Skocz do zawartości
Gość aruś

ciche filmy divx

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częśćiej trafiam na filmy które są strasznie wyciszone

czy jest jakiś sposób żeby podkręcić dźwięk?

Czy to już wina filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jeden film jest głośny drugi cichy. Podkręcam dźwięk na maxa i ledwo słychać. Nie wiem dlaczego jeden jest ok drugi nie. Te ciche trafiaja mi sie coraz częściej

W jaki sposób moge przetestować kodeki?

Mam Allplayera V2.1 i w nim live update jak coś byłoby nie talk on by sie aktualizował

Dźwięk jest , tyle że po prostu bardzo wyciszony.

 

Na czym polega rekompresja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jeden film jest głośny  drugi cichy. Podkręcam dźwięk na maxa i ledwo słychać. Nie wiem dlaczego jeden jest ok drugi nie. Te ciche trafiaja mi sie coraz częściej

W jaki sposób moge przetestować kodeki?

Mam Allplayera V2.1 i w nim live update jak coś byłoby nie talk on by sie aktualizował

Dźwięk jest , tyle że po prostu bardzo wyciszony.

 

Na czym polega rekompresja?

Niestety ale to zalezy od stopnia kompresji i od tego jak byla gosnosc ustawiona na kompie na ktorym to kompresowano.

Spobuj w regulacji glosnosci ustawic wszystko na full (nawet nagrywanie).

Jezeli dalej masz bardzo cicho to zmien karte dzwiekowa i glosniki ;)

Rekompresja to jak sama nazwa skazuje rozkompresowanie i ponowna kompresja sciezki dzwiekowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jeden film jest głośny  drugi cichy. Podkręcam dźwięk na maxa i ledwo słychać. Nie wiem dlaczego jeden jest ok drugi nie. Te ciche trafiaja mi sie coraz częściej

W jaki sposób moge przetestować kodeki?

Mam Allplayera V2.1 i w nim live update jak coś byłoby nie talk on by sie aktualizował

Dźwięk jest , tyle że po prostu bardzo wyciszony.

 

Na czym polega rekompresja?

 

sprobuj programem Gspot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze problem jest blizej niz myslicie tzn. niektore filmy maja dzwiek zakodowany AC3 co przy standardowych ustawieniach daje bardziej cichy dzwiek w przeciwienstwie do pozostalych filmow z dzwiekiem MPEG-3. Jezeli tak to wystarczy zmienic standardowe ustawienia glosnosci we wlasciwosciach dekodera AC3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal film np. bestplayer'em... wejdz Plik|Wlasciwosci|Zaawansowane i tam beda w pierwszym okienku od gory filtry... wlacz filtr od dzwieku... i tam poszukaj regulacji glosnosci... (takie suwki gora-dol) i jesli akurat masz wlaczony film to bedziesz slyszal jak bardzo sie podglasnia :D

to tyle z mojej strony...

 

Napisz czy zadzialalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BP posępując zgodnie z Twoimi wskazówkami nie ma żadnych mozliwości regulacji dźwięku

mam następujące filtry:

Default Direct Sound Device

Divx decoder filter

MPEG Layer-3decoder

Video renderer

 

W żadnym z nich nie ma możliwości regulacji dźwięków

Czy czegoś mi brakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych filtrow widac, ze film, ktory wlasnie odpaliles ma dzwiek dekodowany przez MPEG Layer-3 Decoder, czyli dzwiek w nim jest zakodowany do formatu mp3. W ten sposob, co podal =L@win@h= mozesz dogrzebac sie do wlasciwosci dekodera AC3, jezeli wlasnie on odpowiada za dekodowanie dzwieku (musisz miec film z dzwiekiem AC3). Bedziesz mial wtedy zamiast MPEG Layer-3 Decoder np. "AC3Filter", zaznaczasz, wybierasz wlasciwosci i ew. zmieniasz ustawienia glosnosci. Jezeli nawet w filmach nie majacych dzwieku w formacie AC3 masz strasznie cicho to znaczy, ze problem lezy gdzie indziej, np. w niedokladnie podlaczonych glosnikach, czy zle ustawionej glosnosci w systemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...