Skocz do zawartości
kosmo

Overburning i latająca płytka w napędzie???

Rekomendowane odpowiedzi

Testuje sobie spokojnie ile wejdzie danych na miniCD (193MB) wykorzystuje overburning 8) spoko wszystko, czyta z CD dane aż tu nagle głośny trzask wydobył się z nagrywarki 8O szybko zrobiłem prąd OFF i co się stało :?: Otwieram awaryjnie napęd a płytka swobodnie się przemieszcza w CDRW (cała jest porysowana) Walić płyte. Czy mogłem uszkodzić napęd :?: Wydaje mi się że działa, ale czy nie wyjdzie usterka np po kilku dniach :?: I zasadnicze pytanie. Dlaczego płytka zaczeła latać w napędzie :x :?: I czy tracę gwarancję używając overburning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze overburning to w przyypadku nagrywarek to samo co podkrecanie jesli chodzi o proce i rowniez ostrzegaja Cie, ze robisz to na wlasnsa odpowiedzialnosc ;] Tak wiec gwarancje tez tracisz ;], ale w sumie kto ci udowodni,m ze uzywales overburning ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

overburning nie dziala jak podkrecanie. Po prostu nagrywara ma taka mozliwosc albo nie i juz. Chodzi o wykorzystanie dodatkowego miejsca na plycie, ktore czasem tam sie znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli plytka lata, to znaczy, ze ten czrny pierscien na goorze nie dociska, lub dosciska za slabo

 

ale jezeli dziala naped, to sam jush nie wiem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

overburning nie dziala jak podkrecanie. Po prostu nagrywara ma taka mozliwosc albo nie i juz. Chodzi o wykorzystanie dodatkowego miejsca na plycie, ktore czasem tam sie znajdzie :)

moja nagrywarka (ta lepsza, w configu poniże ) obsługuje overburning, do 99min zapisuje i czyta, więc to chyba przypadek że płytke szlag trafił :?:

testuję ją teraz i chyba wszystko działa (mam nadzieję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

overburning nie dziala jak podkrecanie. Po prostu nagrywara ma taka mozliwosc albo nie i juz. Chodzi o wykorzystanie dodatkowego miejsca na plycie, ktore czasem tam sie znajdzie :)

ja pierdziele wiem co to jest overburning tylko chcialem mu to zobrazowac jak widzi to serwis. I moga wystapic takie same skutki tzn. moze poleciec nagrywara, a w przypadu proca moze sie spalic i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele wiem co to jest overburning tylko chcialem mu to zobrazowac jak widzi to serwis. I moga wystapic takie same skutki tzn. moze poleciec nagrywara, a w przypadu proca moze sie spalic i tyle.

rotfl co to za serwis tak patrzy na normalna funkcje nagrywarki jaka jest overburn? Nic nie moze stac sie nagrywarce przez uzywanie overburn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele wiem co to jest overburning tylko chcialem mu to zobrazowac jak widzi to serwis. I moga wystapic takie same skutki tzn. moze poleciec nagrywara, a w przypadu proca moze sie spalic i tyle.

rotfl co to za serwis tak patrzy na normalna funkcje nagrywarki jaka jest overburn? Nic nie moze stac sie nagrywarce przez uzywanie overburn.

no ja nie wiem, płytke mi zniszczyła i może sobie też zrobić krzywde :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, to tak jakby serwis nie uznal Ci tego, ze spalila Ci sie karta graficzna podczas grania :) skoro nagrywarka ma taka funkcje (teraz to wlasciwie chyba wszystkie...) to czemu by jej nie wykorzystywac? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, to tak jakby serwis nie uznal Ci tego, ze spalila Ci sie karta graficzna podczas grania :) skoro nagrywarka ma taka funkcje (teraz to wlasciwie chyba wszystkie...) to czemu by jej nie wykorzystywac? :roll:[/quote

 

dlatego, ze jak chcesz uaktywnic ta funkcje np. w nero to pisze, ze robisz to na wlansa odpowiedzialnosc i nagrywara moze sie rozwalic i to bedzie twoja wina i nikt oproccz ciebie nie bierze za to odpowiedzialnosci ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nurtuje mnie jedno: w przypadku procesorów i kart graficznych można zjarać procek i pamięci, dlaczego? za dużo ciepła. Proste. W przypadku CDRW używając zageszczonego zapisu teoretycznie nie powinno się nic stać. Zapis jest bezkontaktowy z płytką. Więc dlaczego są takie przypadki jak u mnie i ostrzegają o tym np. w Nero? Dlatego jak ktoś wie dlaczego overburning jest niebezpieczny (a jest :D ) to proszę o wytłumaczenie mi jak dochodzi do tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej beczki :

jakej firmy miales plyty ??

