Skocz do zawartości
lukasrz

PRACA DYPLOMOWA-CO ROBIC???

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie jak w temacie, niemam pomysłu na prace dyplomową albo jak przyjdzie mi coś do głowy to okazuje sie że dana praca była już kiedys robiona albo że własnie ktoś ją robi , niemam kompletnie żadnych pomysłów.Może ktoś z was coś mi ciekawego podsunie.

 

Wszelkie pomysły mile widziane. Z góry thank's

 

Mój profil to technik telekomunikacij/elektronik czyli praca musi być związana z elektroniką, komputerami itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób coś w czym się specjalizujesz , w czym chcesz się relizować.

Mądrze jest ybrać coś co pozwoli przyszłemu pracodawcy przedstawić Twoje umiejętności i naocznie się przekonać.

Np. jeśli piszesz w CV że znasz C++ to napisz jakąś większą, przydatną aplikację.

Jednym słowem - napisz coś więcej o sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buehehehe... dobre , dobre z tym oc:P a ja np. bym zaprojektowal jakis uklad elektr. , ktory by laczyl wiele urzadzen ze soba , taki mini serwer np lodowka + zraszacz do ogrodu + mikrofalowka + tv + komp itd.. i chodzi o to zeby wszystko na siebie oddzialywalo np jesli lodowka wysiadzie to cos tam informuje cie na kom. i np. pyta cie o zdanie co ma robic itd.. wiem ze cos podobnego kilka ludzi juz robilo , ale nie wiem czy prace dyplomowa.. a polecam ten temat bo to nomen omen temat przyszlosciowy

pzdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja dla leniwych:

Jeżeli nie chce ci się robić części praktycznej, to wybierz sobie temat taki jak ja miałem czyli "protokoły transmisji danych", jakby co to nawet moge ci przesłać materiały (a właściwie gotową prace ;))

 

Wersja dla ambitnych:

Właściwie wszystko zależy od twojej inwencji i pomysłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz prace pt. ,, Overclocking jako sposób na łetwe zwiększenie wydajności systemów komputerowych "  :D  :D

Dobre :!: Ale chyba nieprzejdzie :wink:

 

Chodzi mi o jakies praktyczne pomysły niemam pojęcia jakie ,wrzućcie jeszcze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem spytają jak napisał ów "wsad" i umarł w butach :>

In maj średnia skul był pewien pomysłowy Dobromir, którego zadaniem było napisać i zaprogramować EPROM. Jako że nie chciało mu się szukać programatora, napisał jeno program, a na obronę przyniósł dziewiczy układ, jakieś tam ściema-benek kabelki i demonstrował z dumą, jak ten jego EPROM świetnie chodzi, podczas gdy program wykonywał komputer, do którego cały quasizaprogramowany układ był podłączony. Potomek Einsteina nie przewidział tylko, że pewien ticzer wyjmie scalak. I tu zaskoczenie - EPROMu nie ma, a program działa jak ruski budzik, tzn. ciągle i ciągle i ciągle :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odtwarzacz mp3 odpada ??

wszystko w necie jest jak zrobic laczne ze wsadem do mokroprocesora

Może nie przejść, bo kolega chciał go robić i powiedzieli ze raczej nie. Ale jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to niech pisze bo nie mamy wogóle pomysłu co mozna by zrobić i zeby to przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob zegarek elektroniczny na "piechote" czyli nie z mikroprocesorem ale z ukladow cyfrowych 4XXX. Mozesz sie popisac wiedza elektroniczna z dziedziny cyfrowej. Ja robilem taka prace dyplomowa. Proste i dosc ciekawe.

Pozdro

Dexter

O takie zegary to w szkole można się na przerwie zabić tyle ich jest. Także odpada pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że wszyscy maja tak duzo pomysłów jak ja :wink:

 

Wpadłem na pewien pomysł ,ale niewiem czy przejdzie a chodzi mi o automatycznie otwierane okna sterowane pilotem na podczerwień :D

 

Takie okna mozna by zamontowac w pokoju nauczycielskim żeby nauczyciele mogli sie pobawić na przerwach :wink:

 

Co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te okna to moze byc calkiem niebanalna robota:

- mozesz zrobic urzadzonko uniwersalne, zamiast do konkretnych okien

- mozesz (powinienes?) wymyslic zabezpieczenie przed ucieciem lba nauczycielowi, co sie bedzie wychylal :lol:

- rozumiem, ze bylaby to jedna "centralka" sterujaca kilkoma oknami? Czy raczej dla kazdego okna chcialbys dodawac uklad sterujacy i odbiornik IR?

 

He, ciekawy masz pomysl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te okna to moze byc calkiem niebanalna robota:

- mozesz zrobic urzadzonko uniwersalne, zamiast do konkretnych okien

- mozesz (powinienes?) wymyslic zabezpieczenie przed ucieciem lba nauczycielowi, co sie bedzie wychylal  :lol: 

- rozumiem, ze bylaby to jedna "centralka" sterujaca kilkoma oknami? Czy raczej dla kazdego okna chcialbys dodawac uklad sterujacy i odbiornik IR?

 

He, ciekawy masz pomysl  :D

Okna otwierane zrobilbym dwa - okna te uchylne

 

Zamontowałbym przy nich odpowiednie siłowniki i jedna centralke do dwóch okien jak na jednej da rade jak nie to 2 ale na 1 chyba da rade no i pilota jakiegos , niebędzie to trudne raczej ,a no i napewno niebędzie takie proste ale będzie przydatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies serwomechanizmy albo inne takie i fajne okienko otwierane wtedy klamki nie potrzeba ani mechanizmu zatrzaskujacego bi silnik(serwo) bedzie trzymal zamkniete do tego jeszcze ze jak tos na sile odworzy to np wlaczy alarm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy techniku telekomunikacji robilem stabilizator napiecia na ukladach 78xx , prosta mila praca :) moze byc wykorzystywany jako zasliacz rownierz (to rozumie samo przez sie ) wykonanie pracy to 2 dni roboty , jak cos to mam gdzies jeszcze schematy do tego , koszt tez niewielki bo okolo 30 zeta chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pozwoleniem - stabilizator napięcia na układach 78xx to 20 minut roboty + 2 godziny na wytrawienie płytki (chyba że robisz na uniwersalnej). Koszt jednego układu 2-3 pln.

Fajny temat na pracę, nie ma prawa nie działać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie chyba zrobile zasilacz ale porządny -regulowany 0-30V , ze stałymi wyjsciami +5V /+15V/-15V z wyświetlaczem pokazujacym dane wyregulowane napięcie :D i ze zmiana prądu powiedzmy 1A do 3A i z układem zabezpiueczającym przed uszkodzeniem zasiłki przy zwarciu, coś takiego ale niewiem czy przejdzie bo w szkole juz troche takich zasilaczy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tester z AVT jest do bani - wygląda że da się przetestować jedynie kabel którego końce są blisko siebie. Takie urządzenie powinno składać się z 2 elementów - nadajnika i odbiornika - lepiej byłoby powzorować się na jakimś testerze fabrycznym.

Tu masz projekt takiego prostego testera, który spełnia mój warunek: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic...ighlight=tester

Uwaga - aby móc pobierać pliki z elektrody trzeba założyć sobie konto i zalogować się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...