Skocz do zawartości
Druss

Celeron 1,2ghz Tualatin 1,5V

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego procka o defaultowym napieciu 1,5V. Idzie bez problemu na 1,47ghz i stabilny jak skala (magistrala 125mhz). Podkrecilem go na plycie Gigabyte GA-6IEML. Plyta jest o tyle dobra ze ma regulowane fsb do 200mhz i ustawianie dzielnikow takie ze nawet jakbym mu zapodal te 200mhz to by bylo AGP/PCI na poziomie 33/66. Niestety oprocz tych dogodnosci plyta nie ma regulacji napiecia, ani dzielnikow.

 

PYTANIA:

 

1. Czy istnieja jakies metody w stylu Drut Mod do tego rodzaju proca dla zmiany napiecia i mnoznika, nie chce zmieniac plyty glownej.

 

2. Czy czestotliwosc AGP/PCI na poziomie 30/60, bo tak wyszlo mi na dzielniku przy fsb125, nie jest czasem za niska ?? Czy beda jakies konsekwencje tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkrecilem dzis swojego Celerona Taulatin 1GHz na 1,3GHz zmieniajac ffsb ze 100Mhz na 133 i dalem mu napiecie 1.55v czy takie napiecie jest za male czy w sam raz :?: Komp jak narazie dziala stabilnie, dodam jeszcze ze dzis po raz pierwszy odwazylem sie cokolwiek podkrecic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra chlopaki dzieki, teraz poszaleje :D

daj znac czy poszedl na 1.65GHz? bo na tyle powinien isc na 1.825V czyli na max co plyta i815 moze dac - ewentualnie mozna go na BX wpakowac i zapodac 1.95V to moze na 1.8GHz by poszedl

jak kiedys mialem 1.3GHz i poszedl na 1.8GHz ale tylko udalo mi sie screenszota zrobic - stabilnie bylo 1750:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkrecilem dzis swojego Celerona Taulatin 1GHz na 1,3GHz zmieniajac ffsb ze 100Mhz na 133 i dalem mu napiecie 1.55v czy takie napiecie jest za male czy w sam raz :?:  Komp jak narazie dziala stabilnie, dodam jeszcze ze dzis po raz pierwszy odwazylem sie cokolwiek podkrecic  :D

Co do napiecia to mysle ze jest za durze ja na celeronie 1100@1595 mam ustawione takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra chlopaki dzieki, teraz poszaleje :D

daj znac czy poszedl na 1.65GHz? bo na tyle powinien isc na 1.825V czyli na max co plyta i815 moze dac - ewentualnie mozna go na BX wpakowac i zapodac 1.95V to moze na 1.8GHz by poszedl

jak kiedys mialem 1.3GHz i poszedl na 1.8GHz ale tylko udalo mi sie screenszota zrobic - stabilnie bylo 1750:)

Ok narazie szukam czegos co mi bedzie przewodzic prad, mam tez wiatrak taki do 1ghz od duron`a mysle ze styknie narazie mam 41 stopni w windzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm meynard mowisz ze za duze?? a jak sadzisz 1.50v bedzie odpowiednie czy moze zejsc jeszcze nizej?? Wiesz ja jestem zielony narazie w temacie, raczkuje dopiero z overclockingiem ale powiem ze jak narazie pracuje stabilnie a temperaturke ma max 30 stopni C.

Jak bys mial jakas propozycje odnosnie tego napiecia to prosze o odpowiedz i z gory dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguly tualatiny przy magistrali 133 nie potrzebuja zmiany napiecia bo to tylko nie potrzebnie zwieksza temperature. Napiecie zwieksza sie wtedy gdy zauwazysz jakas niestabilnosc nie ma co podnosic go profilaktycznie. Bedzie ci sie cos sypalo to podniesiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego procka o defaultowym napieciu 1,5V. Idzie bez problemu na 1,47ghz i stabilny jak skala (magistrala 125mhz). Podkrecilem go na plycie Gigabyte GA-6IEML. Plyta jest o tyle dobra ze ma regulowane fsb do 200mhz i 1. Niestety oprocz tych dogodnosci plyta nie ma regulacji napiecia, ani dzielnikow.

 

PYTANIA:

 

1. Czy istnieja jakies metody w stylu Drut Mod do tego rodzaju proca dla 2, nie chce zmieniac plyty glownej.

 

2.3

1 8O :lol: :lol: :lol: :P

2 ile razy mozna :lol:

3 bedzie dobrze chodzic (troche wolniej ale nic sie nie stanie) btw. 125/4 =31.25

wiec pci/agp 31.25/62.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz zaplon KGB nic nowego nie wniosles do tematu, nie kumam po co wogole sie odzywales w nim.

jak nie wnioslem nic nowego?

zaznaczylem wyraznie ze nie bedziesz mial pci/agp 33/66 przy fsb200

jezeli nie wiesz to platforma s370 zatrzymala sie na mnozniku 1/4 ,wiec fsb133

na niektorych plytach Asusa i Abita sa pewne niedomowienia co do PCI przy wyzszych FSB ,ale o AGP nikt nic nie wspomina ,wiec w nalepszym przypadku bedzie 1/2 dla fsb133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz zaplon KGB nic nowego nie wniosles do tematu, nie kumam po co wogole sie odzywales w nim.

jak nie wnioslem nic nowego?

zaznaczylem wyraznie ze nie bedziesz mial pci/agp 33/66 przy fsb200

jezeli nie wiesz to platforma s370 zatrzymala sie na mnozniku 1/4 ,wiec fsb133

na niektorych plytach Asusa i Abita sa pewne niedomowienia co do PCI przy wyzszych FSB ,ale o AGP nikt nic nie wspomina ,wiec w nalepszym przypadku bedzie 1/2 dla fsb133

Tak sie sklada ze przy 200 mam nizsza czestotliwosc agp/pci :

 

PCI/AGP DIVIDER (tak sie nazywa ta opcja w biosie)

 

PLL/16

PLL/20

PLL/24

PLL/32

PLL/40

 

Przy ostatnie wartosci na FSB 200 czestotliwosc AGP/PCI wynosila 20/40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 1548 Mhz na TUSL2-C Coorler TTC-DT5-TB.

A ceilny 1 Ghz szły spoz na 140 Mhz FSB = @1400 wiem bo miałęm

Ciekawi mnie tylko ja się krącą 1400.

Teraz mam WC i peltiera a bym sie pobawił bo ze swojego narazie (ze względów bezp) zlikwidowałem (dobrze że całą woda poszła mi na heat-pipe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...