :roll:

 

Unreleased

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja zawsze podłączałem wiatraczki pod druty zasilające CD i HDD, przynajmniej miałem wybór 12V 7V 5V Sprubój może podłączyć wiatrak pod 12V, bo płyta np może dawać mniej i wiatrak stoi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze raczej masz w domu olej, ale jak ci poszlo wszystko na frytki :wink:  :)  to mozesz psiknac WD40 lub czyms z tej rodziny srodkow.powodzenia

Nie radzę Używać wd40. Jak swój wd potraktowalem to teraz chodzi jak by miał z 50cm średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze raczej masz w domu olej, ale jak ci poszlo wszystko na frytki :wink:  :)  to mozesz psiknac WD40 lub czyms z tej rodziny srodkow.powodzenia

Nie radzę Używać wd40. Jak swój wd potraktowalem to teraz chodzi jak by miał z 50cm średnicy.

WD40 nie jest do smarowania. Ja polecam FinishLine Teflon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po wyczeszczeniu wentyl dalej się nie rusza to prawdopodobnie ma jedno z uzwojen spalone !!! :( Jedynie wymiana coolerka pomoże ! 8) Polecam Titan D5TB 8) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Po co Ci wentl przy takich temperaturach procka. Ja mam ok 65 stopni i wentyl wyłączyłem. Chodzi tak już prawie pół roku. A jaka piękna cisza.

Jak wiesz co i jak jest mierzone (najlepiej dioda termiczna procka) nie musisz kompletnie bać się temp do 70-80 stopni C.

Dla mnie ideałem jest cichy szum HDD lub CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z wentylatorem na procku a mieanowicie czasami niestartuje razem z kompem trzeba go dosłownie pchnąć palcem!!!

A czasami rusza sam OK co robic jaka jest tego przyczyna??

Może dal orjentacji podam temperatury proca ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie. Zaraz po starcie 23-25 potem podnosi sie na 26-28 lub 28-34 teraz mam 26 S/C

 

Pozdrawiam

 

Unreleased

Najprawdopodobniej do łożyska lub panewek dostał się "syf".

Odklej z niego naklejkę i wlej dwie krople oleju maszynowego, jak nie masz to możebyć uniwersalny lub słonecznikowy, a nasępnie zaklej go spowrotem jakąkolwiek taśmą samoprzylepną. Powinno go trochę przepłukać i dosmarować.

Pozdr.

Witek_p

Gadasz glupoty gosciowi !!!

W zyciu nie smaruj wentyla olejem jadalnym !!! ZADNYM !!!

Olej ten ma tendencje do gestnienia i robienia sie kleistym po jakims czasie.

Tylko olej maszynowy i to nawet nie te rzadkie do maszyn precyzyjnych, tylko taki do silnika najlepiej, mozna dodac troszke pylu grafitowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem co sie stalo :D :D chyba...

u mojego kumpla bylo tak ze mial w wentylu kilka uzwojen i jedno mu sie spalilo. No i potem wiatraczek raz odpalal, a raz nie, to bylo zalezne od ulozenia uzwojen wzgledem magnesu. Takze rozbierz wentyla i sprawdz miernikiem uzwojenia. Jesli to bedzie to, wtedy musisz albo przewinac uzwojenie albo kupic wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ojawem przepalenia uzwojenia może być (jak już ruszy ) mniejsza prędko¶ć obrotowa ?? 

Spadła mi z 5400-6000 na 2900-3500 !!! 

no wlasnie przez przepalenie moze zmniejszyc sie predkosc obrotowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...