te tanie czesto sa zle robione i nie sa do konca wywzone i moga nawet sie rozpasc na kawalki (u sasiada tak mialem ale sajgon byl w srodku cedeka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej beczki :

jakej firmy miales plyty ??

te tanie czesto sa zle robione i nie sa do  konca wywzone i moga nawet sie rozpasc na kawalki (u sasiada tak mialem ale sajgon byl w srodku cedeka)

Firma Akoss. Nagrywałem z 10x prędkością więc to chyba nie to :D W sumie ciekawe jaka jest graniczna prędkość dla różnych płytek :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nurtuje mnie jedno: w przypadku procesorów i kart graficznych można zjarać procek i pamięci, dlaczego? za dużo ciepła. Proste. W przypadku CDRW używając zageszczonego zapisu teoretycznie nie powinno się nic stać. Zapis jest bezkontaktowy z płytką. Więc dlaczego są takie przypadki jak u mnie i ostrzegają o tym np. w Nero? Dlatego jak ktoś wie dlaczego overburning jest niebezpieczny (a jest  :D  ) to proszę o wytłumaczenie mi jak dochodzi do tego  :)

laser sie wytrybia ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu mam pytqaniee

Masz TEAc 40 które Nero go rozpoznaje?

Mam nero 5.5.7.8 i rozpoznaje mojego TEACa 40x. Nagrywałem max 32x bo szybszych płytek nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu sie moze zepsuc? ano dlatego, ze podczas zapisu w trybie overburning glowica musi sie poruszac z wieksza precyzja (podczas odczytu tez swoja droga). W przypadku plytek 80 wiekszosc nagrywarek sobie radzi. Z 90 i 99 problemy maja niektore nowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu sie moze zepsuc? ano dlatego, ze podczas zapisu w trybie overburning glowica musi sie poruszac z wieksza precyzja (podczas odczytu tez swoja droga). W przypadku plytek 80 wiekszosc nagrywarek sobie radzi. Z 90 i 99 problemy maja niektore nowki

czyli większa precyzja jest szkodliwa :?: :lol:

 

ale mój CDRW ma możliwość overburningu, płytek 99min itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, tylko niektore nagrywarki :) liteony to dobry sprzet :) jak bede zmienial kompa, to nagryware wlasnie tej firmy najprawdopodobniej kupie, chyba ze dozbieram do jakiegos teac'a albo plextora :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, tylko niektore nagrywarki :) liteony to dobry sprzet :) jak bede zmienial kompa, to nagryware wlasnie tej firmy najprawdopodobniej kupie, chyba ze dozbieram do jakiegos teac'a albo plextora :roll:

sam amm plextorke jest to sprzet nie do zdarcia pierwszy model z burn profem

ani jednej plyty nie zwalilem czyta wszystko nawe z wieksza predkoscia niz powinna a nagrywanie tez wychodzi ponad norme ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, tylko niektore nagrywarki :) liteony to dobry sprzet :) jak bede zmienial kompa, to nagryware wlasnie tej firmy najprawdopodobniej kupie, chyba ze dozbieram do jakiegos teac'a albo plextora

Ja sobie chwale ten sprzecik, zreszta dyskusja na temat liteonow byla juz i tutaj i na dyskusjach. Co do Teac'a rowniez super sprawa, a plextora nigdy w zyciu (mialem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, tylko niektore nagrywarki :) liteony to dobry sprzet :) jak bede zmienial kompa, to nagryware wlasnie tej firmy najprawdopodobniej kupie, chyba ze dozbieram do jakiegos teac'a albo plextora

Ja sobie chwale ten sprzecik, zreszta dyskusja na temat liteonow byla juz i tutaj i na dyskusjach. Co do Teac'a rowniez super sprawa, a plextora nigdy w zyciu (mialem).

Opowiedz cos o tym plextorze ktorego miales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12x lub 16x modelu nie pamietam. Strasznie wybrzydzal jesli chodzi o czyste plytki pozatym byl wolniejszy od innych nagrywarek (pare sekund wiadomo ale jednak :). Najgorszy byl ten dobor plytek, nie byl to jednostkowy przypadek, nie wiem rowniez jak spisuja sie aktualne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy jakis trefny model

moja nagrywa na wszystkim co jest na rynku

a co do czasu nagrywania to nigdy nie mierzylme ale w clone cd pokazyje ze nagrywam z predkoscia 12.91x cdr a rw 10.89x czyli cos tu mi wyglada ze szybciej niz producent powiedzial

odczyt ma swietny poniewaz uzyskala predkosc 32.46 na okolo 64min plyty czego chciec wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...