Skocz do zawartości
Popixs

CopperField - nowy standard

Rekomendowane odpowiedzi

3.3V mod daje wyzsze fsb (duuzzee roznice), 5V to jak masz radeona 9xxx / FX'a to lepiej grafa sie kreci (jezlei masz mobo pobieracjace prad z linii 5V to takze jest lepsze o/c procka, 12V mod to takze w wypadku graf lepsze o/c i w nowych plytach glownych ssacych prad z 12V dla procka- lepsze o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.3V mod daje wyzsze fsb (duuzzee roznice), 5V to jak masz radeona 9xxx / FX'a to lepiej grafa sie kreci (jezlei masz mobo pobieracjace prad z linii 5V to takze jest lepsze o/c procka, 12V mod to takze w wypadku graf lepsze o/c i w nowych plytach glownych ssacych prad z 12V dla procka- lepsze o/c

Teraz to mi smaku na jakiś modowany zasilacz zrobiłeś :D

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale konstrukcja roznych modeli PS'ow rozni sie od siebie, wiec wydawanie bloczku tylko pod Chieftec'a albo inna zasilke mija sie z celem. Poza tym jak juz napisal berkut $$$ jest nieproporcjonalna do wloznoej w to pracy.

 

No coz, jest to tylko moja mala dygresja. Wszystko zalezy co zadecyduje Gdynia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie gdynia bedzie dazyc do tego, aby bloczki byly jak najbardziej uniwersalne. W przypadku PSU obecna rev projektu umozliwia zamontowanie 16 tranzystorow na blok (8smiu do max szerokosci 20mm, 4ch do max szerokosci 15mm i 4ch do max szerokosci 10mm). Mysle ze to az nadto miejsca zeby upchnac nawet najbardziej wymagajacy (nie znaczy mocny) zasilacz. Dla przykaldu 550W Enermax ma 7 tranzystorow (1 maly, 5srednich, 1 duzy), aczkolwiek z drugiej strony Fortron 400W ma 11 (5 duzych, 4 male, 2 srednie, podziekowania dla kolegi Wawelskiego za info), tak wiec celujemy w jak najwieksza ilosc miejsca na w/w uklady, zeby uniknac rozczarowania pozniej :wink:

 

Jest jeszcze jedna fajna rzecz jezeli chodzi o WC zasilaczy, mianowicie mozliwe jest zmniejszenie wielkosci jego obudowy, a scislej wysokosci. Ograniczeniem sa najczesciej kondensatory 250V, ale mysle ze osiagniecie 5-6cm wysokosci (w zaleznosci od obudowy -> stal/plexi), przy niezmiennionej szerokosci i dlugosci jest jak najbardziej realne. Wszystko zalezy, czy da sie takie zasilacze wypuszczac bez jakiekogolwiek dodatkowego chlodzenia powietrznego. Tutaj nie ma rady, trzeba po prostu zmontowac i sprawdzic ktore rzeczy (cewki np) sie jak grzeja...[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chcecie zrobic to ala to z zerofanzone ?

 

Powiem wam ze on nie kreci za ekstremalnie wiec nie ma duzych problemow. Ale jak ktos sie pobawi w benchera itd to sie zdziwi :|

 

Najlepiej jest to zrobic tak ze kupicie podkladki z miki i specjalne podkladki pod sroby (albo najlepiej nylonowe sroby) i wykona "kopie" radiatorow tylko jako bloki wodne.

 

Blok taki mozna zrobic doslownie z blaszki miedzianej 3mm oraz rurki przylutowanej do jej brzegu ale jak chcecie to mozecie to troche skomplikowac, nikt wam nie broni ;] ale nawet to co opisalem bedzie chlodne / leciutko cieple

 

mody najletwiej robic na zasilaczach ktore maja kable sygnalowe na wtyczce atx, po prostu przecinasz taki kabel, mocujesz rezystory (po 2 na kabel, niedlugo robie taki mod wiec wszystko bedzie); na zasilaczach bez tych linii mozna conajwyzej modlic sie o stosowne galki do regulacji na pcb zasilacza :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawa jest krytyczna, dzisiaj komp wieszal mi sie notorycznie wiec odpialem zasilacz i okazalo sie ze wszystkie koncowki we wtyczce zasilacza do plyty odpowiadajace za 12V sa zjarane czyli czarne, na szczescie wydaje sie ze nie udzielio sie to mojej plycie za bardzo. No i teraz mam problem bo chcialbym od razu miec ten zasilacz chlodzony woda, kto by mi go zrobil w trybie expresowym ? Najlepiej by bylo dla mnie zeby byl to berkut, bo nie wiem czy pamietasz ale dalej mi wisisz 50zeta ktore miales mi oddac w bloczkach do wc, wiec najchetniej bym sie z Toba jakos dogadal a Ty bys mi to zrobil :-). Co Ty na to? jesli nie to znajdzie sie ktos inny z oferta dla mnie ? Odpisujcie szybko plz bo nie mam kompa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nas nie licz :( mamy juz pare zaleglych zamowien i wlasnie dochodzimy z tym do ladu.

nowe projekty tez sie nam przeciagnely przez nadspodziewana popularnosc bloczkow

nowe dostawy na szczescie juz w przyszlym tygodniu, a wtedy bedziemy mieli czas na ujawnienie wam naszych nowych dzieci i prace nad kolejnymi. w miedzy czasie moze pozycz sobie od kogos zasilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe mam od kogo pozyczyc, licze na berkuta, solidny chlop, powinien sie poczuc z racji samego zapomnienia o dlugu. Jesli berkut mi tego nie zrobi to bede musial kupic jakies nastepne gowno tylko tym razem kupie najtanszego codegena jakiego znajde i bede czekal az Wy bedziecie te zasilki sprzedawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ten co mi sie spalil jest do wywalki, ja bym Ci przelal kase, Ty bys kupil umowiona zasilke i przerobil ja na wode najlepiej tak zeby nie musialo byc wiatraka bez moda na napiecia, komp ma byc przedewszystkim cichy oc chetnie ale nie chce miec zmodowanej zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specem od zasilek nie jestem :) jak do tej pory wiedzialem jedno czym ciezszy zasilacz to lepszy ale po obejrzeniu bebechow zasilek na benchmarku :) doszedlem do wniosku ze mam nonejma z kupa wolnego miejsca w srodku za to w tych lepszych nie ma prawie wcale wolnego miejsca. I jak tu zrobic ten blok ?? Czeka was ciezka robota szczegolnie jesli chcecie wszystkich zadowolic :) chyba ze beda 2 wersje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...